O myších a lidech (1992)

Krásný, dojemný konec a silný příběh ještě nedělá film absolutně skvělým.. po většinu času to bylo utahané, bez energie a hodněkrát už sem si říkala "tak co teda bude!" .. a proč teda 4 hvězdy ? protože John Malkowich ! ..

Ona (2013)

No..tak tohle je snad můj nejrozporuplnější film. Sakra, já nevím co si o tom mám myslet. Jsem tedy v nesnázích. Nemyslím si, že bych byla nějaká konzerva nebo že bych měla nějaké předsudky, co se takovýhle filmů týče. Ba naopak. Ale v tomhle případě si vážně nejsem jistá. Je to zlváštní, jiný. Hodno k zamyšlení. Skvělý námět. Což si zaslouží 3 hvězdy. Za co bych ale dala ty další 2 fakt netušim. Phoenix mě zde nijak nenadchnul. Takže jsem buďto divná já nebo "Ona".

Osudový dotek (2004)

Nebejt Kutchera v hlavní roli, film by si rozhodě zasloužil 5 hvězdiček.. já toho chlapa prostě nemám ráda..tu roli jsem mu nevěřila a působil na mě moc uměle a nepřirozeně.. a špatný herec dokáže zkazit dojem celého filmu.. ale i přes nedostatky v hereckém obsazení to byl skvělý zážitek..co se týče děje, hudby, atmosféry tak nelze nic vytknout...

Otesánek (2000)

jak hodnotit, no docela oříšek ..rozhodně pro mě těžko sledovatelný kousek, přesto jsem se nutně potřebovala dodívat do konce..sice jsem u toho měla sevřený hrdlo a šli na mě trochu závratě, nicméně tenhle pocit představuje jednu mou hvězdičku..to, že semnou film takhle zamává je rozhodně důvod k oceněnení..ta druhá je za naprostou originalitu, odlišné pojetí a jedinečnost..ty zbylý tři co jsem nedala, jsou proto, že ačkoliv originalita dosáhla nejvyššího stuplně, tak bizardnost tohohle druhu umění mé oko prostě nezkousne..ale rozhodně a bez ironie, díky za tento zážitek pane Švankmajere!

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

jak jsem mohla tohle dílo tak bezmyšlenkovitě a hloupě odsoudit?..ještě, že jsem dospěla do fáze, kdy jsem si řekla "nebuď blbá a zkus to", moje filmová duše by byla totiž o hodně chudší!..proboha byl ten Tolkien duševně v pořádku, že něco takovýho dokázal zplodit? A Petere Jacksone, kloubouk dolu! Pánové jste jedničky, díky díky díky!

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Bylo mi tak 11 nebo 12 let, když sem na to šla večer s dědou do kina, vzhledem k délce filmu jsme přišli domu asi kolem dvanáctý večer a já další den psala písemku ze zeměpisu..z filmu co jsem viděla sem neměla téměř nic, neměla jsem z něj rozum, nestíhala jsem titulky, a byly tam bytosti kterých jsem se bála..úkol společenstva prstenu jsem sotva stačila nějak postřehnout..už v tý době jsem neměla ráda fantasy tohohle druhu..a tak jsem na Pána prstenů zanevřela a neměla jsem potřebu ho už vidět..o nějaký ten rok později, jsme na druhý díl šli tuším se školou, tak budiž..stále mě to nezaujalo a třetí díl to samé..od té doby jsem různé díly viděla tak dvakrát a nikdy né celé, tudíž jsem stačila postřehnout nesmyslné boje, sliz kapající z nechutnejch skřetů, ohně a to, že těch 9 a pak už míň blbečků furt jdou do Mordoru a někdo je u toho neustále kosí..a stále jsem neměla potřebu tomu trochu nahlídnou pod zoubek..až pak přišel Hobit: Neočekávaná cesta (ano, dost dlouho potom), z nudy jsem si ho pustila a ejhle, ono to asi bude mít něco do sebe což? asi nějakej pěknej příběh..a tak jsem si po deseti letech pustila Pána prstenů (tomuhle jsem nikdy nevěřila)..no a pak čumim! ono je tohle kurva filmařský dílo si řikám! ..můžu na tohle zanevřít? ne, jistěže ne! ať je má nenávist k těmhle potvorám, akčním bojům, ucintancům a pánům temnot jakákoliv, tak teď jsem viděla svět, jaký by zvládl vytvořit jen málokdo! tomuhle patří úcta a obdiv! byla jsem uplně někde jinde, ve světě elfů, v Kraji, v hlubinách Mordoru, no páni, to je hustý jsem si říkala a přemýšlela jaký by to bylo, kdybych to takhle vnímala tehdy večer s dědou v kině!..no jo, hold kinematografie na nás nepočká, my si musíme počkat na ní..a až dospějem do fáze pochopení, udělá to s náma divy, za který pak můžeme být vděční ..sečteno a podtrženo: na světě je jedna z filmových legend, zajisté!

(1998)

Pro někoho naprostá blbost, pro mě totální filmová bomba ! .. přesně takéhle filmy mě dostávaj na kolena. Celou dobu s otevřenou pusou a pěkně potrápit mozek. Snaha o pochopení ... stačí jeden okamžik a je to bez výsledku, opět totiž nechápeš... Tady totiž stačí jeden delší pohled mimo obrazovku, jedna zodpovězená otázka položená druhou osobou, jedna přečtená smska a už ti uniká spousta důležitejch věcí vedoucí k závěru, kterej si stejnak každý vytvoří ve vlastní hlavě sám, což je vlastně tak trochu účelem.. Každá sekunda v tomhle snímku je totiž jedinečná a proto jsem seděla jak přibitá ke zdi a koukala až do posledního písmena v titulkách jestli nááhodou mi neřeknou ještě něco, co jsem dostatečně nepochopila během příběhu. Černobílé provedení bylo jen zdůrazněním celého psycho dojmu. On sám Max Cohen byl tak trochu mimo, uznejme ...a těch spousta teorií co ze sebe celý film chrlí, to jakým způsobem přemýšlí, jak se vyjadřuje, celý charakter téhle postavy.. bože, tohle je prostě pro mě skvost mezi filmy. Rozplývám se.

Počátek (2010)

neuvěřitelný a doslova neskutečný !! ...ježiši, tohle je opravdu snad ten nejlepší film co sem kdy viděla !!! ..pane Nolane, já smekám ...

Podfukáři (2013)

Jo je to fajn. Dynamický, útočný, má to šmrnc a tempo. Ocenila bych více důrazu na vztah mezi čtyřmi jezdci. A když už ne, tak alespoň to profesionální pouto by tam mělo být viditelné a důrazné. Bohužel mi někdy přišli jak sobě cizí lidé s nezájmem spolupracovat - trochu blbý zrovna v tomhle filmu. A hodilo by se mi vysvětlit pár nesrovnalostí o jezdci pátém - překvapivý moment zajisté. Otázkou zde může zůstat, zda to nebylo až moc překvapivé. Navíc mi tam chyběla taková ta klasická tajemnost magie. Tyhle faktory snímku ubírají procenta a tím pádem i pomyslnou hvězdičku. Podfukáři, ale pro mě zůstávají efektní a akční bombou s nádechem tajemna - a to já ráda.