Bez kormidla (2014)

Vědro plný emocí, bezmoci, pádů dolů, pokusů jít nahoru, smutku, zatnutých zubů, bolesti, odvahy, lásky a nádherný hudby.

Buchty a klobásy (2016)

Rozhodně originální. Rozhodně kontroverzní. Rozhodně skvěle sprostý (a to já i můžu jakože). Pár dobrých momentů - katastrofálně padající jídlo z nákupního košíku, boží prostě, chudák banán. Ale bohužel, celý to bylo tak nějak..bez vtipu..a jakékoliv další přidané hodnoty, za kterou bych měla zvýšit počet hvězd. Prostě mě to zas tak nenadchlo.

Camp Rock (2008) (TV film) odpad!

A kde je nějaký děj a smysl filmu? Stále nechápu název filmu. Camp rock? .. Tvůrci filmu by se asi měli o rockové hudbě dozvědět více, nebo si jí alespoň poslechnout. Odstrašivé zpracování. Klasický příběh-šedá myška se zamiluje do arogantního, všemi oblíbeného páva. Hlavní děj absolutně postrádá jakýkoli smysl, který by diváka přesvědčil dodívat se na film do konce. Ale jelikož nemám ráda rozkoukané filmy, překousla jsem to a skrz jedno oko jsem se úspěšně dodívala. Závěr je takový, že z šedé myšky je rázem bílá a pávovi spadne hřebínek. No není to úžasné? Tohle opradu nejspíš nikdo nečekal. Rádoby rocková skupina Jonas Brother´s v hlavních rolích tomu dodala tečku na závěr.

Colette (2013)

no..to jsem teda čekala něco víc..naprosto blbej a zbytečnej začátek a konec filmu, mělo by to určitě smysl, kdyby to nevypadalo takhle lacině...Colette měl válkou začít a zkončit, měl mít víc "šťávy", rázu, neměl být tak hraný, chvílemi nucený, ale hlavně ten příšernej dabing!! no proboha..němci měli mluvit německy, franzouzi francouzsky + titulky, ale tohle né jako, možná díky tomu jsem se pořádně nedokázala přenést do děje..ale i přesto si takový film nezaslouží jen 3 hvězdy a ani to na takovou slabotu nevydím, z kina jsem znechucená rozhodně nešla..

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Takže za prvý, díky těm chytrým hlavám, kterým to došlo a neměly potřebu překládat název COLLATERAL BEAUTY. A teď k věci. Málokdy se mi stává, že bych nepředvídala konec..s tím si tenhle film dal trochu na ČAS..každopádně pro LÁSKU boží, vždyť ten film nebyl o SMRTI, ta je moc jednoduchá..poprat se s ŽIVOTEM, to je zkrátka horší..paradoxně jsem nejvíc neobrečela konec, ani smutnej příbeh..já řvala u těch zatraceně pravdivejch mouder..ohraná písnička? Jasně, že jo..ale víte co je nejtěžší? přijmout ten fakt, že to tak opravdu je, že to platí...vztáhněte si to na zažitý situace, na vzpomínky, myšlenky..au ..ono to pak bolí..emoce jsou svině..no a pak se teprv poserete, při tom uvědomění..a když vám to dojde rovnou v kině, tak už tam..pak jen tak sedíte a při titulkách s rozmazanejma očima si řikáte "jako vážně?"..já jen - díky za ten scénář a dokonalou rozehranost! ..a při týhle příležitosti bych si se zakrytejma očima mohla už konečně písemně přiznat, že moje paměť neni jedna z nejlepších , jasně to už vim dávno.. (a ano, k podstatě toho co tu teď píšu se dostanem možná ještě dneska)...Horší je to psát na tenhle web, když se ta moje mizernost týká i filmů..bohužel mám jedinečnou schopnost zapomenout leckdy i film (včetně jeho názvu), který se mi vážně líbil a o to hůř i toho, který ve mě něco zanechal - navzdory tomu pak stačí jeden obrázek a zase je vesmír v rovnováze.. (nicméně dost zbytečných keců kolem a kolem).. Já tím jen chtěla říčt, že tady obrázek nebudu potřebovat - přeberte si to jak chcete..

Cry-Baby (1990)

Dost jsem přemýšlela o hodnocení a rozhodla jsem se, že si Cry-baby odnese tři hvězdy. Dost to taky ovlivňoval jedinečný Johnny, protože nebýt jeho hlavní role, asi bych musela ještě snižovat. Film sám o sobě je nic moc. Děj dost všední..navíc hodně předvídatelný, už hruba po 2 minutách je každému jasné jak všechno dopadne..velká škoda. Hlavní dívčí role v podání Amy Locane mi opravdu neseděla, zdála sem mi nepřirozená. Ale i přes to všechno měl film jakýsi náboj..a dalším plusem je celkem dobrá hudba, která nabývá na ceně svou naprostou chytlavostí :) . No.. a teď se dostáváme k tomu proč se mé hodnocení najednou pohybuje tak, jak ho vydíte. Faktem je, že jsem si to další den musela pustit znovu....už to něčemu napovídá.. Následně prošel Cry-baby přehodnocením. Chyby zůstávají stále stejné, ale byly převálcovány..na kolena je srazila ta energie, blázinec, hudba a scéna ve vězení při znění "Please Mr. Jailer" ..No jo, prostě se mi to líbilo :) tečka

Dámský krejčí (2012) (divadelní záznam)

Čtyři hvězdy jen proto, že tento (opravdu velice zdařilý a kvalitní) divadelní záznam se s tím, co jsem onoho zdárného večera viděla v Činoherním klubu srovnat prostě nedá. Tenhle důvod mi nedovolil dát plný počet, ale vážně mě to trhá za srdce. Dámský krejčí - jedno z nejvtipnějších divadelních představení, co jsem kdy viděla. Výborné herecké obsazení a naprosto vhodně zvolená jednoduchá scéna, která splnila účel (pan Holub by mohl vyprávět). A jen tak mimochodem ..do divadla jsem vcházela JÁ jak se patří nalíčená.. z divadla pak odcházel takový horší Joker..zjistila jsem, že moje oční linky nejsou až tak kvalitní, aby udrželi cca 100 minutový nával slz.

Dánská dívka (2015)

Láska není silnější smrt - to příroda je. Nejsem si jistá jeslti tenhle film byl natolik dobrý, abych tu dávala 4 hvězdy. Ale jedním si jistá jsem - tím pocitem, co ve mě zanechal. Je mi špatně. Protože si tak říkám.. projevit všechny svoje vlastnosti, bez ohledu na to jak zlé jsou vůči okolí, jak zlé jsou vůči tobě samému je sakra těžký. A se vzpřímenou hlavou sebevědomě vystupovat 100% sám/a za sebe a postavit se tomu čelem je těžší než si hrát na někoho jiného. Na někoho, kým byste možná chtěli být. Na někoho s kým by se žilo lépe Vám i ostatním. Mám jednu otázku - vážně dokáže člověk žít jen s jedním opravdu milujícím člověkem vedle sebe? Stačí mu ke štěstí jedna bytost plná lásky? Nevim, asi ne..jsem sentimenátlní..ale příštím životě chci být tak krásná, silná, nadaná a vyrovnaná jako Gerda, děkuji.

Divočina (2014)

Nepřineslo mi to žádný nový pohled na věc, poselství a ani nic co bych od toho vlastně nečekala (kromě těch jejích božích bot). Nemělo to pro mě asi ani žádný překvapující závěr nebo scény, kdy napětím nemůžu dýchat, nicméně bylo tam pár věcí, co mě vzali za srdce. Reese je vynikající, nádherná - tahle baba je čím dál víc oslňující.