Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (1 073)

plakát

WandaVision (2021) (TV seriál)

Na to, že tento seriál je vysílán jako první, je to překvapivě odvážné a originální. Předhodit dnešním mladým staré šovinistické a sexistické sitkomy chce koule, i když se to tváří mrk mrk jako parodie. Finální začlenění do světa Marvelu nakonec není až tak násilné, jak se mi od začátku zdálo, že bude působit. Jen zlá čarodějnice už je trochu over the top. Ale palec nahoru. Doporučuju si po skončení pustit nějaké vysvětlující video na youtube. Zjistíte, co všechno vám uteklo.

plakát

Willy's Wonderland (2021) odpad!

Fascinující... nic šílenějšího jsem nikdy neviděl.

plakát

Cobra Kai - Série 3 (2021) (série)

trochu se to vleče, ale konec vše napraví, na konci dostane člověk přesně to, na co se od začátku těšil. Kreese a jeho minulost je vítaným zpestřením. Fajn, že ani on není 100% padouch (jen 80%):).

Ženy v běhu (2019)

Maximálně předvídatelné, ale v rámci žánru dobře zvládnuté. Na nic si to nehraje, divák dostane přesně to, co čeká, což je někdy výhra.

Duše (2020)

Asi nejslabší film od Pixaru. Téma smrti však bylo mnohem lépe zpracováno v Coco, téma vědomí ve V hlavě. Tohle bylo takové šedé, bez života, bez nápaditého pojetí. Existenční drama není úplně vhodný žánr pro Pixar, ta duše z názvu tomu spíš chybí. Možná kdyby to nemělo happyend, působilo by to ve výsledku přijatelněji. Na děti je to moc filozofické (pochmurné) a na dospělé je tam moc mluvící kočky. Zůstalo to tak nějak na půl cesty, kde to neuspokojí nikoho.

plakát

Božena (2021) (TV seriál)

Samozřejmě je možné natočit minisérii o Neilu Armstrongovi a vynechat z ní, že byl ve vesmíru, ale otázka pak je, jestli by se hlavní postava neměla jmenovat jinak. O díle B. Němcové (a inspiraci k němu) se člověk nedozví nic a to je dost škoda, když je to to, co ji proslavilo. Není to špatná červená knihovna, jen se to mohlo jmenovat Blažena, nebo Magdalena. Zvlášť když to bylo podle všech dostupných zdrojů dost přibarvené...Jan Hájek je výborný, Anna Kameníková důstojná, Aňa Geislerová bysi měla ještě dodělat ty chybějící ročníky na konzervatoři... hudba je repetitivní a je jí tam nesmyslně moc (asi chce autor podojit OSU), kamera slušná, mísení kontaktního a studiového zvuku příšerně amatérské.

Wonder Woman 1984 (2020)

Je to taková Wonder Woman a kouzelná lampa. Celkem se to hodí do vánočního času, opravdu je to spíš pohádka než film pro dospělé. Je to hodně hloupoučké a ke konci už to nedává smysl vůbec. Ale přesto to má své kouzlo a první půlka filmu je docela zábavná. V té druhé už to pak trochu drhne. Když k tomu člověk přistoupí jako k filmu pro děti, tak asi bude i celkem spokojen. Jinak to má moc pěknou kameru a imax sekvence by asi byly v kině pecka. Ovšem efekty trochu vypadají jak z roku 1984 nebo z vánoční pohádky na ČT, zvlášť úvodní závod.

Pravidla mlčení (2012)

Řemeslně velmi dobré, herci fantastičtí, ale dějově je to taková banální historka na dvacetiminutový kraťas, dvouhodinový film to neutáhne. Redford vždycky někam jde, někoho potká a ten ho pošle za někým dalším, aniž by se divák dozvěděl něco zásadního. Napětí nulové.

plakát

The Boys - Season 2 (2020) (série)

Já nějak nevím, finále je zase naprosto super jako u jedničky, ale těch 7 předcházejících dílů, přes které se k tomu musí člověk prokousat byl dost nuda, pár dobrých scének, hlášek, nápadu, ale převládala nuda. A brutalita už byla místy dost za hranou.

plakát

Dámský gambit (2020) (TV seriál)

V nekončící lavině totálních balastů typu Kissing Booth velmi kvituju, když Netflix klouzá do serióznějších vod alá HBO, navíc v retro stylu a bez zabíjení. Nejlepší na celém seriálu je casting hlavní role. Anya Taylor-Joy si krade každou scénu pro sebe a dává to s prstem nose. S zbytkem obsazení už je to horší, většině ostatních herců chybí charizma a splývají, člověk si pamatuje akorát kovboje z Lásky nebeské (což teda mimochodem šachista s nožem u pasu je dost WTF). Scénáristé si dobře spočítali, na kolik dílů dokážou diváka zabavit, a tak seriál zbytečně nenudí. Westernové vizuální zpracování turnajů zápasů je oku lahodící A překvapivě musím i jako chlap ocenit úžasné kostýmy. Vtáhlo mě to a bavilo, i když mě šachy nikdy moc nezajímaly. A oceňuju na dnešní dobu skoro nečekaný konec.