Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Tak já vám teda taky něco napíšu. Těšil jsem se a přes celou republiku se vydal do IMAXu, abych v tom svatostánku všech filmů viděl to, o čem si budou povídat ještě naši vnuci. A víte co? Stálo to za prd. Kde bylo vyvrcholení honby za nalezením Skywalkera? O schopnostech Rey a Kyla bychom se dozvěděli i bez něj. K čemu byl děj Fina a číňanky, kteří do toho nic nepřinesli? K čemu byl lamač kódů? To jsme nemohli dostat alespoň malinkou epic scénu Luka vs Kyla? Vyřadit z trilogie, nebo natočit znovu. Tfuj!

Stopy spravedlnosti (2017)

Nějak jsem nepochopil, jaký přínos do vývoje děje vlastně měly Chanovy zásahy. Linka IRA vs UK by běžela úplně stejně bez něj. Tohle si asi nikdo při čtení scénáře neuvědomil. No neva.

Americký zabiják (2017)

Ztráta dvou hodin. Asi takhle: za 18 měsíců se naučíte plynně arabsky a nastudujete korán na master level. Mezitím proděláte private military base camp a vygooglíte, jak se stát hackerem in two steps. Vyzbrojen tímto know how se infiltrujete mezi arabskou enklávu, při jejíž eliminaci se do toho připlete CIA, asi. Hacker level -20 bodů. Necháte se zverbovat paninkou na štoklech, a tím, že v boji chytnete nůž za čepel se etablujete do high society mezi exSEALs. Pak už jenom střílíte lidi, házíte jaderný bomby do vody a sledujete, jak letadlový lodě neskolí ani 30 metrová vlna, nebo námořníky, kteří se proti radiaci chrání pláštěnkou. EZ. Pitomost. S knižní předlohou to má společný akorát název a jména těch dvou hlavních šašků.

Milada (2017)

Špatenka. Otřesný dabing, emoce žádné. Po 30. zatmívačce jsem si říkal, že to přejde a konečně se dozvíme něco o procesu. O tom, jak to Milada prožívala, co se dělo, jak na ni dopadalo odloučení od rodiny. Co se stalo? Velké nic. Bojovat za svoji pravdu a věřit ve spravedlivý proces na straně jedné a umírat uvnitř touhou být se svojí rodinou a tu zachránit. To mělo být hlavním tématem a ústřední dějovou linkou. Místo toho se pořád někam chodí, plká a při posledním loučení s rodinou před provazem se řekne Tak papa. Komunistická lůza je tu vykreslena jako parta pominutých, ale veskrze dobráků, kteří za nic nemůžou, protože Moskva. Škoda. 2/10

Rozpolcený (2016)

77%? Za co? Za pitomá děvčata, která mohla celý příběh ukončit během prvních 10 minut? Ale byla tak tupoučká, že je nenapadlo nic jiného, než čekat a umřít? McAvoy je průměrný herec, kterému z nějakého důvodu svěřují vůdčí role. Mohl by se uplatnit jako kvalitní side kick, ale do hlavních rolí se prostě nehodí. Udělat grimasy několika osobností v jednom záběru není zas taková výzva, abych si to značil do deníčku.

Narcos - Season 3 (2017) (série)

A tohle vám do prdele přijde fér? Přijít se třetí sérií, která je co do gradování atmosféry lepší než předchozí dvě, a pak nás nechat čekat rok na další? Nejlepší TV show poslední dekády.

To (2017)

Jo, tohle by se mohlo libit. Postavy jsou jasne dane, charaktery odpovidaji a jejich strachy ovlada To. Bill je vsechny muze nalezite ridit (stejne jako Stribrnaka, nikoli Silvera) a tlacit svoje pesti proti sloupum a presto tvrdit, ze vidi duchy. Dej se skutecne az na par odchylek drzi predlohy (snad krome zpusobu "zabiti" Pennywise) a neni co velice vytknout. A jeste tu mam vzkaz pro vsechny pubetalni faggoty, co sli do kina na Kinguv film, podle snad nejslavnejsi HOROROVE knizni predlohy a maji potrebu neustale komentovat jak se lekli, cekaji leknuti, ted-uz-se-neleknu, atd. Jdete do prdele. I s vasimi popcorny, bramburky a taskami z Lidlu. Na dvojku nechodte, tyden po premiere si stahnete nejaky CamRip bullshit, pustte si to doma a o svoje zazitky se podelte na fejsbuku a blogisku. Bevv je nejvic!

Wonder Woman (2017)

První origin, co balancuje nad propastí odpadu. Zbytečné, dlouhé, nesmyslné.