John Wick 2 (2017)

Piss off. Jedna hvězda, stejně jako prvnímu dílu. Jo, pro herce může být celé natáčení výzva. Naučí se CAR, správně padat, používat další techniky. Dobrý, ale co z toho? Ve střizích mrtě chyb, scénář nula. Zkoušel jsem to vnímat jako comics, pak jako přepálenou bondovku, dál jako na nudné video s digitální krví, ale nic. Nezabralo to. Pitomost.

Marťan (2015)

Jedním slovem: hovadina. Já jsem asi ve škole zrovna chyběl, když se probírala gravitace na Marsu, ale tak nějak bych si tipnul, že to nebude tak úplně stejný. Písek se sype, pytle lítaj vzduchem a rukavičky tenký jak hlásek vlka, co klepe na dveře kůzlátek. Ale tak hlavně, že to vylepšilo americko-čínské vztahy. O to přece jde. Abychom se mohli všichni společně plácat po ramenou. Tuhle ona, tuhle on, tady černoch, tady ťonk (pardon). Že by mi po 50 dnech osamotě, bez kouska náznaku záchrany, nehouklo? Korunu celé šaškárně nasadilo přikrytí modulu plachtou, stejnou, jakou dávám večer na auto před nočním mrazem, abych ráno nemusel škrábat okna. A kdyby to nevyšlo, tak kašlu na auto. Udělám si díru do rukavice a na IronMana do práce doletím. Juhůů.

Pustina (2016) (seriál)

Rozhodne pecka, co stoji za to videt. Temny pripad po cesku. 10/10

Anthropoid (2016)

Rozpačitý začátek, grandiózní finále. Filmu pro české publikum ubližuje angličtina, resp czechiština. Chápu, že se natáčel pro zahraniční trhy, kde to jinak ani nešlo, ale právě tohle nás drží od děje dál a nedovolí se pořádně s postavami ztotožnit. Každopádně stojí za to film vidět. 8/10

Jason Bourne (2016)

Další z kategorie nejslabších dílů. Přestárlý exagent si vydělává kdesi v zapadákově tím, že tluče místní borce? Tohle už tu bylo. V Rambovi. Před asi 30 lety. Ale zase nám tu nechybí dlouhé koukání na sebe do zrcadla, patetické výjevy, další mrtvý šéf CIA, na vteřinu propracované teď-se-to-otevře detaily, supr hackerské schopnosti -download secret data yes/no-, a tak dál. No prostě ne-e. Jason, jak jsme ho znali je mrtvý. RIP. Jo a ta autohonička na konci? Přeju vám tu Zlatou malinu. Nebo Damonovi oskara za komedii. Už by ho to ani nepřekvapilo. Zase.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Tak jsme se dozvěděli, proč je Charles plešatý. 144 minut čekání na tohle. Jestli jste se stejně jako já namlsali předchozí Minulé budoucnosti, budete zklamaní. Opravdu žádný děj, enormně kýčový průběh, dětinské projevy a nesmyslné dějově slepé uličky. K čemu se tam objevil Stryker, nebo Wolverine? Škoda peněz za kino.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Takhle; lepší jak Men of Steel, horší jak Avengers (1). Největší slabinou je Affleck a to protože je prostě starý. Už se neumí hýbat, verbál stojí za prd a může to nahánět dalšími a dalšími záběry na jeho sixpack, lepší to nebude. Film má opravdu hodně nelogismů a nedotažených myšlenek. Něco zcela zjevné se ignoruje a to záhadné je najednou jasné jak facka Kapitána Racka. Co mě vyloženě sere a vyčítám to všem těmhle popcornům, jsou hype trailery. Ty diváka vytáhnou na výbornou podívanou, ale už na začátku filmu víš, že to byla jenom nějaká snová lež. Že takto se děj ubírat nebude. Beru to jako velmi lacinou a pro mě jako diváka nedůstojnou podpásovku.