Insomnie (2002)

Nemohu si pomoct, ale pro mě je tento film nezapomenutelný a působivý. Skvělý remake, vynikající Al Pacino i Robin Willaiams. Jedna z nej nej detektivek/thrilleru, co znám. Všem mnohokrát doporučuju.

Lupiči paní domácí (2004)

Nemůžu si pomoct. Ale moc se mi to líbí. Víc po třetím skouknutí než po tom prvním. Paradox? Coeni mě nezklamali...

Je třeba zabít Sekala (1998)

Není třeba. Pokud možno, už bych ho nezabíjel, neb jednou mi to stačilo. Neherectví, patos, klišé a táhlost. To všechno je tenhle film. A když k tomu přidám špatnou režii a pokusy a kolorit této doby tím, že postavám občas ujede něco z "místního" dialektu je to k popukání. 2* dávám za to, že to docela hezky vypadá a docela se na to hezky vizuálně dívá. Toť vše.

Nová dobrodružství Pippi Punčochaté (1988)

Já vám nevím, ale z dětství mám na to fakt hodně dobrý vzpomínky. Nevím už ani kolik těch dílů bylo, ale líbilo se mi to. A asi by se mi to sentimentálně líbilo i teď... Taky jsem tu někde hledal filmové zpracování Spravné Pětky od Blytonové, ale to jsem nenašel.-/ škoda.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Nejlepší a vygradované zakončení této unikátní série. Nápaditost scénáře, naprosto pohlcující spád, věrohodnost a sympatie hlavních hrdinů, kteří ani po letech nenudí, je jen těžko překonatelná. Smrtonosné zbraně už budu mít navždy v osobním filmovém povědomí a s radostí je budu opětovat. Jsou totiž nesmrtelné! Doufejme v díl pátý. Kdo ví, třeba to bude jako s Indym.-)

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Tak oproti jedničce jsem se docela dost nudil. Je to příliš velkolepý a přeplácaný. To že tam dostal Depp víc místa nehraje žádnou roli, protože to je furt to samý a nic novýho (téměř - 3x jsem se za film zasmál fakt dost, ale jinak...). Nejvíc mě snad potěšilo, že se nakonci objeví Geoffrey Rush (naprosto dokonalý kapitán). Méně je někdy více.

Samotáři (2000)

Naprosto geniální a myslím, že dlouho nepřekročitelný počin pro současnou českou kinematografii. - obavám se, že i možná pro pana Ondříčka... (ale zase věřím, že s něčím vytáhne.-) snad)

Tajuplný vlak (1989)

Dle mého možná ještě lepší, než kultovní Kafe a Cigára.