M*A*S*H (1972) (seriál)

Každý díl mohu vidět novu a nikdy mě nenudí. Tahle dávka humoru servírovaná především dvojicí Alda + Rogers, je legendární.

Forrest Gump (1994)

Životní výkon Toma Hankse, který Zemeckis dokázal ekcelentně zachytit na plátno! Tleskám tomuto filmu celým svým tělem i duší! Dokonalé drama, který pobaví, ale i donutí uronit slzu.

Zelená míle (1999)

Pro mě osobně je tento film již kultovní záležitostí. Vynikající Tom Hanks v dech beroucím dramatu - to můžu vidět znovu a znovu! Tajemno, hra na city a dokonalá atmosféra s životními výkony herců spolu s dobrým příběhem tvoří film, kterému k dokonalosti chybí buď vůbec nic, nebo jen opravdu málo.

Wanted (2008)

Skvěle vypadající na pohled, akčně nabitý s netradičním námětem. Jen škoda, že vše kazí konec, kdy se se všichni pozabíjí a přežije jen hlavní hrdina. Z tohoto filmu se dalo vytěžit ještě víc. Lepší konec by určitě zajistil i horu fanoušků mířících do kin na 2. I tak ale jako akční film rozhodně nezklamal.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Nenáročný děj rozhodně tomuto snímku nevadí. Vylazené káry, smrad benzínu a především velice vhodná hudba - to vše dělá film zajímavým jen pro teenagery nebo fanoušky aut. Jenže já jsem obojím a tak se nechávám zlákat na **** :).

Ozbrojení a nebezpeční (2009)

Jednoduchý příběh, který ale dokáže strhnout svým dějem. Mě osobně se líbil výkon herců a celkem s přehledem zvládnutá dramatičnost. Sice moc nechápu tak nízké hodnocení, ale rozhodně nelituji, že jsem snímek shlédnul.

Vzhůru do oblak (2009)

Podle traileru sem očekával klasický střeštěný animák, u kterého se pobavím. Né že bych se u tohoto filmu nepousmál (obzvlášť u bravůrného dabingu pana Lišky :D), ale film mě usadil hluboko do křesla již při svém začátku. Pokud se děti hrnou do kina na nějaký animák, tenhle bude asi patřit mezi ty, u kterých si rodiče a prarodiče užijí více než-li děti. To ovšem neznamená, že by se mi film nelíbil! Spíše mě vyvedl z omylu, že do kina na animáky, by měli chodit jen děti. Velmi vydařený snímek nahazuje mnoho podnětů k zamyšlení, které zakončí klasický "happy end".

District 9 (2009)

Výborný námět, se kterým si Blomkamp za "pár šupů" dokázal skvěle poradit.To že tento film byl nízkorozpočtový není moc vidět.Záběry které jsou i z ručních kamer zásahového týmu, dodávají divákovy pocit, jako by tento příběh prožil spolu s hlavním hrdinou.Snímek zachycuje typické chování lidí k něčemu cizímu.Pár malých much by se našlo, ale k čemu kazit pocit z tak povedeného filmu?

Avatar (2009)

James Cameron dokázal za 10 let vytvořit něco úžasného! Ve filmu je krásně vidět, že člověku příroda nepatří, a tudíž si nemůže dělat co se mu zlíbí. Zajímavý příběh potrhává nádherné zpracování grafiky pomocí nejmodernějších technologií. U filmu sem se ani vteřinu nenudil. Jen jsem seděl s otevřenou pusou a čekal, co se bude dít dál. Ani na moment nelituji pěnez utracených za 3D a z kina jsem odcházel s hřejivým pocitem u srdce.

Prokletý ostrov (2010)

Čekal jsem průměrné strašidelné krimi s klasickým rozuzlením a klasickým se pachtěním po rozuzlení.Chyba lávky!.Od začátku tajemné prostředí izolovaného ostrvova, podivně chovající se obyvatelé ústavu, tajemný maják který nefunguje a v nemalé řadě skvělá práce DiCapria - to vše tvoří děj který vůbec nenudí.Scorses mě naprosto dokonale zvládl ponořit do příběhu, který nezklame.Tento film mě svým koncem více než (mile) překvapil.Přímo mě šokoval!Snímek sem hltal až dokonce a odnesl jsem si pěkný zážitek :).