• Krátkometrážní

Nedotknutelní (2011)

"Nemáte chuť obsadit třeba nějakou zemi?" Za mě geniální dílo. A přitom patetické jenom malinko, tak, aby se člověk nepozvracel.

Nedotknutelní (2017)

Technicky ten film vážně špatný není. Ale nefungovalo to. Některé scény byly iracionálně naprosto totožně okopírované od originálu s dobroušenýma dost trapnýma trikama. Potom klasická americká polopatie "aby to pochopil totální idiot": každá reálie se košatě vysvětlovala do detailu a to v naprosto nevhodných situacích. Hlavní hrdina byl starší, vážnější, víc mág, než blázen. Chemie mezi přáteli nulová. V originále byli ti dva jak Šimek s Grossmannem a doplňovali se, zde to nefungovalo. A pak nastoupilo to klasické americké drama: VYPADNI!!! Wow, skoro jsem mu to věřila, Až na to, že teda jakože vůbec ne. Sociální linka: řešme problémy vozíčkářů ve společnosti. Ok, to fungovalo. Černoch, co se z basy dostane do managementu a koupí ženský a synovi barák, proč ne. Retardující flashbacky: jo, fakt jsme pochopili, že se mu to stalo při paraglidingu, stačilo to říct jednou, sakra. Ale ta korektnost a patos... ne, prostě to nefungovalo, tečka. Sakum prdum: koukatelný, občas jsem se zasmála, nebylo to úplně nejhorší. Ale vracet se k tomu nemusím. Viděno z čistě akademických důvodů a končí to pro mě. Francouzská verze je dělaná pro normální rozumné lidi se špetkou černého humoru a inteligence. #amerika_jako_prase Nemůžete ten humor zkorektnit, ubrat šťávu hlavním postavám a narvat je do stejných situací. To prostě nejde, lidi, prostě ne!

Černé zrcadlo - Série 5 (2019) (série)

Výtvarně, technicky i dramaturgicky je to dobrá série, ale mám pocit, že už se dost vymyká původní poetice. Husí kůže se mi kamsi vytratila, technologie se opakují a hlavně... tolik dílů s dobrým koncem? Dosud byl happyend snad jen v San Janipero, nebo jak se to jmenovalo. Když odeberete maskovaného anonymního trolla, kterej vás drží v šachu a všechno o vás ví, tak se z toho vytrácí ten krajně mezní duch, kterého jsem na tomhle seriálu milovala.

Casual (2015) (seriál)

Tak tenhle seriál mě fakt baví nejvíc ze všech seriálů tohoto typu. Dlouho mě žádné postavy tak moc nebavily. Jsou tak barvité, psychologicky přesné, pestré, chybující, lidské...pochopitelné. Příběh se posouvá směrem, který mě chytá. Celý je to milý, nenucený, vtipný, bez utaženosti za vlasy nebo překračování hranic. Není to řachanda, kterou byste stáhli za jeden večer u popkornu, ale jako kulisa k pletení je to zábava (jsem tedy v první řadě, tak uvidím, co dál).

Polednice (2016)

Líbila se mi psychologická linka filmu, ušly i postavy a herecké výkony byly uspokojivé, Aňa byla skvělá. Za mě ale byl scénář utažený za vlasy, nedostal se mi "do srdíčka", celé to působilo iracionálně. Atmosféra nic moc, prostě lekačka. Technicky mi film připadal průměrný. Po výtvarné stránce měl světlé momenty. Líbilo se mi "lidové" prostředí "za sedmero horami", žádná moderní technika, maximálně kombajn, pole a gril. Sám o sobě film špatný není, ale na zadek mě neposadil.

Prolhané krásky: Perfekcionistky (2019) (seriál)

Jáj, Bože můj, to bylo utrpení. Tohle neobstojí ani jako kulisa. Fleshbecky hrozně retardují děj, jsou otravný, postavy jsou otravný, celý to je otravný. A Alisson na tom není o moc líp. Celej tenhle divnosvět je špatnej, jak jen cokoli od Shepardový může být. A to jsem první série PLL měla docela ráda. Bodík dávám za obstojnou kameru.

Což takhle dát si špenát (1977)

Mě to bavilo, byly tam hlášky, zvraty, efekty na dobu ucházející, postavy plastické. Jen mám obavu, že to je přesně ten specifický humor, který by v zahraničí neprošel, což je škoda. Ale nám to vadit nemusí. :))

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)

Dodnes nezapomenu na scénu, kde čeští rodiče těm Asiatům říkají, že jejich děti uvízly v kresleném seriálu. Tónem, jako by si někdo zlomil nohu. Tyhle "neuvěřitelné" skoky mezi animací a hraným filmem zavání trapasem. Postavit zápletku na tom, že se animovaná figurka stala člověkem? Na to stačí tři minuty videoklipu "Take On Me". Ve filmu mě to nudí. Kdyby se prostě tentýž svět zahrál, tak by mě to bavilo víc, ale tam by zase hrozilo, že poetika Nárožného vyprávění, na které animák stojí, prostě bude chybět. Viděla jsem to několikrát, ale fakt nemám potřebu se k tomu vracet.

Rumburak (1984)

Trochu předvídatelný, trochu zdlouhavý, ale líbí se mi, jak scénář pracuje s lidskou stránkou "zloducha". A ten počítač mě dodnes děsí ve snách.

Černobyl (2019) (seriál)

Pardon, chcete mi vážně říct, že tohle napsal scénárista Pařby v Bangkoku a Scary Movie? Tohle že narežíroval týpek, co dělá klipy Madonně? Tenhle seriál s dokonale vyváženým scénářem, atmosférou, že mi stály chlupy i na partiích, na které si nedosáhnu? Tenhle typ depky mi vytvořili lidi, který bych standardně odmávla jako autory nic nedávajícího braku? Řeknu vám, jestli mám mluvit naprosto subjektivně, tak takový šílený pocity, že nevíte, jestli to bylo víc desivý nebo víc boží, mi fakt ještě nikdo nezpůsobil. Fakt nikdo. Povedlo se to tak, že se to ani popsat nedá a už se moc těším na parodii plánovanou ruskými autory. Dávám plné hodnocení a mám chuť přebodovat všechny seriály, kterým jsem udělila totéž skóre, páč tomu nesahaj ani po kotníky.