Mlynáři od Babic (2009) (TV film)

Povedený dokument o událostech na které by se nemělo zapomenout.

Monty Python: Copak je to za Mesiáše... (2010) (divadelní záznam)

Záznam tohoto neskutečného představení si pouštím vždy když potřebuji zvednout náladu. A kdybych se mohl někdy vrátit do minulosti, tak bych tam chtěl být naživo.

Mother's Day (2010)

Zajímavý námět zabit příšerně debilním scénářem a trapným finále.

Nahý (2000)

Švédská verze Na Hromnice o den více s exhibicionistou v hlavní roli. Z tohodle filmu v Americe remake určitě neudělají.

Nejlepší ženská mého života (1968)

Skvělý Jiří Sovák a jeho trefné vnitřní monology. Martin Frič udržel kvalitu až do konce. "Se slušností nejvíc pokradeš."

Neznámý (2011)

Už hodně dlouho jsem neviděl takhle zábavný žánrový film, který šlape od začátku do konce.

Nouzový východ (2008)

Ač jsem byl ze začátku trochu znuděný, tak výborná Kate Winslet a Leonardo DiCaprico mě přinutil dívat se dále s čím dál tím větší zaujetím. Film opravdu stojí především na jejich uvěřitelném herectví, protože příběh sám jen jen variace na podobné příběhy o hledání cesty ze sterotypu života.

O rodičích a dětech (2007)

Výborný, přesto trochu opomínaný film, stojící především na výborně napsaných dialozích a sehrané dvojici Somr Novotný. To že jsou otec a syn jim oprvadu věříte, nejen díky fyzické podobě. Zajímavá kamera a propracovaná vizuální stránka (zvláště digitálně omládnutý Somr) spolu s výbornou hudbou dávají zapomenout na některé nedostatky, zvláště co se týče paraelního příbehu.