Podfu(c)k (2000)

Moc ma nechyta tento typ kvazi akcnej komedie, kedy mam pocit ze som v blazinci alebo mi vymyvaju mozog. Uznavam ze herci vyborni, kamera a vsetko naokolo, akurat scenar taky vadny- pseudoavantgardny, lebo uz uz cakam ze to "zacne" (a vznikne nejaka peckova pointa) a furt nic... Ani Ritchieho Rock n Rolla ma nechytila... Cakal som ovela viac, Snatch ma dost sklamal...

Matrix (1999)

Uz to je davno co som videl Matrix, ale nedavna repriza v tv mi pripomenula jeden z najlepsich filmov ake som kedy videl. Skvely namet, scenar, napatie jak svina striedane s prijemnym uvolnenim (skoky a kung-fu), zvedavost co bude dalej, dialogy a pasaze, ktore su nezabudnutelne, perfektna sci-fi akcia... proste filmovy skvost... po filmovej stranke bezchybne natocene/zahrate plus zazitok o to vacsi ked vas Matrix pri sledovani chyti (tak viac uz vas nepusti)...

Zelená míle (1999)

Nedalo sa neplakat :-( fakt emotivne a skvelo zahrate. I ked stopaz strasne dlha, ale nevadi, predloha kniha, to sa musi nechat. Fakt asi prvy film pri ktorom sa slzy nedali zadrzat :-(

Kobra 11 (1996) (seriál)

Pri tomto seriali clovek opat zisti, ze vlastne aj s prestrelenou rukou ci nohou sa da bit a utekat, ze auto pri kazdom naraze automaticky vyleti do vzduchu a spravi trojitu otocku s tym, ze dopadne na strechu a do 15 sekund vybuchne akoby bolo nalozene dynamitom. Co viac povedat... béčkový akcny serial pre slabomyselnych, ktory by bol fajn jedine ak by ho natocili v 80. rokoch.

Prostě úžasná (1994)

Dakujem nemusim, americke rodinno filmove cliche s dost chorym napadom a to z jednoduchych dovodov: pre dospeleho je prilis na nizkej mentalnej urovni a pre decko je to sice akurat, lenze co ked to pozera vasa ratolest ktora ma tak 11-12 rokov a vo filme narazi na pojmy ako zensky kondom, prostitutky, pasaci... prajem rodicom prijemne vysvetlovanie. Jedna hviezdicka za Melanie Griffith, aspon sa je na co pozerat.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

No tak ak mam byt uprimny tak velmi precenene s kopou chyb. Nepochybne dobre natocene, silny zaver atd, ale neda sa povedat ze by som grcal duhu. Videl som uz daleko lepsie filmy, ktore ma bavili od prvej po poslednu sekundu. Kazdopadne patri k tym lepsim a 3 hviezdy by bola dehonestacia, lebo tie davam na nieco uplne ine :D

Mafiáni (1990)

Toto tocil Scorsese? Are you fuckin kiddin me? Dve a pol hodiny som sa skoro unudil k smrti. A neviem preco, mozno prave preto, ze ked clovek zhliadne asi 30 gangsterku a pozera ich zostupne podla roku vyroby, tak mu tento "skvost" pride ako totalne cliche. Ale aj tak, na Skrytu Identitu sa to nehrabe ani len minimalne.

Kmotr (1972)

Je mi jasne, ze v dobe ked toto natocili, tak filmovi fanusikovia este neboli presyteni gangsterkami a Godfather bol jeden z prvych. Po 40 rokoch vsak tento pocin nevyvola taky filmovy zazitok, pre cloveka ktory sa narodil o 20 rokov neskor, ako toto natocili. Je mi luto, ale nudil som sa, cakal som naozaj nieco viac, ale bola to len klasicka gangsterka, s pribehom, ktory vidiet teraz tak sa doblvem jake cliche. Skoro 3 hodiny je naozaj moc, pokial scenar nie je premakanejsi a nenuti cloveka pozerat dalej, ale ozaj ta nekonecna stopaz nudila a o to vacsie sklamanie ked si clovek na to vyhradi cas. Pochvalim ale Al Pacina, ktory bol vyborny a aj nim ostal. Viac ako 3* nedam, lebo mam z toho az podpriemerny zazitok.