• Pohádka

Slunečná - Střecha nad hlavou (2021) (epizoda) odpad!

Těšil jsem se, až někdo spadne ze střechy a ono to bylo až na úplném konci! Jinak dnes úplná slátanina. Ty 4 drbny jsou prastarý ženský spolek. A bylo jich pět. Nový starosta vyhrál volby podvodem, tak sepíšeme petici, aby odstoupil. Ne, uděláme demonstraci! Ne, tam nikdo nepřijde. Tak neuděláme nic. V případu zmizelého Džona se policie úkoluje, teď nic... Jinak ten toho stihl: Opít se, usnout, být okraden, koupit si boty, jít na vlak k Ingrid, jet autem po dálnici. A to vše viděla sekretářka na videu. Burani, vidláci, tantiemy, Rumunsko napadlo obecní úřad, svatba, rozvod, který není rozvod... No a příště čepičář neucítí nohy.

Doktor Martin - Tajemný dům v Beskydech (2016) (epizoda)

Docela brzy bylo dnes jasné, odkud vítr vane. Biochemie a zlatý stafylokok, to je vždycky boj. A paní ředitelka svůj boj také vede statečně. Navíc Topinka je sice blb, ale aspoň hodný.

Psi a lidé (1971)

Schorm nebo Jasný, výsledek by byl asi podobný. Na povídky se dá dívat, ale nebyl jsem nijak unešen. Nejvíc mě potěšil "profesor" a jeho múza (byť jejich příběh je velice natahovaný) a uťápnutý Brodského myslivec. Bohužel závěr poslední povídky byl pro mě dost frustrující.

Co poudala bába Futéř (1983) (TV film)

Tak akorát dlouhá, tak akorát příjemná pohádka z doby, kdy byl Krakonoš ještě holobrádek, proháněl holky po horách a jeho bába ho umravňovala. Nezvyklý případ, kdy i studiová pohádka může působit hezky.

Zločiny Velké Prahy - Doktor Herzog (2021) (epizoda)

Tento díl se mohl jmenovat o cigaretách a doutníkách. Samotný případ byl poměrně chytře vymyšlen, ovšem tanečky vedoucí k rozuzlení jsou příliš zdlouhavé. Nakonec Budík vykřikne "Zatýkám vás za vraždu" a je hotovo, ostatní okolo jen koukají a ptají se, jak na to přišel. Navíc rodinné problémy mě nezaujaly, včetně zadnice služebné. Zvlášť, když dcera vyleze z vazby, kde hrozně trpěla a hned vlétne na drogy. Snad jen drobný humor drží úroveň seriálu jakžtakž nad vodou.

Konečně doma (2015)

Roztomilý film s povedenou animací. Příběh měl hlavu a patu, děj mě bavil a konec zapůsobil. Navíc má film i kvalitní soundtrack.

Polda - Pomsta (2021) (epizoda)

Jako kriminálka zcela nejslabší díl. Od hloupého pachatele, přes hloupou zásahovku, po hloupé chyby všech. Akce v bance byla tragédie. Jen Bříza byl chytrý, navíc nejlepší psycholog. Humorná složka dnes byla jako obvykle fajn, detektivní propadák. A aspoň dnes mohli Orozoviče přemluvit ke spolupráci na natáčení.

Přesně ve dvě! (1983) (TV film)

Nejen hity, ale také studiová bitka. Připomenutí písní Karla Gotta je fajn, ale zvolená forma nedává smysl.

Slunečná - Převzetí moci (2021) (epizoda)

Když jsou vesničané tak hloupí a naivní, holt jim musí vládnout Pražák. Volby nezachránila ani Rumunka. Padla pusa, až to vyvolalo ducha a Džon si koupil nové boty. Příště někdo aspoň spadne ze střechy.