Mr. Bean (1990) (seriál)

Opravdu nejlepší komediální seriál ze všech. Směju se a miluju každou epizodu tohohle seriálu a většinu filmů. Přesto by se nezdálo Atkinson je pak herec! A samozřejmě moje nejoblíbenější Veselé Vánoce, Mr. Bean. Typický anglický homor okořeněný prostředím Evrospké mocnosti. Všem doporučuju ke shlédnutí, kdo se chce aspoň trochu pobavit.

Náhradníci (2009)

Po shlédnutí toho filmu jsem velmi zklamán. Podle obsazení a nápadu jsem, čekal mnohem víc. Přesto, že mám velice rád žánr sci-fi přišel mi film velmi podprůměrný. Téměr bez žádné myšlenky kdy někdo vytvoří velice moderní roboty a pak je chce zase všechny zničit i za cenu zabití lidí. Navíc se to odehrává úplně v normální společnosti, která není ničím vyspělejší než ta dnešní. Ale jsou tam tak inteligentní a vyspělí roboti. To prostě nedává smysl. Pro mě jen 40 %.

Láska nebeská (2003)

Možná mi trošku vadí žánr romantická komedie, přesto je tohle můj druhý nejoblíbenější film. Ukázka nádherné Anglické práce a částečné národní hrdosti. Film úžasný, promyšlený a nádherný od začátku až do konce. Skvělí Angličtí herci ať Firth, Feeman, Grant, Atkinson. I skvělé herečky jako Knightley, McCuthceon, Linney a další. Obrovská vánoční klasika, která je skvělá i mimo vánoce. I přes to, že občas je až trošičku přeslazená nedám na tento film dopustit. Určitě doporučuju, dokonce povinně ke shlédnutí. Samozřejmě, že hodnotím 100%.

Polární expres (2004)

Nechápu to, nesnáším Santa Clause a Americké pojetí Vánoc, ale tenhle film se mi moc líbil. je to asi i účastí Toma Hankse a velmi povedeného zpracování. Proto i když jsem nechtěl dám nakonec 4 hvězdičky. Vizuálně moc povedený film. Myslím si, že k Vánocům patří.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Celkem pěkné zpracování knižní ságy, kterou jsem jako malý miloval. Příběh, který je vykreslen v krásných 13 dílech si určitě zaslouží filmové zpracování. Právě za knižní předlohu i celkem povedený film celkem vysoké hodnocení. Určitě doporučuji ke shlédnutí.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Nejsem žádným velkým fanouškem, ale ani tuto ságu neodsuzuju. Sám osobně považuju počátek za né příliš špatný, ale další dva díly, byly skutečně o ničem. Naštěstí konec mě utvrdil v tom, že se celkem povedl. Sice pravda, že plno scén bylo strašně přeslazených a vlastně trochu o ničem. Ale příchod Volturi, Bella se učí ovládat své nové já považuje za dobré části. A samozřejmě alternativní konec kde Alice ukáže Arovi budoucnost jsem tvůrcům jako celý kinosál žral až do té chvíli, než jsme zjistili, že se to ještě nestalo. Osobně tyto scény považuji za nejlepší momenty Rozbřesku. Konec opět hodně sladký, ale zároveň i trocha nostalgie z minulých dílů zapůsobila. Uvažoval jsem jestli dát tři hvězdy, nebo čtyři. Na čtyři to zatím necítím, ale třeba se to ještě změní. Celkově asi 60 %

Ztraceni (2004) (seriál)

Něco okouzlujícího co považuji za stejně nadčasovou a promyšlenou věc jako Pána Prstenů či Hvězdné války. Jeden z vrcholů americké seriálové tvorby. Pro mně zatím stále nepokořený, nejlepší seriál všech dob. Pokuď člověk sleduje úžasné chvilky záhad, překvapení a lekavek musí si seriál zákonitě zamilovat. Vyšperkovaná hudba, herecké charakteristiky celkem 20 hlavních postav je dokonalá. Napojení na skvělé projekty Dharma, Hanso foundantion atd. Ve Ztracených se opravdu propojuje Trosečník, Sci-fi filmy a žánry klasické tajemství. Od první řady sice přišli slabší momenty přesto celkový dojem z odvysílaných 6. řad nejde jinak ohodnotit než 100 %. Pokuď rádi hledáte odpovědi, rádi se bojíte a jste náročnější diváci pak je to seriál přesně pro Vás!

Star Wars: Klonové války (2008)

Původně jsem tento film hodnotil jako odpad! Dnes jsem, ale své hodnocení přehodnotil. Na film, jsem se totiž až moc koukal očima fanouška veleúspěšného a vyšperkovaného dobrdoružství Hvězdných válek. Přesto moji hodnocení není o moc vyšší. Rozhodl jsem se udělit jednu hvězdu za nápad vypracovat lákavé téma Klonových válek a zároveň ukázat více na pozadí před Pomstou Sithů. Když přehlédnu katastrofálně zpracovanou anime verzi nemůžu si odpustit jistou pachuť. Film se mi zdal naprosto nedotažený s hodně kulhajícím scénářem. Téma válek a jednotlivých postav bylo postaveno dost komicky a neuvěřitelně. Osobně pro každého fanouška i pro člověka co války nezná nedoporčuji tenhle film. Pamatuji si jak jsem před 4 lety odcházel z kina kde bylo v sále 5 lidí a z toho dva odešli. Myslím, že to o kvalitě špatně vypracované látky mluví.

Petrolejové lampy (1971)

Film, který bohužel není moc vysílán v televizi. Velké výpravné drama, které je natočeno zvláštním stylem Juraje Herze. Film nedodržuje ve všem knihu, kterou považuji za jeden z nejlepších psychologických románů. Musím vyzdvihnout skvělý herecký koncert Petra Čepka. I s hraním Ivy Janžurové jsem byl spokojený, ale osobně mi do filmu moc neseděla. Zatímco podle originálu má být Štěpka silnější, rozjařená žena co spíše vypadá jako muž ve filmu to tak není. Ve filmu ji hraje hezká Iva Janžurová, která myslím nesplňuje Havlíčkův záměr. Přesto film považuji za filmový vrchol Československého dramatu. Rozklad osobnosti a nemoc je Petrolejových lampách dobře uchopena. Tento film je dobrá volba ke shlédnutí.

Železná lady (2011)

Musím se přiznat, že mě tento film bohužel velmi zklamal. Takovou skvělou látku jako životopis přelomové Britské premiérky Margaret Thatcherové nedokázali tvůrci využít. Tři hvězdičky jsme dal jenom ze tří důvodů. Za prvé jsem se na film velmi těšil a obdivuju osobnost premiérky. Za druhé určitě strhující výkon Meryl Streep bez kterého by film neměl vůbec cenu. A nakonec za třetí flashbackové scény z života premiérky. Osobně se mi vyprávění v podobě současné nemocné Margaret nelíbilo a nepřipadá mi k její osobě uctivý, ale byl to nápad tvůrců, který respektuji. Přesto si myslím, že film stojí ke shlédnutí.