Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Rebel a bohém McMurphy přinesl společně se sebou samým do blázince takovou energii a vlije do žil chuť žít i takovým případům, kteří možná ani nevěděli, že život stále ještě žijí. Tenhle snímek si prostě nezaslouží nic jiného než 5 hvězd.

Přemluv bábu (2010) odpad!

Trotlík, který jen škatulkuje (viz. Show Jana Krause) lidi podle toho, zda volí levici či středolevici nebo fandí někomu jinému než Slavii a pseudoherečka Issová, která podle mého neumí do pěti napočítat si budou dělat trapnou prdel z velikánů jako je Milan Kundera, kterému nesahají ani po paty, tak to jsem buď viděl a slyšel špatně nebo ti dva HODNĚ přestřelili. Odpadovým humorem si nezaslouží nic jiného než odpad!

Gran Torino (2008)

Walt Kowalski: „Už jste někdy potkali někoho, koho byste neměli nasrat? Tak to jsem já!” Jako kdyby tahle hláška vypovídala o hlavní postavě Waltovi Kowalském skoro vše, ale to jen pro ty, kteří by ho vážně neměli nasrat. K ostatním, kteří si to zaslouží se chová na jeho poměry přátelsky. Tahle postava mi přirostla k srdci a na scénu, kde zachránil Joudu od gangu usmrkanců, nikdy nezapomenu. Až na smutné, ale hrdinské finále (jak to je již u Eastwooda zvykem) jde o velmi příjemný, laskavý film, který Vás potěší a nakonec mu dáte s radostí oprávněných 5 hvězd. :)

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Celý film se nic zvláštního neděje, ale závěr pekelně zamrazí. Bohužel zde to neodnese žádné fašistické hovado, ale chlapec/chlapci, kteří se chtěli "jen" kamarádit.

Hra (1997)

Pokud to vidíte poprvé, tak si to opravdu pořádně vychutnejte, protože to opravdu stojí za to a překvapení, které Vás na konci filmu čeká a nemine je stoprocentní, bohužel, jen poprvé. Kdyby někdo fotil momentku u záverečných titulků, tak by mne přistihl s pusou otevřenou dokořán.

Přátelé (1994) (seriál)

Kultovní záležitost, která nikdy neomrzí. 100% - co více dodávat?

127 hodin (2010)

Až na zdlouhavé pasáže plné halucinací a vzpomínek to byl příjemný film, který nám ukázal příběh jednoho sobeckého, namyšleného chlapíka, který prošel velkou životní zkouškou a myslím, že to pro něj bylo jedině dobře a myslím si, že by nás bylo víc, kteří bychom toto potřebovali, abychom si začali více vážit života, každého dne, který můžeme prožít s našimi nejbližšími a chovat se k ostatním tak, jako by to byl náš poslední den. Snadno se to říká, těžko se uskutečňuje, ale dobře každého snímku či jiného podnětu, který nám to připomene. Opravdu až na delší opakované pasáže plné halucinací nemám co vytknout. Jen malé upozornění: Pokud jste hodně slabší povahy, tak si ke konci filmu zakryjte oči, protože moje přítelkyně při detailním záběru na přetrhávání šlach málem omdlela. :)

Sněženky a machři (1982)

Jako bych sám sebe viděl vždy, když si tento film pustím. Nezapomenutelná komedie plná nezapomenutelných hlášek a scén, které Vám připomenou mládí strávené na lyžácích, školách v přírodě či táborech, kde se řešily podobné problémy, ať už to byl vztah Prďky s Marikou, kterému chtěli kluci za každou cenu zabránit a Mariku si ukořistit pro sebe, ať už to byly průšvihy s alkoholem či platonický vztah Radka s Hankou. Hezky se na to kouká, hezky se na to vzpomíná, hezky se to hodnotí - jasná plná palba!

Kmotr (1972)

Nadšení z tohoto filmu bohužel nesdílím. Četl jsem knihu a při projekci se nedalo jinak než srovnávat knižní předlohu s filmem. Kniha je pro mne nezapomenutelnou, ovšem o filmové podobě se to samé říci nedá. Určitě je to nadprůměrný film s výbornými hereckými výkony, ale komu nevadí otevřít knihu a věnovat se jí více jak 3 hodiny (jako je tomu u filmu), tak snad najde ten daleko působivější příběh s kterým jsem srovnával tento film.

Máš minutu! (2011) (pořad)

Zajímavá soutěž, které to ovšem hrozně kazí neustále se opakující úkoly a v této soutěži nikterak dobře moderující duo Suchánek-Genzer. Ovšem stále je to, dle mého názoru, nadprůměr co se týká vysílaných pořadů na tv prima a nova.