Jak se vaří dějiny (2008)

Videl som včera, a veľmi sa mi páčilo. Vtipné a zároveň vážne, veľmi dobre spracované. Miestami sa pýtali tých kuchárov príliš detinské otázky, ale vždy prišla múdra odpoveď. Určite odporúčam vidieť každému.

Heobeu (2007)

Správna kombinácia od všetkého, kvalitný film ktorý sa oplatí vidieť.

Malá Miss Sunshine (2006)

Prijemny film pri ktorom som sa dobre bavil. Dlhy vylet starym volkswagenom odhali povahy jednotlivych clenov rodiny a zaroven ich stmeli dokopy. Dnes je to pozrety druhy film s dievcatkom v hlavnej ulohe, no oproti Tideland je velmi dobre stravitelny.

Cheot nun (2007)

Študent Min z Kórey prichádza na rok s otcom do Japonska, kde hneď stretne krásnu Nanae (Aoi Myiazaki). Hoci ich delí jazyková bariéra, postupne sa zbližujú, no osud sa s nimi zahrá a rozdelí ich cesty. Nájdu sa opäť? Romantika ako vyšitá.

Měsíc a hvězdy (2007)

Príbeh o natáčaní filmu v Taliansku v predvečer druhej svetovej vojny. Na filme pracujú ľudia z rôznych národností, z ktorých sa majú o niekoľko dní stať nepriatelia či štvanci - žid a homosexuál, Nemka, Brit a Maďar na jednom pľaci podtrhujú nezmyselnosť medzinárodného konfliktu.

Štěstí na dosah (2006)

Veľmi dobre zahrané. Príbeh filmu je smutný po celý čas, ale nakoniec zanechá dobrý pocit.

Gang v útoku (2006)

K filmu som pristupoval s nedôverou, ale na konci mi zostal na tvári úsmev. 80%

Fanaa (2006)

Indi zjavne nešetria na metroch filmu. Príbeh zamilovaného páru popretkávaný množstvom hudby a tanca, odohrávajúci sa v teroristami ohrozovanej Indii. Dĺžka filmu je tu však skôr prínosom, pretože pokaždé, keď som si už myslel že je koniec, prišlo nové zauzlenie príbehu. Indická choreografia nesklamala a tak je to radosť pozerať sa.