• Fantasy

Stepfordské paničky (2004)

Atmosféra popsaná v knižní předloze je ve filmu vystižena celkem slušně. To je ale asi vše, co se opravdu shoduje. Příběh se odvíjí trochu jinak než kniha (což by nemuselo být na škodu), ale, jak známo, nic se nemá přehánět. A tímhle pravidlem se asi režisér neřídil. Kniha všechny zvláštnosti městečka Stepford krásně naznačuje, zatímco film je až příliš jasný a přehnaný, včetně konce. Ten totiž kazí celý dojem. Škoda, jinak to vypadalo slibně.

Tajemné okno (2004)

Atmosféra stejná jako u všech thrillerů/hororů, zápletka zajímavá, Depp vynikající (což se ovšem dalo očekávat). Nic světoborného, ale ani úplně k zahození. Myslím, že celkové hodnocení 68% je tak akorát.

Postřižiny (1980)

Konečně jsem se k Postřižinám dostala a musím říct, že mě velice nadchly. Začínám si pěstovat svůj vlas! Poetické, zábavné a roztomilé. Nudíte se? ...

Nevinnost (2011)

Tenhle film je jeden obrovský emocionální výbuch. Už od prvního záběru jsem věděla, že kamera bude neuvěřitelně zajímavá a je to tak. Po celou dobu jsem si všímala skvělých záběrů snad víc než obsahu samotného. A ten je mimochodem taky výborný - na první pohled velice složitý, ale přesto tak prostý. Musím říct, že mě duo J+H velice mile překvapilo. Palec nahoru!

Parfém: Příběh vraha (2006)

Začátek vypadal velice slibně - velice reálný obraz středověké Paříže. Film si celkem dlouho drží úroveň, skvělá kamera, herci taky dobří.. Vše sedí, dokud nepřijde konec. Ten mi dojem z celého filmu úplně pokazil - až příliš hollywoodský. Proto jen 3*. Jsem zvědavá na knihu, ta prý končí jinak.. Tak nějak realisticky.

Říše hraček (2007)

Velice milý snímek, který vás zatáhne zpět do dětství. Při sledování jsem si živě představovala, jak jsem v obchodě pana Magoria - vše barevné, veselé a hlavně kouzelné. Takové moje Imaginárium! Příběh je celkem klišé, ale rozhodně není na škodu. Až na ten konec, ale ten je jen malým snítkem na kráse celého filmu. Těším se, až si ho znovu pustím!

Chicago (2002)

Velmi zábavné, akční a skvěle hudebně pojaté představení. Překvapení přišlo jak ze strany Zellweger, tak ze strany Gere. A Reilly byl roztomilý jako vždy. Pokud jde o srovnání s Moulin Rouge - viděla jsem asi půl hodiny a neoslovilo mě to naprosto vůbec. Narozdíl od tohohle - má to švih a šarm.

Bratři Bluesovi (1980)

Nesmrtelný film, který mě vždycky pobaví. Vtipné, trefné a ještě s úžasnou hudbou. Ale já mám holt pro tohle slabost!