Sexbomba od vedle (2004)

Na tenhle film jsem se podíval se snad 15 letým odstupem a je to znát. Při prvním zhlédnutí jsem byl čistokrevný teenager tělem i duší a z filmu jsem si vzal jenom to, co jsem tehdy chtěl. Tedy přisprostlou komedii s dostatkem kvalitní muziky, loserem v hlavní roli a opravdu sexy sousedkou, která mu splní jeho pubertální sny ať už co se romantiky či tělesných choutek týče. Dnes se dívám jako dospělý muž a ve filmu vidím jiné věci, než kdysi a sice, na tento žánr, celkem kvalitní a nečekaný vývoj postav, morální dilemata a skvělý casting, kdy například Paul Dino je hereckým úkazem generace. Výsledné hodnocení se u mě tak ani v průběhu času překvapivě nemění, jelikož tento film má co říct všem a toho si především u béčkové komedie opravdu cením. Netvrdím, že jde o psychologické drama hodné ceny akademie ale co víc si vlastně od komediálního snímku přát, než že pobaví generace, vyvolá emoce buďto netušené či dávno zapomenuté a podnítí k zamyšlení? V podstatě jde, z mého pohledu, o takovou červenou knihovnu pro mladé kluky. Něco ve stylu Twillight či Sexu ve městě, jenže zaměřeném na pánské publikum a mám pocit, že tohle uvědomění přichází příliš pozdě, než aby dokázalo něco změnit na povaze člověka. Upřímně se těším, až se na film podívám za dalších 10 či 20 let a pochopím vše zase z jiného úhlu pohledu, který je mi prozatím skrytý. Nemůžu filmu upřít ani, v tomhle případě opravdu silně za vlasy přitažené poselství, že poctivost a morální hodnoty (ať už jakkoli pokroucené) se nakonec vždy vyplatí. Vlastně je to taková pubertální pohádka svého druhu.  4/5

Team America: Světovej policajt (2004)

Film naprosto poplatný své době, který těžil z tehdejšího dění, což mu ve své době zajistilo obří popularitu. Tenhle způsob tvorby s sebou ovšem přináší i jednu zásadní nevýhodu a sice, že nejde o nadčasový snímek a tak už nějakých 15 let po premiéře nemá už absolutně co říct. Vtipy, plně vázané na tehdejší politickou situaci a americkou filmovou tvorbu, dnes už nezpůsobí ani zvednutí koutků. Tohle mají bohužel s tímhle filmem společné i pozdější série South Parku, kde je krásně vidět, že prvních několik sérií je nadčasových a vtipy v nich zůstávají vtipné i po desetiletích. Škoda, dívat se na tuhle komedii v dnešní době už je jen ztráta času a nuda. 2/5

Terkel má problém (2004)

Sice je to stupidní a záchodový humor ale (i díky výbornému dabingu) se na tenhle film párkrát za rok s kamarády podíváme a popadáme se za břicha. Potitulkové scény "z natáčení" jsou klenot. V rámci žánru se tomu nedá absolutně nic vytknout, kultovka. 5/5

Tofuovi (2004) (seriál)

Nedá mi to a musím se pochlubit že jelikož jsem neměl ve svém dětském pokoji televizi udělal jsem přesně to co ten chlapec v Tofuových. Myslím ten trik s těmi zrcadly, sice se na to dívalo trochu špatně ale je to krásná nostalgie vzpomínat na to jaké jsem byl vynalézavé kid :D

Vánoce naruby (2004)

Třebas je to v principu blbost. Třebas je to pro někoho trapnost nad trapnost. Mě si tenhle film získal, protože nejen že pobavil, což by komedie měla, ale především z něj čiší taková ta typická klišé vánoční atmosféra amerického snu, která mi ale tentokrát vůbec nevadila. Je tam pár vážně krásných scén, které zahřejí u srdíčka. Za mě 4* :)

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Příběh o tom, co zažil téměř každý z nás.. Je dobře, že život (zatím) není tak snadný a člověk musí být bojovníkem.. i když ty největší bitvy, které zanechají nejhlubší rány na duši, vede nakonec jen sám se sebou. 5 hvězd a kapesník, prosím.

Věda je zábava (2004) (pořad)

Matná vzpomínka na dětství spojená s ikonickou úvodní znělkou. Je to podivný pořad, který ovšem alespoň u mě splnil svůj cíl, tedy podpořit zájem o vědu u dětí. 2/5

W.I.T.C.H. (2004) (seriál)

Tenhle seriál byl můj guilty pleasure ještě v dobách, kdy ten termín nikdo neznal. Pamatuju si, že ve škole jsme chlapácky říkali s kamarády, jak nás tenhle seriál štve, že ho vysílají na Jetixu tak často ale x let později jsem zjistil, že vícero z nás se na něj dívalo pravidelně. A není divu, na animovaný dětský seriál je tu dost propracovaný příběh, moc hezká ručně kreslená grafika ve stylu západní mangy, roztomilý dabing, souvislosti napříč epizodami a fantasy svět, který má nějakou logiku. Jako dospělý na tom vidím vady ale jsou to vady, které jsem ve věku, kdy jsem byl cílovka, neviděl a hodnotím právě podle toho dojmu, který si z těch dob pamatuji. Z dojmu, kdy jsem se těšil po deštivém dni domů ze školy, zapadnul před televizi s kakaem a koukal se na W.I.T.C.H., užívaje si každou epizodu. 4/5

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Nebylo sice přímo fyzické utrpení se na to dívat, ovšem ani nic pozitivního jsem na tom nenašel. Přehlídka trapných scén, rádoby vtipného sexismu, utahování si ze všelijakých postižení (ve smyslu, kdy je vám těch lidí líto, než ve vtipném stylu South Parku) atd. V celém filmu nebyla snad ani jediná alespoň vzdáleně vtipná scéna, což je u komedie docela problém. 1/5

Ztraceni (2004) (seriál)

Tento seriál se mi líbil tak do prvních cca. 25ti dílů, poté mi přišlo že režisér nemá co dělat a tak začal dělat ptákoviny. Postupně to dohnal až k absurditě a konečné zjištění že ostrov je výmyslem nějakých dealerů či co to vůbec bylo mi už opravdu příjde nudné. Kdyby Ztraceni zůstali na obyčejném ostrově na způsob Robinsona jak tomu bylo asi prvních 10 dílů zasloužil by si u mne +++++ takto ale bohužel +.