Zabít Gunthera (2017)

Bravó, konečne niečo osviežujúce. Found footage slash comedy slash action slash Arnie. Dokopy to pekne klape a asi po prvé nie je pre mňa found footage otravný, ale zábavný za čo môže skvelá práca s kamerou.

Ztracen v džungli (2017)

Dosť ťažkopádne natočené. Zrejme jedine plus filmu som našiel v tom, že ide o adaptáciu skutočných udalostí a hoci neviem na koľko presne sa zhodujú s dejom filmu, samotná survival pasáž Radcliffa celý film degraduje. Bohužiaľ, je to tak, neprehľadné blúznenie a len málo uveriteľný hercov prejav. Celkovo film pôsobí mdlo a režisérovi sa vôbec nedarí tzv. skutočné udalosti pretaviť aj do skutočných emócií. Okrem Thomasa Kretschmanna, ktorý stvárnil Karla, som nikomu inému jeho prejav neveril, zvlášť Radcliffovi, ktorý len dokazuje, že jeho najväčšou trefou do čierneho predsa len zostáva EXPECTO PATRONUM!

Život (2017)

Veľmi ambiciózny projekt so zvučnými menami. Film samotný má svoje chyby, tak napr. dej sa odohráva na medzinárodnej vesmírnej stanici na zemskom orbite a preto mi príde čudné, že nebolo vidieť žiadnu interakciu Zem-vesmír (tú jednu minútku nutnú na pomenovanie aliena nepočítam) čo trochu uberá na vierohodnosti. A taktiež mohli viac zapracovať na charakteroch a vzťahoch medzi postavami,aby sa vytvorila lepšia odozva u diváka čo by sa potom odzrkadlilo aj na pútavosti príbehu,pretože takto vás veľmi nezamrzí keď niekoho uvidíte umrieť. Jednoducho voči postavám necítite zvlášť veľké sympatie, príbeh má totižto vcelku rýchly spád. Takže ak by som to bral takto, hodnotím prísnejšie. Ja si to však predstavujem ako prvotriedny prequel, či začiatok k nejakej nadchádzajúcej sci-fi značky, pretože z takto, po technickej stránke skvelo spracovaného filmu, by bola škoda nevyužiť tú možnosť. A celkovo sme sa toho o ''Calvinovi'' veľa nedozvedeli tak dúfam, že zodpovední vedúci ešte niečo vymyslia a využijú potenciál, ktorý sa tu naskytol.

47 metrů (2017)

Veľmi dobre marketingovo zvládnutý a zároveň aj veľmi preceňovaný film. Naschvál píšem film a nie horor, pretože to NIE JE HOROR. Kritéria na žáner horor ako to tak vyzerá sú čoraz menšie a menšie a v podstate stačí mať jednu jedinú scary scénu a ste tam. Za mňa teda nie! Toto je tak maximálne psycho-dráma. Možno niekto bude oponovať, že pri horore je podstatná hlavne stránka napätia, či vyvolanie strachu , áno je, ale hoci hranice tej stránky sú diskutabilné a subjektívne (niekoho evidentne vystraší aj predstava hodinového pobytu pod vodou s dostatkom kyslíka v ochrannej klietke) pokiaľ ide o propagáciu a popis k filmu stále by sa mali dať určiť. 47 metrov bol podľa mňa označený za horor čisto len z marketingových dôvodov, čo sa nakoniec aj vyplatilo. Na porovnanie pri filme 127 hodín sa podľa mňa divák viac vydesí nad celkovou situáciou hrdinu, dokonca vidieť aj aké-také gore :), ale rozhodne to nikto nepovažuje za horor, ale za skvelú drámu, tak prečo je takýto brak tak vysoko hodnotený??? Ako som už spomínal, nároky ľudí na film sa skutočne znižujú a v žánri horor je ten rozdiel najmarkantnejší. Bohužiaľ.

Cesta času (2016)

Mother, tell me... mother...ooh mother...A to je asi tak všetko. A tak som sa tešil. V podstate všetky tie úžasné zábery na vesmír a Zem sú degradované tupým ''filozofovaním'' z úst Cate Blanchett. Malick opäť dokazuje, že je lepšie sa vyhýbať kombináciám tvrdých drog.

Don't Hang Up (2016)

Na moje prekvapenie som nebol svedkom ďalšieho klišoidného teenage hororu. Pekne originálne a k súčasným chorým trendom v spoločnosti aj dosť vierohodný príbeh, ktorý zanecháva varovný prst pre všetkých spratkov čo sa radi zabávajú na účet druhých.

Experiment Belko (2016)

Samoúčelna hovadina, ktorá nakoniec ani nevie opodstatniť svoju existenciu a veeeeľmi slabý pokus o psycho-horor.Za zmienku azda stojí len to, že tu možete uvidiet zopár sympatických hercov. Aj tí si však asi teraz lámu hlavu nad tým, na čo to vlastne prikývli. Ach jaj.... a to som sa na to tešil.

Fear, Inc. (2016)

Dosť očividná zápletka, postavy nesympatické, hlavne Joe a popravde som sa aj nudil.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Nie je to o vojne ani o láske, vo filme nefandíte ani jednej ani druhej strane, len ste ohromený ako ďaleko môže človek zájsť a čoho je ochotný sa vzdať pre svoje ''ja''. To, že z toho spravil Gibson pastvu pre oči je len veľké plus.

Killing Ground (2016)

Typický príklad hororu, ktorý si kladie za dôraz šokovať brutalitou, než zaujať príbehom. Ona vlastne ani nie je čo komentovať. ''Low-price'' B-movie.