Hitman: Agent 47 (2015)

Hitman : Agent 47 je v poradí druhou filmovou adaptáciou obľúbenej hernej série o tichom zabijakovi, s označením 47. Ako tomu však u takýchto filmov býva, film sa s hrou zhoduje iba v zopár momentoch, so zvyškom sa už režisér Aleksander Bach vysporiadal sám. Ak ste niekedy hrali aspoň kúsok z niektorej z hier série Hitman, film vás pravdepodobne sklame. A dosť pravdepodobne vás sklame aj keď ste žiadnu z hier nehrali. Hitman : Agent 47 sa snaží čerpať z hernej predlohy čo sa v istých momentoch celkom darí v podobe niektorých scén, ktoré pripomínali prechádzanie hernej misie, alebo časté využívanie prevlekov hlavnej postavy. Výber herca do hlavnej úlohy síce ešte stále nie je taký, aký by mal byť, avšak treba podotknúť, že na Ruperta Frienda si veľmi rýchlo zvyknete a rozhodne sa do tejto úlohy hodí viac ako jeho predchodca Timothy Olyphant. V čom sa však tvorcovia radikálne sekli je v samej podstate Hitmana, ktorý ma byť tichý zabijak. Vo filme však vidíme prestrelky na verejných priestranstvách medzi ľuďmi, nárazy vrtuľníka do budov a podobne. Čo však bolo ešte horšie, boli neuveriteľne plytké a nezáživné dialógy, ktoré miestami pripomínali priam telenovelu. O nič lepšie na tom nebol ani samotný dej, ktorý vlastne ani negradoval, ani nestagnoval a bolo v ňom toľko zvratov, že na divákov to mohlo pôsobiť, že už ani nevedeli rozoznať, kto je ten dobrý a kto ten zlý. Čo sa týka akcie, tak všetky akčné scény môžete vidieť už v samotnom traileri, lebo v samotnom filme ich už pribudne len veľmi málo. Ak už rozoberáme to najhoršie z tohto filmu, keďže dobrého tam veľa nebolo, na záver tu máme zlatý klinec a tým sú jednoznačne postavy v tomto filme. Postavy neuveriteľne nezmyslené a pritiahnuté za vlasy, že som si už začínal myslieť že pozerám najnovšiu „marvelovku“ a nie film o nájomnom vrahovi. Neviem komu tieto postavy napadli, ale rozhodne by mal navštíviť najbližšiu liečebňu. Ak by sme to mali zhrnúť, tak sa k nám na plátna dostal ďalší bezduchý akčný film, bez ktorého by váš život pokojne pokračoval tak, ako doteraz. Neurazí, ale rozhodne nenadchne a 96 minút vášho života vám nevráti.

Chlapectví (2014)

Pripravte sa na naobyčajnú cestu životom jedného chlapca. Od malého dieťaťa po dospelého človeka. To celé mapuje film Boyhood. Takmer každý z chlapcov, sa v tomto filme musel aspoň v nejakej scéne nájsť. Radosť, smútok, strach, nadšenie ... to všetko si diváci prežijú s hlavnou postavou. Neberte to ako bežný film, skúste si predstaviť, že by niekto natáčal váš život po dobu 12 rokov a dnes vám prehral záznam vašeho dospievania ... fascinujúce

Kandidát (2013)

Film som si zapol s miernym nadšením, či slovenská kinematografia nevstane z mŕtvych. Nestalo sa tak. Film ma spočiatku upútal vizuálnou stránkou a rôznymi filtrami, efektami a neviem akými okulahodiacími efektami. Približne v polovici filmu, keď som si uvedomil ako veľmi film stavia práve na podobných scénach, začal som toto dielo brať ako nejaký študenstký projekt vytvorený pre záverečné skúšky na strednej umeleckej škole ...a nie na plátno veľkokín. Z humorného hľadiska som buď-to zaspal dobu niekoľko rokov, alebo tam toho vtipu až toľko nebolo. Za mňa osobne 2* .. jedna za výber Mareka Majeského alias Lamberta a druhá za to, že je to slovenský (hoc nie veľmi vydarený) počin, čo sa cení.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Čo k tomuto filmu dodať. Už 5 bola pre mňa strašný prepadák a 6 od toho ďaleko neuteká. Osobne si myslím že sa mali držať skôr tématiky pouličných pretekov a nesnažiť sa to prerobiť na "akčný" film, v ktorom sa porušia všetky fyzikálne zákony aj napriek tomu, ako absurdne to na plátne vyzerá. Čakal som aspoň nejaký wow-efekt ,ktorý by ma trochu prebral z toho bezmyšlienkovitého pozerania na plátno, no bohužiaľ neprišiel. resp.bol hrozne predvídateľný. Proti gustu žiaden dišputát, ale pre mňa to nebolo ani vtipné, ani napínavé ani záživné ...

Velkej biják (2007) odpad!

Som fanušikom tzv. primitívnych komédií ako napríklad RRRrrr!!! ale toto je fakt strašne strašna ... neviem ako to nazvať lebo keby som to nazval komédiou , urazil by som komédie. Za celú hodinu a pol som sa nazasmial ani raz (viac som sa nasmial aj pri Lynchovych filmoch).

Štěstí na dosah (2006)

Melancholická dráma opisujúca ľudské nešťastie. Asi takto by som najvýstižnejšie opísal tento film. Napriek tomu vás tento film pohltí. Alebo skôr herecký výkon Willa Smitha, ktorý tento film dokázal “predať“. Rozhodne vás donúti zamyslieť sa nad vrtkavosťou života a o tom , že raz si hore a raz zas dole, no nikdy netreba prestať bojovať.

Dokonalý trik (2006)

Úžasný film pojednávajúci o rivalite dvoch kúzelníkov , ktorí sa snažia predviesť dokonalý trik a ohúriť nim celý Londýn. Aj keď sa spočiatku filmu zdá , že to nebude nervy drásajúcim thrillerom, opak je pravdou. Film sa dokonale stupňuje do neočakávaného finišu a počas celého trvania vás isto nenechá chladným. Zaujímavé je tiež spojenie vedy (v podaní Tesly) a samotného kúzelníckeho umu. Nemôžem opomenúť ani skvelé herecké obsadenie ktoré z tohto filmu robia , dovolím si odvážne tvrdiť, dokonalý film. Hoci som tento film videl už mnoho krát , stále som objavil niečo nové , niečo , čo mu dodalo nový rozmer a preto snáď len : „ Are you watching closely?“

X-Men: První třída (2011)

Začal by som tým , že tento film o X-menoch je odlišný od predchádzajúcich dielov. Hlavným odlíšením je to , že už nejde len o bezhlavé zastavenie Magneta a jeho partiu mutantov. Táto snímka vám priblíži minulosť a vyrozpráva príbeh vzniku tejto skupinky , ktorá sa snaží zachrániť svet. Film nie je nudný a pokiaľ ste videli doterajšiu sériu X-menov, dozviete sa aj niekoľko nových faktov. Rozhodne by som vyzdvihol herecký výkon Jamesa McAvoya , ktorý skvelo stvárnil Profesora X zamlada. Pre mňa rozhodne najlepší film zo série X-menov.