Jeden musí z kola ven (2011)

Britská tajná služba v realistickejšom podaní ako James Bond ale zato vo velkej nude. Príbeh bol fajn ale nič extra, dlhé, únavné dialógy nezachránil ani dobre hrajúci Gary Oldman.

Jsem číslo čtyři (2011)

Už pred tým ako som si išiel pozrieť film mi bolo jasné, že je to natočené pre násťletých a to väčšinou neveští nič dobré, ale tento film bol fajn. Povedal by som, že je to lepší priemer no mohlo to dopadnúť oveľa lepšie, keby sú vynechané niektoré scény zo školy, a viac sa dozvieme o pôvodnej planéte hlavného hrdinu, dať väčší zmysel tomu prečo ich prenasledujú nepriatelia atď.....

Nedotknutelní (2011)

Intouchables je veľmi milé prekvapenie, asi najlepší francúzsky film aký som videl. Ústredná dvojica je veľmi sympatická, jeden z nich vyhodený z domu, na podpore, bez peňazí, ale zato zdravý chlap a druhý úplný opak, od krku dole ochrnutý, na vozíku, ktorý sa topí v peniazoch, a práve tieto rozdiely ich v danej chvíli dokázali tak spojiť, obaja zistili, že sú od seba tak povediac závislý a časom sa stali priateľmi. Scenárista odviedol neskutočnú prácu, počas celého filmu som zaujato sledoval rozhovory medzi ústrednou dvojicou, sem tam to okorenil Omarov čierny humor.

Nezvratný osud 5 (2011)

Nezvratný osud 5 má jednu velkú smolu a to tú, že pred ním existujú 4 rovnaké nezvratné osudy. Film nemá absolútne čo ponúknuť, nové sú len úmrtia a herci. Jedna hviezdička len preto, že existujú aj horšie filmy, bohužiaľ.

Šmoulové (2011)

Vedel by som si šmolkov predstaviť ako kreslený film podobný seriálu z 80 rokov. Táto verzia ma veľmi neoslovila. Film nieje vyslovene špatný ale poteší najmä malé deti.

Tři mušketýři (2011)

Andersonove filmy si pozriem, keď si chcem oddýchnuť, pozrieť sa na pekné nohy Milli Jovovich, akciu, jednoduchý príbeh atď. ... Traja mušketieri mi ponúkli presne to, čo som čakal. Som zvedavý kolko sa dočkáme pokračovaní :D

Umění zapadnout (2011)

Príbeh je jednoduchý, celé sa to točí o chlapcovi ktorý upadá často do depresií, a všetko čo sa v živote stane je zbytočné, lebo skôr či neskôr človek zomrie a bude nato sám, no neskôr stretne osudovú lásku ktorá môže všetko zmeniť. Film pôsobí svižne, žiadne zbytočné naťahovanie nudnými konverzáciami alebo zbytočnosťami, všetko podstatné čo tam malo byť tam bolo a nič naviac. Herci boli veľmi fajn do filmu sa hodili, najviac ma zaujala Emma Roberts. Rozmýšlal som nad 4 hviezdičkami ale už po chvílke si človek ťažko spomenie na niečo výraznejšie čo by mu ostalo v pamäti.

Válečný kůň (2011)

Videl som málo filmov s tématikou prvej svetovej vojny, z tohoto hladiska mi prišiel film celkom zaujímavý. Príbeh bol jednoduchý ale vcelku pekný, no niečo tomu filmu chýbalo, možno väčšie grády alebo menej nudných pasáži. Nebyť skvelej Spielbergovej kamery a pekných scén, tak by to bolo o hviezdičku menej.

Jak vycvičit draka (2010)

Veľmi pekná fantasy rozprávka z obdobia vikingov, nepamätám sa, žeby som videl dobrý film s tématikou o vikingoch. Film má pekný príbeh, draci sú rôznorodejší, každý ma svoju vlastnú charakteristiku, finálny boss nemohol byť lepší ... Jediný mínus je animácia, ktorá mohla byť o niečo krajšia.

Nebojte se tmy (2010)

Kto čaká od tohoto filmu, že sa bude báť, tak bude sklamaný. Kto čaká, že sa aspon niekedy nalaká, tak za celý film boli maximálne dve situácie, kedy som sa zlakol. Ja osobne som nečakal ani jedno už po pozretí traileru. Zo začiatku to vyzeralo na nudný film v peknom prostredí. Neskôr to začalo byť trošku zaujímavé a v konečnom dôsledku to nebol až tak zlý film, a čím bližšie bol koniec tým ma to začínalo viac baviť. Pozrieť si to raz v upršaný večer pohodička, samozrejme pri vypnutom svetle.