sharky

sharky

daniel košťál

kraj Praha

57 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Jak se praví v návodu csfd - v žádném případě by neměly být komentáře bezduchými štěky typu: Nejlepší film mého života!:)

 • poster

  Klub rváčů (1999)

  Film, který mě před lety, když jsem ho poprvé viděl, totálně dostal, ještě hodně dlouho jsem pak zíral s otevřenou, mírně vysmátou, pusou na černou obrazovku, protože zde je řečeno všechno, co cítím, formou, jaká by mě v životě nenapadla. Díky, Davide, žes natočil tenhle úžasnej biják, knížka má dobrý myšlenky, ale je dost nečitelná. Filnále Klubu rváčů považuju za nejlepší filmový konec a pochybuju, že by to mohl ještě někdo někdy překonat. Povinnost pro každého, kdo v sobě jako já, nosí malou, nenápadně skrytou, anarchistickou dušičku.

 • poster

  Obvyklí podezřelí (1995)

  "...policajti nikdy nedaj do řady pět podezřelejch" Ne, to nejdaj, takže v tom asi nude nějakej podraz a pětice kriminálníku se zapletla do něčeho velkýho, jak by taky ne, když jim jde po krku sám Keyser Söze, nestrašnější zločinec světa, ďábel s lidskou tváří, kterou nikdo nezná. Někteří si myslí, že je to pohádka, kterou zločinci straší svoje děti, jiní tomu věří a při vyslovení jména se strachy třesou. Jedině chromý hloupý mrzák Kevin Spacy zná celou pravdu, pravdu, za kterou si poprávu spolu se scénáristou odnesl Oscara. Pravdu, kterou jsem odhadl 20 munut před koncem, ale tenhle film je tak skvěle napsaný, zrežírovaný, nasnímaný, zahraný, sestřihaný a ohudebněný, že i když ho vidíte poněkolikáte vždy vás znova dostane. Vždy budete znovu žasnout jakej je ten Keyser hustej frajer, kterej všechny převez.

 • poster

  Jdi na to (1983)

  Můj nejoblíbenější film TaB. Bud a Terence si tentokrát hrají na tajné agenty a mají k tomu skvělou technickou výbavu jako je nepřetrhnutelný toaletní papír. Agent Steinberg je navíc břichomluvec, takže spolehlivě ochrání svět před šíleným Jedničkou a jeho Kábombou. Skvělé vtipy, nepřekonatelné finální bitka na lodi a hlavně úžasné auto s kravími rohy. Má nejolíbenější scéna je hned ta na začátku, jak je zastaví policie a Bud zjistí, že kamion, ve kterém jedou ukradli, ovšem Trece je zachrání...

 • poster

  Ďáblův advokát (1997)

  Po zhlédnutí tohoto filmu už Oscary ignoruju, ocenit takovou emocionální bublinu s prázdným obsahem jako Titanic a nedat to DA je přímo hrdelní zločin. Inspirace Goethovým Faustem je sice do očí bijící, ale kdyby takhle dopadly všechny přepisy klasických děl literatury (a divadla), hned by byli lidé o něco vzdělanější. Co se dá vytknout ďábelským hereckým výkonům Pacina, Charlize a o trochu slabšího Reevese. Pekelně dobrému scénáři s naprosto nepřekonatelnou závěrečnou pointou, čertovsky podařené hudbě a režisérovi, který snad musel svou duši upsat ďáblu, aby něco takového mohl natočit...!? NIC

 • poster

  Smrtonosná zbraň 2 (1989)

  -MARTINE, JA NECHCI UMRIT NA HAJZLU! - NEBOJ, RODGI, LIDI JAKO TY NA HAJZLU NEUMIRAJ"! Nejlepší díl: prcgumovník, bomba na záchodě, skvělé scény s Joe Pescim (zvláště ta, jak urazí dveře od auta) hrůzostrašný záporák a výborné akční scény.

 • poster

  Zoolander (2001)

  Něco tak šíleného, originálního a zároveň tak zábavného se jen tak nevidí. stiller přivádí blbost až do nejzaších krajností, ale výsledek je neuvěřitelně vtipný. Jeho grymasi jsou naprosto dokonalé, ve filmu je také spousta skvělých vtípků i v pozadí v druhém plánu. navíc kromě stillera, jeho kamarádů, manželky a rodičů, je tu k vidění spousta uměleckých celebrit. Spolu s Vybíjenou asi nejlepší americká komedie za posledních hodně, hodně let. Ale nezapomeňte, že jde v životě o víc, než jen bejt opravdu, opravdu ale opravdu hodně krásnej;)

 • poster

  Rain Man (1988)

  Moje oblibena pohadka o tom, jak zly kapitalista zacal ctit rodinne hodnoty nad zlato.

 • poster

  Velká ryba (2003)

  Nádherný film pro všechny barony Prášily:) Tim Burton vdechl svým postavám místo temných stínů světlou živou duši a se spoustou patosu, který ale tentokrát určitě neškodí, vypráví bláznivou pohádku o lásce, fantazii, životě a umírání, která se možná i stala. Jak tu někdo napsal už přede mnou docela výstižně, je to takový burtonovský Forrest Gump. v každém případě nevím o jiném filmu, kdy by bylo téma odchodu na onen svět tak dokonale zpracováno, že vám nebude ani na chvíli smutno, i když možna na konci ukápne slzička dojetí. Time Burtone, dostal jsi mě do kolen a velké rybě asi už navždy přiděluju místo v čestné přihráce s mými nejoblíbenějšími filmy.

 • poster

  Návrat do Cold Mountain (2003)

  Jeden z nejkrutějších filmů, co jsem kdy viděl, ale taky jeden z těch nejkrásnějších. Tohle opravdu není pro slabší povahy, ale Minghella mistrovsky obrazově vylíčil krutost a nesmyslné utrpení války, tak jako se to nepovedlo mnoha slavným režisérům v jejich rádoby protiválčných filmech. Pro mě je CM asi ten nejlepší protiválečný film vůbec, i když se paradoxně většina filmu odehrává mimo bitevní pole...scéna, kde stařenka bez emocí podřízne svou milovanou kozu, která ji pět let dávala mléko, aby měl hlavní hrdina co jíst, je prostě dokonalá...a závěrečná cesta lesem s černými ptáky a blonďatý hajzlík s hláškou, při které během jediné vteřiny zamrzne krev žilách ("Povím vám, co hraje do karet mně - smělost mládí)...jestli tohle není na čistých 100 %, tak co potom...Anthony Minghella zasáhl mé filmové srdce přímo do středu ranou, kterou tam budu nosit velmi rád.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace