Kamarád taky rád (2011)

Jsem vůči takovýmto Hollywoodským "romantikám" dosti skeptický. Takový film může vyloženě nejvíc oslovit mladé cácorky. Co na tomto snímku asi jako jediné kvituji, je to, že je založený na pravdě. Kdo kdy měl nějakou kamarádku nebo kamaráda s výhodami, tak ví, že takový příběh může končit buď velkou láskou nebo velkou nenávistí. U tohoto případu je už na začátku jasné, jak to dopadne ;-)))

Černobílý svět (2011)

Nádhera. Černobílý svět, v překladu, ve Vás opravdu hodně zanechá. Emma Stone u mě zatím boduje a doufám, že dále bude obsazována do podobných záležitostí, které lze hodnotit pozitivně. Roli záporačky Hilly jsem nesnášel a měl jsem chuť na ni plivnout, respektive na můj dvaceti dvou palcový monitor. Děj postupně kvetl a odehrával se velice zdravě a trefně. Šťastný konec byl zde opravdu na místě. *****

Napola: Hitlerova elita (2004)

Velmi syrový a zároveň trefný a pravdivý film, který poukazuje na nacismus zase z jiného úhlu pohledu.

Pahorek (1965)

Nemám slov. Režie Sidneyho Lumeta je naprosto úžasná. Pohled na zástup vězňů, v černobílé poušti, velmi přísné dialogy, skvělý výkon všech vězňů i dozorců. Při tomto filmu jsem se zapotil, zasmál a především nadchl. *****

Mamma Mia! (2008) odpad!

Jedním slovem? Trapné. Film, který ocení maximálně ženské, starší generace, poslouchající ABBU a ti, kteří nerozeznají dobrý film a sračku!

Sloní muž (1980)

Pustit si tuhle netradiční extázi, a ještě k tomu po ránu, má za následek několikanásobné vstřebávání mých myšlenkových pochodů. Nevím, jak to David Lynch dělá, ale opět mě přiměl ohodnotit jeho dosavadní nejlepší film nejlépe, jak je to možné. Chce to kapku sebezapření pří koukání na Sloního muže. Nicméně, zaryl se mi do paměti, zůstane tam dlouho a doporučení ode mě tento film určitě dostane.

Lovci hlav (2011)

Je třeba se dívat na ty skandinávské tvorby. Děj měl opravdu nečekaný spád, každý moment překvapení převyšoval ten předchozí. Já jsem to těm bledým tvářím ze severu sežral i s navijákem! *****

Serpico (1973)

Al je prostě fenomén. Může hrát mafiána nebo jako v tomto snímku zásadového bengora, stejně mě dostane svým hereckým výkonem!

Desperado (1995)

Režisér se nezapře! Co jiného čekat od Ridrigueze, než přestřelky, kde mexikáni létají 10 metrů daleko. Film jasně cílený, ve kterém se Antonio opravdu předvedl. Salma Hayek mezi ně krásně zapadla a dodala snímku barvitost, při kterém chlapům musí ukápnout slina (včetně mě). Parádní jednohubka! ****

Lovec jelenů (1978)

80%. Špatně jsem se podíval, protože jsem měl zato, že film má 2 hodiny a ne 3. No nic. Příběh se vyvíjí opravdu pomaličku. Ze začátku na mě film působil dosti duchovně. To kvůli Stevenově lepší polovičce. Ještě jsem snad neviděl ve filmu tak detailně svatební obřad a hostinu. Hrozně jsem fandil páru Michael a Linda, což se mi nakonec splnilo. Film o Vietnamu zase trochu jinak a nebyl vůbec špatný. Christopher Walken nemůže hrát "normální" roli! Je to frajer, možná ne takový, jako De Niro, ale to už je velký oříšek. A Meryl Streep? Žít v té době, tak mám její plakáty vyvěšené na zdi v pokoji. ****