Odpojit (2012)

Zajímavé drama s koncem plným emocí. Co se týče použití internetu, tak mi to vůbec nepřišlo, že hlavním tématem filmu je právě internet. Spíše šlo o drama jako takový. Internetovy bankovnictvi je dnes uplnej základ a používá se všude a to že nekde může kolovat Vaše fotka, protože ji pošlete někomu koho vůbec neznáte a to má pak dopady je spíš o rozumu dotyčného a může se to tat každýmu, kdo proste bude rozesílat svoje nahy fotky po netu, takže asi jediná věc, která má spojitost s názvem filmu a jeho tématem je případ, kdy rodině vyberou účty, to je hodně nemilé a v tomhle případě může internet hodne ublížit, ale ostatní případy si lidé dělají sami svojí blbostí. Protože stejně tak může ublížit i jar na nádobí,  který máme všichni doma, když ho vypiju a je to jen moje blbost stejně jako s tou fotkou. Co se ale týče filmu,, od začátku film odsýpá a po nějakém úvodu různých příběhu se postupně začínají prolínat až k emočnímu konci. Takže jako celek se mi to líbilo.

Kaštánek (2021) (seriál)

Jedno z nejlepších kriminálních dramat poslední doby. Nejde ani tak o samotné vyšetřování ale o příběh, který tu byl vynikající s pořádnými zvraty. Postavy mě až tolik nezaujaly, ale i tak se jedná o velmi povedené dílo. Atmosféra by se dala krájet, prostředí je pěkné a vraždy zajímavé. Škoda ze nebyly znázorněny více do detailu a že konec nebyl víc akční a trošku podrobnější. Brát za tohle hvězdičku můžu ale nejsem hnidopich. Hodnotím to jako celek a nehledám v tom chyby, nejsem totiž kritik. Takže jako celek plný počet hvězd, hodnocení taky odpovídá a klidně by mohlo být o pár procent i lepší, kvalita tohoto díla je toto totiž hodna.

Narcos (2015) (seriál)

Bez pochyb vynikající seriál. 1 řada byla zajímavá ale jelikož mě nějak nechytly postavy, tak jsem s tím dost bojoval. 2 řada byla parádní. Peňa a Escobar podavali nehorázné výkony a boj proti medelinskemu kartelu byl neskutečný. 3 řada už sla kvalitou dolů, kartel z Cali mě nějak neuchvátil a jediný kdo situaci zachraňoval byl opět Peňa a Salcedo. Nebýt povedených posledních pár dílů, šel byl s hodnocením někde na 3*, což je u 3 nejlepšího seriálu všech dob, dle csfd, opravdu moc málo. Když stručně ohodnotim série dle pořadí jsou to 4,5 a 4 hvězdy, průměrem tedy za celý seriál 4*. Stále ale Narcos patří mezi nejlepší seriály podle skutečné udalosti, které kdy byly natočeny.

Kaštánek - Epizoda 5 (2021) (epizoda)

Od začátku to je dobrý a zajímavý ale od 3 episody se to začalo pořádně rozjíždět. 4 a hlavně 5 episoda to už byl opravdu masakr. Příběh je parádní souvislosti se začínají rozmotávat a atmosféra je naplněná až po okraj. Tenhle seriál je opravdu veliké překvapení a tato episoda je opravdu našlapaná.

Léto 84 (2018)

Velice povedený teenagerovský thriller. Je z toho cítít Stranger Things na každém rohu, a film je výslednou směsicí základních prvků seriálu a pak samostatného pojetí filmu. Občas mi to přišlo až moc podobný. Výtku bych měl k příběhu, bylo to až moc okaté, a chybělo mi tam více mysteriozity. V podstatě to byl více film pro teenagery než thriller/horor, ale konec se rozjel a posledních 15 min byl obrat jak 🐷.

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Velice povedený seriál s dost dobrým zakončením. Zase po delší době luxusní kriminální minisérie, hlavně díky Kate Winslet.

Mare z Easttownu - V nejtěžší chvíli (2021) (epizoda)

Tenhle seriál je parádní. Drží se určitě dramatické linky, provázaností postav a dobré pensylvánské atmosféry. Není to jen krimi o vyšetřování vraždy a zmizení, ale i takové psychlogicke drama a poznání postav a jejich midraků. Což není můj šálek čaje, ale tady to funguje fakt dobře. On to je víceméně 4* počin, ale ten má jeden Klenot - Kate Winslet, protože ona je ten 5* důvod, naprosto paradne zahrané a její postava je to nejlepší ze seriálu a kdykoli je na obrazovce je na co koukat.

Mare z Easttownu - Iluze (2021) (epizoda)

Tak tady už se to rozjelo a vyvrcholilo přestřelkou. Konečně má seriál grády.

Mare z Easttownu - Chudák Sisyfos (2021) (epizoda)

Příběh se stále zamotává, ale naznačují se souvislosti rozuzlení. Postavy se vykreslují a nám více přirůstají jejich povahy. Hlavně Mare, neskutečný výkon Kate Winslet. Atmosféra přiostřuje a třeba tehle díl byl atmosfericky už na výborné úrovni. Takže zvyšuji na plný počet.

Narcos - Season 2 (2016) (série)

Pablův randál skončil. Jako první řada byla dobrá, ale že bych byl nějak odvareň, to se říct nedá, ale druhá řada mě víceméně rozsekala. Hlavně proto, že se mi seriál dostal pod kůži až druhou řadou, což se mi fakt asi ještě nikdy nestalo. A taky proto, že jsem si zvykl na postavy, se kterými jsem v první řadě bojoval. Jako po nějakých prvních 5 dílech jsem si říkal, kua tohle má jako 94% ? Postavy se mě ze začátku vůbec nelibily, Pablův kšeft mě nějak nezajímal, ale pao se to začalo lámat a druhá řada to už byl um. Teď už konečně to hodnocení chápu. Tenhle seroš nejde prostě brát jako nějakej masterpiece, kterj si nekso vymyslel a vytvořil aby byl zábavnej a divak si na něm vypracoval závislost. Narcos je prostě něco úplně jinýho. Je to syrovej seriál podle reality, není to výmysl kterej někdo z papíru přenesl na plátno a je třeba to tak brát od začátku. K Pablovi jsem si vypracoval vztah a i když to byl zmrd, jeho konec mi byl v podstatě i líto. Přestal mi vadit a svym způsobem jsem si ho i "oblíbil". Co se mi opravdu líbilo bylo to, jak se choval ke své rodině. I když manželku podváděl, jako by ve starším věku prozřel a v té druhé řadě jsem věřil, ze manželku a děti opravdu neskutečně miloval, o to více mě té rodiny bylo líto. Taky me dost překvapilo, ze jeho éra skončila takovými chybami. Třeba konec, kdyby nevolal, kdoví jak by to bylo a to mohl tušit, že vysílačka nebyla úplně bezpečná. Mohl volat pokaždé z jiného místa, nebo jen v noci. V průběhu jeho kariéry se mohl držet víc zkrátka útoky atentáty si odehnal přízeň obyvatel, které ho na začátku milovali. Zkrátka měl luxusně vykročeno, ale svým přístupem si dlouhou dobu zatloukával postupně hřebíček do rakve.Co mi není úplně jasný je to, proč vsichni besnili po dopadení nebo smrti Escobara ke konci, když už víceméně nebyl hrozbou a vláda se nesoustředila třeba na debilni los pepes, který bylo daleko větší hrozbou, nebo na kartel z cali, který v podstatě dělal to samy co Escobar. Proč bylo dopadení Escobara priorita, když věděli, že už není víceméně nebezpečný. Ale to už je detail. Druhá řada byla opravdu parádní.