Babie leto (2013) odpad!

Galymatiáš bez hlavy a paty - nebo minimálně mně jako neSlovákovi to tak přišlo. Široká paleta hereckých výkonů, od těch uvěřitelnějších (Bárta) až po tristně ochotnické. Vcelku slušně natočené, ale k čemu to, když je na plátno převeden scénář nějakého čichače lepidla a člověkem s podobnými "koníčky" je to i sestříhané. Jedna velká WTF hrůza.

Bad Apples (2018)

Na filmu je citelně vidět nižší rozpočet, ale najde se tu pár dobrých nápadů a dvě pěkně zkažená jablíčka, za které značnou část hraní odpracují jejich masky s přitroublým výrazem. Na ploše 80 minut nestihne film nudit a to i díky tomu, že se jedná o "multiple homes invasion". Znepokojivý epilog, který zároveň trochu rozšiřuje prolog, je taky fajn.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Film který boduje mimo jiné výbornou dobovou atmosféru a především skvělým Tomem Cruisem. Ten chlap má totiž dar od boha. Stačí pár vteřin na plátně a už mu na sto procent věříte, že je postavou kterou hraje. A přesto všechno je to pořád ten starý dobrý Tom!

B*A*T*M*A*N (2011) (amatérský film) odpad!

Pan autor se asi zasekl ve třetí třídě na pomocný škole. Nepochopím, že je tohle někdo schopnej uploadnout na internet. Čirá nesoudnost. Další zvrhlost je, že se tohle h*vno vůbec objevilo na CSFD. Fuj, fuj, fuj, milionkrát fuj.

Benga v záloze (2010)

Zdejší hodnocení mě od návštěvy kina v premiérovém týdnu odradilo, ale v rámci akce Filmania jsem bengům přeci jen šanci dal, když je to jenom za to pade... A byl jsem velice příjemně překvapen! Tento typ komedie a humoru mi prostě sednou, takže jsem se bavil od začátku až do konce (kameňák po originálních závěrečných titulcích také stojí za to). Kupodivu mi tu vůbec nevadil ani ten blb Ferrell, kterého nemůžu normálně ani cítit. Naopak do filmu perfektně zapadl a svou roli zahrál na výbornou. Evička ultra-hot jako vždycky, přiměřená stopáž, prostě téměř bez výhrad... Za film 4,5 hvězdičky, a druhá půlka páté hvězdičky za zdejší podhodnocení.

Bez doteku (2013)

Je velmi těžké vynést nad tímto dílkem jednoznačný verdikt. Technicky se jedná o slušně zvládnutou filmařinu. Tvůrcům se podařilo sehnat i skvělé herecké obsazení (nad všemi přesto ční Roden a především Malý). Ale film nedrží tak dobře pohromadě jako celek. Nepomáhají tomu ani rychlé násilné střihy mezi jednotlivými etapami života hlavní hrdinky ani dějová linie s Hádkem - který je sice tradičně dobrý a vtipný - ale celá jeho linie působí jako z jiného filmu a ve výsledku vyznívá jako špatný vtip a ubohá berlička. Záměr autorů působit nejednoznačně je sice chvályhodný a sám si takto působící filmy vždy užívám, ale zde chybí určitá finesa, která je u takto zamýšlených filmů nutná, aby ve výsledku nepůsobili těžkopádně. Takzvaný "syndrom Dobré čtvrti", kdy dvacetiletí lidé odříkávají repliky, které by nevypadly z úst ani opožděné třináctce nechme stranou. Celkově na mě pan režisér působí jako možný talent (když přihlédneme k jeho věku, je vlastně obdivuhodné co natočil) a navíc on i jeho delegace na ČSFD projekci působili příjemně. Takže motivační 3*. 55%

Bezdružice (2015) (seriál) odpad!

Kameňák v seriálovym kabátu. A kameru dostal do ruky nějakej retard, kterej se rozhod, že pokoří rekord v počtu minizoomů za minutu. Barranďák zkrátka rozšířil své zatuchlé portfolio o další podařený kousek.

Bez soucitu (2010)

Ani po druhém zhlédnutí se nemůžou rozhodnout jestli 3 nebo 4*. Na jednu stranu je tu hláškující Travolta co se s ničim nesere, Travolta s bazukou, váza plná kokainu, přibližně tak milarda Číňanů a Royal with cheese, na tu druhou ultra-demntní scénář s absolutně nablblými zvraty. Ale ten kdo nehledá nic víc, než přiblblou akční buddy-komedii, by měl být vcelku spokojený. Třeba ke konečnému verdiktu dospěju až napotřetí. Zatím stále 4*.

Big Hit (1998)

Late nineties - ideální doba tak trochu sentimentálně zavzpomínat, co nám ta filmová devadesátá léta přinesla a náležitě to zparodovat. Chviličku mi trvalo než jsem se naladil na vlnu filmu, ale za chvíli to přišlo a pak už jsem se vezl až do konce. Střízlivá stopáž, úchylný postavy a tuny nadhledu a humoru i spousta WTF scén - docela se divím, že toto dílko není známější a "kultovnější" - atributy na to má.

Bikesalon (2018) (pořad)

Nejdřív nějakej strejc otestuje na polňačce gravel od Meridy, pak si dáme otravnou asi desetiminutovou reportáž z nějakýho závodu "chrtů", pak nám nějakej další "expert" předvede, že i na dvacetipětikilový e-mrdce se dá jet dvě vteřiny po zadnim... 2 minuty s Gaspim na Sardinii to fakt nespravěj. Pořad o kolech je dobrý nápad - ale minimálně díl, který jsem viděl, byl zoufale nevyvážený, co se jednotlivých cyklistických disciplín týče. Takže ve finále dost nuda!