• Fantasy

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Obávala jsem se.. Mohlo to být o hodně horší, zachránil to princ. Ale to bude spíš mou slabostí pro Tomáše Kluse. Nicméně dokázal, že hrát umí! To nemůžete popřít.. Jinak pohádka není nic světoborného, taková klasika. Písničky trochu alá Lotrando a Zubejda. Mé oko a částečně i ucho jest uspokojeno! V porovnání s jinými novými pohádkami..

Lidice (2011)

Musím říct, že Lidice hodně předčily moje očekávání. Jelikož jsem znala ten příběh, obávala jsem se, co z toho tvůrci udělají, jestli srdcervoucí slaďák nebo akční film, na který se nedá dívat. A vyšla z toho zlatá střední cesta, po které jsem se na začátku filmu vydala a všechno tak hezky plynulo.. Užívala jsem si detailní záběry z přírody, věrohodnost historckých postav, i zpracování vloženého příběhu o Františkovi. Co jsem si ale užívala nejvíc, byl Karel Roden. Naprosto dokonalý typ na tuto roli. Dechberoucí. A taky scéna jak běží po zasněžené pláni a hledá svůj domov, vše viděno z ptačí perspektivy.. Je to skutečný velkofilm, který neznalcům osvětlí krutou a ohavnoou historii. Víc takových!

Démanty noci (1964)

Co se týče psychologické stránky filmu, je to skutečně velmi působivé, ale musím říct, že jsem spíše zastánce klasických snímků. Emoční vypětí přesahovalo uměleckou stránku o 200%, ale na 5* to stejně nestačí. Chvílemi (těchto chvílí bylo více) jsem si říkala, že by film potřeboval trochu oživit. Určitě ale Démanty noci řadím mezi filmy, na které nikdy nezapomenu.

Zloději kol (1948)

Skvělý neorealistický snímek, který naprosto výjimečně vystihuje bídu a hnus poválečného Říma. Silný příběh, překvapivě dobré herecké výkony..

Ostře sledované vlaky (1966)

Další dokonalé spojení Hrabal-Menzel, které skutečně stojí za to. Neckářův kukuč neuvěřitelně vystihuje Miloše Hrmu, mladíčka, který ačkoliv se z něj stane muž, příliš štěstí nemá. Silné propojení poklidného pábitelského života na malé železniční zastávečce v Kostomlatech s válečnou vřavou a politickým neklidem ve 40. letech minulého století. Jde o jeden z mála filmů, u kterých jsem nebyla zklamaná po přečtení knižní předlohy. Tato dvě mistrovská díla se perfektně doplňují.

Rango (2011)

Po dlouhé době originální a vtipný animovaný film, konkurence Madagaskaru (1), Nema, Shreka (1) atd.. Vážně jsem se nasmála. A Deppův hlas tomu ještě dodává šťávu. Miluju "dětské" filmy se spoustou narážek = vtipů pro dospělé. Vynikající zábava, kterou provází skvělá hudba v podání rozkošných soviček. Zároveň ale plné akčních scén (kdy je např. hlavní hrdina pronásledován skrz westernové městečko). Nejvíce mě však udivilo výtvarné zpracování, "kamera" byla překvapivě dobrá, spousta kvalitních záběrů a scén.. Vážně stojjí za zkouknutí.

Napříč vesmírem (2007)

Bláznivě romantickej muzikál plnej netradičně pojatejch beatlesáckejch písniček, který člověka dojmou. Zejména pak Let It Be a Strawberry Fields. Krása, krása.

Moulin Rouge (2001)

Vypadá to, že jsem skoro jediná, koho tenhle muzikál nenadchl. Připadal mi kýčovitý a nevkusný. Afektovaný. A hudba byla prostě děsná. Bohužel. Jen Ewan byl jako perla uprostřed bahna.

Milionář z chatrče (2008)

Velice silný zážitek. Dala bych 5*, ale nemůžu - a to kvůli závěrečné scéně, při titulkách. Naprosto nevkusný konec, příšerná píseň, otřesné choreografie.. Totální ponížení celého filmu.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Odpočinková dávka britsky černého humoru, doplněná o rozkošné výrazy Chrise O´Dowda, jaké známe z ITC, a jednoduchou zápletku. Tento kousek mě dostal. A není to sci-fi, ale science - fiction!