Predátor (1987)

"Protože na tebe někdo prásknul, že seš nejlepší! Dilone, ty parchante!! Co je s tebou? Pro CIA teď brousíš tužky?"

Dredd (2012)

Popcornovka jak vínko, trochu připomínající jedničku Zátah. Úžasné slowmotions a ryzí přímočarost, která bez ostychu znázorňuje brutalitu. Lena Headey umí parádně zahrát mrchu - Shut the Fuck Up! Sice nemám nic proti pěkné tvářičce Olivie Thirlby, ale do takového filmu bych ji asi nenasadil. A soudce Dredd v podání Karla Urbana byl neuvěřitelně přísný - scéna s prskavkou a předchozí "vyjednávání".

Kingsman: Tajná služba (2014)

95% Kino. Musím říct, že Martin Vaugh a jeho osobitý barevný styl je mi velmi sympatický! Hned úvodní titulky mi vykouzlily úsměv na tváři, jakým způsobem si s tím tvůrci pohráli. Zábavné, strhující a především originální. Je tam takový nádech Kick-Assu, s tím, že Kingsman je dle mého názoru ještě o třídu, možná dvě, napřed! Skvělý požitek!

Americký sniper (2014)

90% Za příběh, 70% za zpracování. Emočně hodně silné a strhující. Do jisté doby byl u mě Bradley Cooper spíš takový slaďouš, který na své filmy láká především něžná pohlaví. V této Eastwoodovce dokázal, že se hodí i na tvrdou roli a jeho výkon ve filmu se mi moc líbil. Je tady pár nedotažených věcí. O bratrovi nevíme takřka nic a závěr mohl být dotažen opravdu do konce. Přemýšlel jsem o hodnocení a zvítězily emoce, proto 5 a ne 4.

Birdman (2014)

Žánrovka, která nadchla mé oči po všech stránkách. Nevšední, zábavné. Myslím, že nějaké ty Oskary dostala zaslouženě. Zaujalo mě, že některé soundtracky nesplývaly s danou scénou nebo prostředím, ale neodsuzuji to, ba naopak. Musím velice vyzdvihnout kameru, která film zobrazovala téměř bez střihu. Mé dvě oblíbenkyně i mužští protagonisté to zahráli, dle mého názoru, velice působivě.

Dobrý ročník (2006)

Filmu není co vytknout. Příjemné prostředí, romantické i zábavné scénky, které mě dostaly. S mnoha věcmi jsem se v tomto filmu ztotožnil. Chci být totiž obchodník na trhu s cennými papíry v Londýně, mít poté vinohrad a zamilovat se do bezprostřední ženy, jako je Marion Cotillard.

Kód Enigmy (2014)

90% Kino. Však co je?? Pro mě jednoznačně výborný Cumberbatch, stejně tak Knightley a spol., stejně tak celý příběh, soundtrack, prolínání z přítomnosti do minulosti a budoucnosti... prostě na co si člověk vzpomene! Role takové hlavy mapy Benedictovi prostě sedí, což jsme se mohli přesvědčit už v seriálu Sherlock! Je šťastné i smutné, jakému osudu se Alanovi Turingovi dostalo, ale takhle už to s hrdiny bývá...(př..Stanley Hawking)

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Všechno je to pravda pane Dušku!

Statečné srdce (1995)

100%. Bezkonkurenčně můj nejoblíbenější film s Gibsonem, který si ho i sám zrežíroval. Melovi padne role jako ulitá. Oplývá syrovostí a zároveň procítěností. Statečné srdce jsem viděl několikrát, ale vždy s tím samým úžasem, jako když jsem ho viděl poprvé. Atmosféra filmu vás vtáhne do morku kostí chladného prostředí Skotska, v němž příběh je oslnivý jako návštěva anglické královny.

Whiplash (2014)

80%. J.K. Simmons oprávněná nominace na Oskara vedlejší role. Svými vůdčími metodami bych se otočil na patě asi hned po první hodině s ním, ale můj jmenovec Andrew si šel za svým a nakonec se ukázalo, že i ten plešatý, strach nahánějící zmrďák to myslel ve své podstatě dobře. Bohužel ve mně film nevyvolal ty správné emoce, na základě kterých uděluji filmům nejvyšší známku. I přes famózně zpracovaný příběh a výkony Tellera a Simmonse, kterému budu držet palce při vyhodnocování oscarové disciplíny.