Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Seriál výborný. Trafil sa do môjho diváckeho vkusu až podozrivo dobre. Síce námet je prebraný z britskej produkcie, ale to, že u nás boli osemdesiate roky dobou totality, tento seriál pozdvihuje o level vyššie. Smutná vec mi ovšem ostala v pamäti z tohto seriálu, a síce tá pani suseda (psychopata Skálu) v druhej časti Anděl odplaty. To mi pripomenulo mnohé ... Pretože každý takýto represívny systém nestál a nestojí len na Šejboch a Kratěnoch, ale predovšetkým na takýchto užitočných idiotoch ako snaživá pani suseda. A takých je žiaľ vždy dosť.

Důvěrný nepřítel (2018)

"Ten Johny se zřejmě skrýva v tom sloupu. Ježiš, to je naivní." - zahlásil král Rosebud IV vo filme Pane vy jste vdova. No a tu je to skoro rovnaké. Ešteže sa ten dom nenabúral do Pentagonu alebo neodpálil kvôli Zuzane ruské rakety s jadrovými hlavicami :) A keby bol schopný čítať podvedomie človeka lepšie než jeho majiteľ, tak by sa takýto systém využíval (aj vo filme) na iné veci než je (pseudo)inteligentný dom. Inak snaha sa cení, len by to nesmelo byť tak naivné. Druhá vec je, že slovenské herečky majú dikciu a intonáciu, ktorá ma neskutočne irituje. Neviem, či je to zámer, aby postava vyzerala ako naozaj koza, ale nie je to len prípad tohto filmu. Potom to pôsobí strašne neprirodzene a afektovane a hrozím sa toho, ale ono to bude asi tým, že ony alebo im podobné sa tak vyjadrujú aj v civile.

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

Neviem prečo si tu ľudia sťažujú na "iný" koniec. Pretože to aj v realite tak býva, že nie všetko je tak ako sa zdá alebo že veci bývajú oveľa jednoduchšie. A za taký koniec som rád aj preto, že sa tvorcovia neprepožičali k podobnému (očakávanému) vyústeniu ako u prvej série. Neprekonateľná je ovšem scéna Rolanda (Stephen Dorff) so psom, keď dobitý popíja v noci pod stromom v poslednej epizóde.

Forrest Gump (1994)

To je zaujímavé ako sa všetci sentimentálne dojímajú nad blbcom, ktorému by v reálnom živote nepodali ani ruku.

Hříšný tanec (1987)

Lacné a naivné, ale ano, som muž heterosexuál, tak čo by sa mi na tom malo páčiť. Ako sa tu už niekto predo mnou vyjadril, asi mi chýba ešte jeden telesný otvor, aby som tento film naplno docenil.

O dve slabiky pozadu (2004)

Kristova noho, to je všetko? Veď tomu chýbal dej. Ja chápem, že aj režiséri a scenáristi sa hľadajú a tak sa hľadá aj ich hlavná postava, ale chýbal tam nejaký dramatický oblúk, niečo čo by bolo zaujímavejšie než: ...šla nanynka do zelí ... resp. do Paríža atď. No, inak herci dobrí, Zuzana veľmi dobrá.

Bambinot (1984) (seriál)

Výborný originálny nápad, skvelí herci, dobrý scenár a predsa to nie je ono. Keby réžiu dostal niekto iný (a nie režisér Nemocnice na okraji depresie) taktiež kameru (rovnaký prípad), tak by to bol skvost seriálovej tvorby osemdesiatych rokov. Takto je to oveľa rozpačitejšie, ale i tak za 4*.

Raluca (2014)

Ako povedal starý Simpson: "To ale byla konina". Naivne hlúpučké to miestami bolo, a detektívne schopnosti hlavného hrdinu hravo prekonajú aj Jája a Pája. Jednu * za šukacie scény, ktoré ale aj tak vyzneli samoúčelne, keďže "príbeh" bol debilne predvídateľný.