Blok 99 (2017)

Možná nesnažit se o zbytečné drama často až moc dlouhými scénami se záseky kdy si člověk říká, že snad leží na ovladači a pauzuje to. Volil bych jinou režii a formu filmu degradoval bych to na klasické béčko. Nedovolilo by to divákovi v průběhu promítání nad filmem příliš dlouho přemýšlet a rozebírat si děj , který by se snad i hodil na rychlokvašku co by akční pecku, protože a co vyzdvihuji je výkon změna z komedianta v drsňáka Vince Vaughana, ale se všemi těmi pákami a jeho nedynamičností by se mi spíš hodil na wrestlera nebo teak něco. Celkově bitka na bloku 99 ještě ujde, ale fakt je to zbytečně dlouhý.

Mentalista (2008) (seriál)

Nejsem pravidelným divákem, soudím na základě těch max pěti kompleních epizod a mnoha ustřižků. A tedy tak že jsem se místy bavil a občas to bylo i zajímavé.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Cruise nemám rád, ale na tu roli konkrétně v tomhle příběhu se celkem hodil. Nicméně měl to hrát někdo jinej když tenhle prcek není schopen přibrat pár kilo. Na druhou stranu zahrál slušně toho nebesky vychcanýho tuleně.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Zajímavá náhoda, nedávno jsem četl příběh člověka zničeného lidma Olgy Hepnarové v jednom z čísel nejmenovaného epochálního časopisu. Tudíž jsem s nadšením shlédl filmovou verzi její předvražedné biografie, činu, krátký proces a následnou popravui v tomhle výborně natočeném, neskutečně přesném (vždyť ona měla i bíbra v podpaží 😊) dramatu. Krom detailů, jako byl úsměvný Justin hodně pomohlo i černobílé zbarvení filmu, což považuji za skvělý nápad. Místy lesbické porno v podstatě jen podtrhává dobrý výkon Michaliny Olszsnské v roli té hledající se nešťastné holky, kam až může zajít lidský nezájem, lhostejnost a nenávist v kombinaci s tehdejším tvrdým režimem ve vlivu na a přesvědčení mladého člověka.

Leatherface - zrození (2017)

Taková slabší kriminálka s mírně hororovými prvky. Po slibném začátku v podobě perverzní oslavy narozenin a prvního mordu film sklouzne k divné fázi psychiatrického dramatu, aby se přes výše zmíněné krimi dostal ke klasické vyvrazdovačce a mohl si alespoň trochu říkat horor, možná trochu i takovej Bonnie a Clyde se všema těma buranama. Celkově se film hodně hledá a my s ním můžeme hledat kdo z těch krejzy týnejdžrů je vlastně leatherface. Není moc co vyzdvihnout snad jen dobrý výkon Lily Taylor v roli vidlácké mámy, nebo tety možná obojího.

Smrt ve tmě (2016)

Lower class Fincherova Panic Room, ale stejně napínavý a naopak páč tady je oběť lupič. Alvarez se fakt snažil o tradiční hororovou vyvražďovačku, ale dík předvídatelné mu - prezije jen ta číča mu to sklouzlo víc k thrilleru. Nevadí i tak slušná místy lekavá, místy úsměvná, ale v dobrým podívaná.

Top Gear: Vietnam Special (2008) (pořad)

Speciál ze všech nejspeciálovějších, krom toho že hlavní hrdinové hlásej jako vždycky, dělaj si naschvály jako vždycky, dozvíme se spoustu zajímavostí o dané zemi jako vždycky, ale je to na motóru, jako nikdy a paráda jako vždycky.

Narcos (2015) (seriál)

Výborná a díky seriálovému zpracování detailní a věrná biografie Pabla Escobara. Zatím nezařazeno mezi oblíbené snad jen kvůli datu nedávného vzniku. Po opětovném poučení se o životě a smrti kokainového krále určitě přidám do top of serials. Ač obchodník s tvrdou zabijáckou drogou si sám dával hlavně mini jointiky snad pro uklidnění, ale jejich efekt byl spíše nežádoucí a to v podobě paranoidních schíz končících dopadením, což je zde také skvěle zobrazeno. Herecké výkony netřeba jednotlivě hodnotit, všechny awesome.

Wind River (2017)

Výborně natočený film se smutným příběhem. Celé mě to přišlo jakoby nasáklé inkoustem pera Stephena Kinga, mělo to jeho odér a dost ho to místy připomínalo. I ke konci jsem myslel, že na mě v závěrečných titulcích blikne jeho jméno nestalo se a autorem tohoto mrazivého thrilleru byl drsný život.

Top Gun (1986)

Není divu že se tenhle chvastající se americký shit se stupidním mrňavým blbečkem v hlavní roli stal terčem parodie. Ó, které si dovolím tvrdit, že je lepší a míň trapná než tenhle "vlastenecký" originál.