Nejdrsnější věznice světa - Česká republika: Pervitinové vězení (2023) (epizoda)

Docela zajímavá epizoda. Bavilo mě sledovat, jak tam skoro nikdo neumí anglicky a oni se to snaží zachraňovat střihy. Překvapilo mě, že mnohdy uměli anglicky líp než většina dozorců včetně ředitele i někteří vězni, to je podle mě taková zvláštnost, na kterou asi tvůrci nejsou ze zahraničních věznic moc zvyklí. Epizodu jsem si pustil upřimně jenom proto, že byla z Česka. Mám pocit, stejně jako z celého toho pořadu, a tady je to pro Čecha ještě mnohem víc vidět, že ten pořad neukazuje realitu i když se o to upřímně snaží. Zkrátka lidi, kteří jsou ve výkonu trestu a navíc berou drogy i za mřížemi nebudou a snad ani nemůžou být úplně upřímní v tom, co se tam děje, co dělají a co ne. Za kamerou se toho děje mnohem víc a zajímavá by byla spíš nějaká nenatáčená přednáška od toho moderátora, kde by zmínil anonymně ta fakta, která na kameru říct nemohl. Určitě tam je i nějaké kulturní nepochopení, z mého pohledu konkrétně návštěva samovazeb, kde dozorce nemá podle vězeňského řádu prostě možnost ho tam pustit i kdyby nakrásně chtěl, ale štáb se z toho buď snaží vytěžit trochu víc drama, jelikož co si budeme, české věznice jsou oproti nějakým třeba jihoamerickým docela nuda, nebo zkrátka i díky té jazykové bariéře mu to ten dozorce nedokázal správně vysvětlit a oni tak získali dojem, že se tam děje něco nekalého, vězně tam mučí v nelidských podmínkách a podobně, o čemž tedy silně pochybuji. Trochu mě zarazilo, že se nepokusil zeptat třeba na to, jestli se nemůže o těch samotkách pobavit ne s někým, kdo na ní zrovna je, ale s někým, kdo na ní byl a ideálně z ní byl nedávno propuštěný. Je jasné, že někdo kdo porušil řád tak, že musel jít na samotku, by o ní nejspíš neřekl nic kladného a nejspíš by si i vymýšlel, protože je třeba ještě v afektu, a to by potom po odvisílání vrhlo třeba i neprávem špatné světlo na celou tu věznici. Celkově ale zajímavý náhled "dovnitř" systému, myslím si, že náš vězeňský systém funguje docela dobře i když ta terapeutická činnost a začlenění zpátky do společnosti má určité mezery, musím zase uznat, že vzhledem k tomu, že práce dozorce není nijak vyhledávaná ani kdovíjak lukrativní, tak se dozorci a vůbec celý personál opravdu snaží a je to znát. Žádné nelidské podmínky se tady nekonají, takže reálný stav je víceméně to, co jsem čekal. 3/5

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

V době, kdy jsem to viděl poprvé se mi to líbilo neskutečně. Písničky si občas vybavím (a pak neochotně broukám) dodnes. V tomto hodnocení je sice velká dávka nostalgie ale toto byl odpočátku film výhradně pro teenagery, jako teenager jsem ho poprvé viděl a tak hodnotím tak, jak bych ho hodnotil tehdy. Z mého dnešního pohledu cením něco, co tu mnoha lidem naopak trhá žíly, a tím je opravdu extrémní naivní pohled na svět, který HSM nabízí a především opravdu neskutečnou dávku optimismu, nadšení a energie, která sice může působit až komicky ale je to jen takový sen, fantasie o životě puberťáka na střední škole a čas od času i hrubě načrtnutý růžový sen potěší víc, než detailně propracovaná noční můra. Ty písničky jsou hrozně chytlavé. Zkrátka, toto bude asi navždy moje guilty pleasure4/5

Megastavby - Channel Tunnel (2004) (epizoda)

Celkem zajímavá epizoda, ale neustálé opakování několika faktů (20x dokola "tunely se nesmí minout") je ke konci už k zblaznění a musel jsem přeskakovat. Velice zajímavé téma a opravdu revoluční stavba. 3/5

Ragnarök – Konec světa (2020) (seriál)

V prvních dvou sériích nadějný pořad, který má ale naprosto žalostný a neuspokojivý závěr. Ve výsledku tedy zklamání a těch celkových 13 hodin za tak trapný, telenovelý konec opravdu nestojí. Jinak ale krásná krajina, kamera a v prvních 12 epizodách i děj. 3/5

Ragnarök – Konec světa - Série 3 (2023) (série)

Předvídatelné a bohužel to nejhorší a nejtrapnější možné ukončení celého seriálu. Těžké zklamání, které ale snad každý musel čekat. 1/5

Šéfkuchař (2022) odpad!

Tak takovou pitomost jsem už dlouho neviděl. Co to má mít za význam? Jaké je poselství takového filmu a proč ho proboha podporuje zrovna program Erasmus+? Aby dětem ukázali, že se nemusí snažit, dodržovat pravidla, něco doopravdy umět, mít píli, respekt a snahu ale že naopak stačí neumět naprosto nic, udělat si debilní tetování nožíku, být argogantni, neschopný a líný, v práci lhát a podvádět a odměna a výsledky přijdou samy, beze snahy, zničehonic z čistého nebe jako v tomhle snímku? V reálném provozu by tenhle příběh skončil ve chvíli, kdy by takový brigádník zkazil zhruba druhou porci, v tu chvíli by z Mischelinské kuchyně letěl ani by nevěděl jak. Tenhle film má vlastně jedinou světlou stránku a tou je, že má jenom 13 minut. odpad!

Malý Pán (2015)

To byl zase jednou pořádný český bizár. Těžko říct, co si o tom myslet, já to budu brát asi především jako opravdu celkem originální umělecký zážitek, loutkové animaci jsem ale na chuť stále ještě nepřišel. 3/5

Tichá bolest (1990)

Vždycky je strašné, dívat se na podobné filmy. O to horší je to hrozný zážitek pro Čecha, který má svou rodinnou historii, který chápe význam celého snímku, který vypovídá tolik o všem, co se tu dělo. Herecké obsazení by opravdu nemohl být lepší, těmto hercům jejich role člověk může věřit a síla, která díky tomu z filmu vyvěrá, je až děsivá. Pan Rudolf Hrušínský je zosobněním smutné naší historie, uměl zahrát člověka zkoušeného, trápeného ale nikdy zlomeného a i to je zosobněním toho češství, které v životě a v sobě samém hledám a snažím se pěstovat i Já sám. 5/5

Zabiják bolesti (2023) (seriál)

Jojo, jako obvykle poslední dekády. Svět je po kolena ve sračkách, kapitalismus se potichoučku zvrhl v nejhorší, a zřejmě i poslední, hrůzovládu západní civilizace, kde spravedlnost neexistuje a světu vládnou nesesaditelné klany boháčů - vítejte v dystopii. Z podobných příběhů je mi fyzicky zle, googlit si potom detaily o skutečném průběhu událostí, to už je cesta k zoufalství. Dobře zpracované, důležité téma. 4/5

První dámy amerického hip-hopu (2023) (seriál) odpad!

Jako.. opravdu. Co jste od toho čekali? Někdy se člověk tak opij... uvolní, že si pustí i kdejakou hov.. progresivní záležitost na Netflixu a pak lituje, že radši nešel ven koukat na hvězdy. Glorifikace absolutního dna dnešní společnosti, prostituce a úpadku kultury, jestli se toto vůbec dá kulturou nazvat. Svoje fanoušky si to sice určitě, bohužel, bezproblémů najde ale já mezi ně patřit nehodlám. Nejsem žádný puritán, mravokárce nebo nedejbože intelektuál ale obyčejný lidský vkus a nějaká ta láska k inteligentnímu a obohacujícímu obsahu moji ztrápenou mysl stále neopustila, i když po zhlédnutí dvou epizod "tohoto" jsem měl namále. Totální trash pro velice specifickou skupinu diváků které, doufám, nikdy osobně nepotkám. odpad!