• Thriller

2:37 (2006)

Silná dráma z prostredia stredoškolákov, vykreslených v celej ich nahote skutočných tvári, ktorí sa predierajú svojimi problémami skrytými pred ostatnými, až do tragického momentu, kedy nápor samého proti svetu je neznesiteľný.

Ztracený (2006)

To čo som očakával po začiatku tohto filmu sa dostavilo až na úplnom konci v posledných 10 minútach. Potenciál však ostal niekde v hlave scenáristu. Inak to bola taká uletená doslova zabíjačka času, keď neviete v noci zaspať a v telke nejde nič normálne.

Poldové (2010)

Mne to prišlo akoby nepodarená snaha vytvoriť komédiu z akčáku Die Hard. Nebyť Willisa film by dostal ťažké KO už v deň premiéry ak by vôbec bola. Ani Willisove vtípky ala John McClane či Joe Hallenback nestačili na lepšie hodnotenie pretože som už niekde v polke filmu s napätím očakával jeho koniec.

Avatar (2009)

Veľkolepý film s premysleným scenárom a prešpikovaný vizuálnymi efektami, ktoré diváka bombardujú hneď od prvého záberu, obsahoval všetko, čo nám môže taký skvelý režisér ako Cameron ponúknuť. Rovnako ako jeho nepotopiteľný Titanic, tak aj prírodný Avatar bol nakrútený tak, aby sme si na konci nemohli povedať, že tu niečo chýbalo alebo že toto už bolo priveľa. Tento kúsok nebol až tak postavený na zvučných menách v hlavných úlohách ako skôr na samotnom deji s posolstvom. Film je krásnou kritikou ľudstva a jeho zvrátenej spoločnosti prahnúcej po materialistickom obohacovaní duše jednotlivca na úkor následkov svojho konania pre blaho všetkých a hlavne všetkého okolo nás. Ale ako sa hovorí nič netrvá večne a všetko má svoj koniec...

Bruno (2009) odpad!

Po Boratovi som si poveda, že horšie to byť už nemôže, no Bruno sa stal hádam jediným filmom, čo som nedopozeral do konca, dokonca som vydržal pozerať kratšie ako reklamy počas filmu v telke. Niekomu sa daný humor páči, no u mňa zašiel za pomyslenú hranicu tak ďaleko, že aj hviezdy na oblohe sú čo by kameňom dohodil. Zhodnotiť celý film neviem, nemôžem, nechcem, lebo som ho nedopozeral a ani to nemienim!

Hačikó - příběh psa (2009)

Asi prvý film čo som kedy videl, kde sa aj hviezdny Gere ako predstaviteľ hlavnej postavy sa musel skloniť pred hereckým výkonom jeho psieho kolegu. Hachi sa počas filmu svojou presvedčivou nemou tvárou a neumierajúcou oddanosťou k pánovi prekusal zo zdanlivo vedľajšej postavy do role ústrednej postavy, kedy som aj zabudol, že nejaký Gere vo filme hral. Neskutočne dojemný film, ktorý svoju silu znásobil, keď som na konci zistil, že tento film je vlastne skutočný príbeh.

Láska a jiné závislosti (2010)

Tento večne opakujúci sa nesmrteľný príbeh o zamilovaní sa princa počas dobývania citovo neprístupnej princeznej s klasickým priebehom sa tentokrát pretransformoval do gigantickej reklamy modrého pfizeru, ktorý sa hádam snažil upútať diváka skôr nahými scénami s Anne Hathaway ako samotným dejom. Nepopieram herecké kvality obsadených hercov, avšak tomuto filmu oproti Sweet November s K. Reeves a Ch. Theron, či Autumn in New York s R. Gerem a W. Ryder, niečo chýbalo, nudil som sa.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Priznám sa obával som sa tohto filmu, pretože ho každý okolo mňa ospevoval a vychvaľoval. Tento pocit vo mne pretrval až do záverečných titulkov. Ako film a niektoré hlášky stáli za to, príjemne strávený večer, ale to bolo mizerne málo, aby som ponechal úsmev na tvári aspoň 5 minút vkuse, nieto celý film. Vo filme napočudovanie veľa mŕtvych miest a asi najväčším sklamaním pre mňa je taktiež fakt, že dnes sa už asi dobrá komédia bez nadávok a výbuchov nezaobíde a nenatočí. Film mal väčší potenciál ako predviedol. Slabšie *** za kvalitné vizuálne efekty.

Naqoyqatsi (2002)

Tento dokument krásne vykresľuje snahu spoločnosti dopracovať sa k stádovitosti, kde všetko čo sa líši od všeobecne zaužívaného je nutné potlačiť, prevýšiť, zničiť eliminovať a preto je nutné vyvíjať lepšie, rýchlejšie, silnejšie, účinnejšie... O to je to horšie, že snaženie o to nie je zlé, len dôvod je zvrátený. Zaujímavo prepojené klasické zábery s technologickou grafikou s chytľavou a k obrázkom vhodne doplnenou a znechutenosť nad svetom vyvolávajucou hudbou. Bez predchádzajúcej vedomosti o tom, čo chcel režisér týmto povedať, by som pri tomto filme nevydržal ani 2 minúty. Ako film až na tú hudbu by si to nezaslúžilo asi ani 1*