Království zombie - Série 1 (2019) (série)

Tohle je trošku divočina. Žádná variace na hry o trůny to není. Žádné intriky, naopak je to přímočaré. Korunní princ je obviněn z velezrady a úřady mu jdou po krku s pi*ou a jejím.fotrem v hlavní roli, kteří chtějí nejspíše vyhladit polovinu tamního obyvatelstva, jinak se příběh posouva dopředu přímočaré a řeší se zombie apokalypsa. Jen toho chce někdo využít ve svůj prospěch, ale zombíci tu mají mnohem větší míru. Spíš mě to připomíná Japonsko a období samurajů, kdy jejich hlavním nepřítelem jsou zombíci. Každopádně je to povedené. Když přežijete první dva díly, kdy si zvykáte na prostředí a postavy, tak vás to pak odmění nádhernou a příjemnou podívanou. Příběh se rozjede a vás to bude bavit, už jen kvůli kulisám. To nádherné prostředí a krajina, navíc když je v seriálu nejspíše podzim, to krásně podtrhuje takovou zvláštní a zajímavou atmosféru. Navíc krásně natočené, skvela kamera a scény i efekty. V 3 díle přišel zlom a 4,5,6 episoda mě bavila a těším se na další řadu.

Chalífát (2020) (seriál)

Kdo čeká akční seriál bude zklamán. Tohle není o akci, ale drsný čistokrevný napínavý dramanářez, mnohdy i psychodrama. Celý seriál pojednavá o náboženství, pro mě dosti nesmyslném, ale bohužel početném. Islámský stát, muslimové, Alláh, teroristé, to jsou 4 slova, na která tento seriál poukazuje v životních příbězích několika postav. Seriál dokáže opravdu autenticky navodit silné pocity a nechybí emoční, ani drastická stránka těchto skutečností, protože je úzce spojená s pravdou a realitou a v podstatě to co se děje v seriálu je svým způsobem skutečnost, která se děje i realitě. Toto doporučuji shlédnout, nenechá Vás to v klidu, a už vůbec ne, až ve skutečnosti zjistíte jaká hovadina ten IS je. Pokud vezmeme v potaz to, že se pořád řeší co s migranty, tak tento seriál Vám dá odpověď. Opravdu tu chceme takhle odpornou verbeš, která chce zamořit celou Evropu nějakým alláhem? Vraždit pro boha jako omluvu za své hříchy? Vyhazovat do povětří vše jen pro potěšení ? A kde je etickej kodex, kdy chlap může "ojet" co se mu zlíbí, ale žena jen při usmání na jiného je zbita, není včas večeře je zbita, za pusu jinému je zabita, týraná bez soucitu a spravedlnosti. Stačí aby byla znásilněna, tam je to brané jako podvod, takže automaticky smrt. A to je jen zlomek. Zkrátka tohle Vám ukáže svět "4 dimenze", kterej chce prosáknout i k nám, nastolí ve Vás emoce, jaké jen tak nezažijete a vše je zpracováno tak perfektně, že pokud zrovna nehledáte akci, ale drama s kvalitním příběhem, budete jedním slovem nadšeni. Další seriálový hit Netflixu

Mezi vlky (2011)

3,5* jsou lepší survivaly, ale mě tohle bavilo. Přežití v drsný přírodě s predátory za zády se nikdy neomrzí. Scéna se stromem hodně pobavila.

Oculus (2013)

Velice povedený psychohoror. Tenhle film se mě těžko hodnotí, protože to není úplně tak horor, ale spíš mix s psychologickým dramatem. Takže říkat, že to byl slabý horor je volovina, protože film není o lekačkách apod.ale spíše o příběhu. Zajímavý děj střídá napětí a atmosféra taky není špatná. Začátek byl dobrý, ale vadilo mě prolínání s realitou ke konci. Podrobnější vyšetřování a informace o původu, nebo vysvětlení některých skutečností by taky neuškodilo, ale celkově to bylo dobrý.

Potomci lidí (2006)

Jedním slovem mazec, dvěma slovy nechápající mazec. Tenhle film začne jak kdyby začal v půlce a skončí v tom nejlepším. Je to syrové jak tatarák, nevysvětlené, nepopsané a nikdo vás nevodi za ručičku, proste dostanete maso a přílohu a předkrm si musíte domyslet. Apokalypsa, nebo katastrofa je zde znázorněna úplně a opravdu natočené to je dost realisticky. Ty efekty mě překvapily. Cesta, aneb úprk a honba mě bavila, to ostatní je s otaznikama. Určitě ale stojí za to vidět.

Love Island (2021) (pořad)

Tohle ohodnotit je těžký. Hvězdičku si to zaslouží za prostředí a za vilu a tu druhou asi smažu, protože upřímně nevím za co bych ji měl dát. Tohle je tvářilo zajímavě, a některý díly byly celkem zajímavý, ale pak se to rozjelo v omyl. Přišli lidi, ktery jsou otřesný, baby jsou jedna velka modelína až se mi z toho zveda kufr, samej bottox. Chápu, že musejí bejt pěkný, ale tohle s krásou nemá nic společného, když ji dáš pusu a její držka se ti odlepí a zůstane ti v puse. Pak některý chalapy jsou jak převlečeni teplouši a nebo jsou tak nesympatický a neprijemní a falešní, že vám je z nich zle. Komentář tak to je vyloženě na pěst, nevím kdo to komentuje, ale to jsou kecy. No a potom jakože "příběh" vůbec nic se tam neděje. Co tam ty lidi rešej, jaky nepodstatný voloviny, bud jsou tak strašně hloupí, nrbo maji vymyšlený scénář, ale představte si, ze vás někdo na čtvrt roku zavře do baráku, a vy řešíte jen samy kokotiny, nic osobniho, nic podstatnyho, nic životního, prostě jak když se ubytujete někde na lyžáku na základce, a jediný co vás zajímá je to, kdo má jaký kozy, s kým budu spát v posteli a proč se támhleta holka tolik nesměje. Navíc hra jako taková stoji za prd, furt se měněj pravidla, takže nějaký taktický plán je tady k ničemu, takže hra o ničem. Teď už v tv přepínám jinam.

Milionář z chatrče (2008)

Vynikající film. Příběh Jamala byl uctihodný a dost výchovný. Natočené to je parádně, po 10 minutách se zakoukáte a pak si jen uvědomíte, že je konec. Po prvnim shlédnutí jsem měl jasně pevně daný verdikt 4 hvězdiček po druhém shlédnutí se to hodnocení pohybuje někde mezi 4 a 5* , takže po 2 kouknutí se hodnocení zvedá, ale nechám stále ty 4* ... Chybělo mi v takovémto příběhuvice emocí. Být to trošku větší doják, tak je to fullstar.

Odpojit (2012)

Zajímavé drama s koncem plným emocí. Co se týče použití internetu, tak mi to vůbec nepřišlo, že hlavním tématem filmu je právě internet. Spíše šlo o drama jako takový. Internetovy bankovnictvi je dnes uplnej základ a používá se všude a to že nekde může kolovat Vaše fotka, protože ji pošlete někomu koho vůbec neznáte a to má pak dopady je spíš o rozumu dotyčného a může se to tat každýmu, kdo proste bude rozesílat svoje nahy fotky po netu, takže asi jediná věc, která má spojitost s názvem filmu a jeho tématem je případ, kdy rodině vyberou účty, to je hodně nemilé a v tomhle případě může internet hodne ublížit, ale ostatní případy si lidé dělají sami svojí blbostí. Protože stejně tak může ublížit i jar na nádobí,  který máme všichni doma, když ho vypiju a je to jen moje blbost stejně jako s tou fotkou. Co se ale týče filmu,, od začátku film odsýpá a po nějakém úvodu různých příběhu se postupně začínají prolínat až k emočnímu konci. Takže jako celek se mi to líbilo.

Kaštánek (2021) (seriál)

Jedno z nejlepších kriminálních dramat poslední doby. Nejde ani tak o samotné vyšetřování ale o příběh, který tu byl vynikající s pořádnými zvraty. Postavy mě až tolik nezaujaly, ale i tak se jedná o velmi povedené dílo. Atmosféra by se dala krájet, prostředí je pěkné a vraždy zajímavé. Škoda ze nebyly znázorněny více do detailu a že konec nebyl víc akční a trošku podrobnější. Brát za tohle hvězdičku můžu ale nejsem hnidopich. Hodnotím to jako celek a nehledám v tom chyby, nejsem totiž kritik. Takže jako celek plný počet hvězd, hodnocení taky odpovídá a klidně by mohlo být o pár procent i lepší, kvalita tohoto díla je toto totiž hodna.

Narcos (2015) (seriál)

Bez pochyb vynikající seriál. 1 řada byla zajímavá ale jelikož mě nějak nechytly postavy, tak jsem s tím dost bojoval. 2 řada byla parádní. Peňa a Escobar podavali nehorázné výkony a boj proti medelinskemu kartelu byl neskutečný. 3 řada už sla kvalitou dolů, kartel z Cali mě nějak neuchvátil a jediný kdo situaci zachraňoval byl opět Peňa a Salcedo. Nebýt povedených posledních pár dílů, šel byl s hodnocením někde na 3*, což je u 3 nejlepšího seriálu všech dob, dle csfd, opravdu moc málo. Když stručně ohodnotim série dle pořadí jsou to 4,5 a 4 hvězdy, průměrem tedy za celý seriál 4*. Stále ale Narcos patří mezi nejlepší seriály podle skutečné udalosti, které kdy byly natočeny.