Gotham (2014) (seriál)

"Hellou. My name is Oswald Cobblepot"

Flash (2014) (seriál)

"My name is Barry Allen, and I am the fastest man alive. When I was a child I saw my mother killed by something impossible, my father went to prison for her murder, then an accident made me the impossible. To the outside world I'm an ordinary forensic scientist, but secretly I use my speed to fight crime and find others like me, and one day, I'll find who killed my mother and get justice for my father. I am The Flash!" 1.séria 95%, 2.séria 90%, 3.séria 80%

Hitman: Agent 47 (2015)

Rupert Friend sa s tým ksichtom celkom hodí na Agenta 47, hoci mi tam vadili jeho vlasy. Keď už dohola tak poriadne. Dej a spracovanie mi pripomína Hitman Absolution. Je to lepšie ako Hitman (2007), snažili sa zaviesť aj nejaké herné prvky do filmu, bolo tu viac akcie, ale stále to nie je dokonalé. Možno kvoli jednoduchému príbehu, ale ani v hrách nebol nikdy nejak extra prešpikovaný. Koniec koncov Mr. 47 je nájomný vrah, nakoľko to nie je de facto ani kladná ani záporná postava, ale človek, ktorý si len vykonáva svoju prácu (za peniaze, samozrejme), príbeh tým pádom nie je žiadaný. Lenže toto nie je hra, ale film. A tvorcovia musia počítať aj s tým, že film si príde pozrieť aj veľa NEherného osadenstva. 47 dostane cieľ, ktorý má zlikvidovať, potom nastane obrat v príbehu, skvelý soundtrack, napatie, akčné scény a je to. Taká letná oddychovka, nič viac nič menej. Ja som spokojný. Ľúto mi je Thomasa Kretschmanna, ktorý v poslednej dobe nemá vo filmoch veľa priestoru (viď Avengers: Age of Ultron). A Zachary Quinto? Neviem ja mu akosi po Star Treku nemožem zožrať, že je záporák :D Hlavná ženská protagonistka mohla byť aspoň krajšia a mohla ukázať aj iné ksichty nie stále dookola ten istý. Takže celkovo 3 - 4.

RYTMUS sídliskový sen (2015)

Pomaly celé csfd je čistý hejt, no ale čo už, aj to je názor. Bolo to pekne spracované. Osobne som spokojný. A určite nielen ja. Kiná po celom SR boli plné.

Fantastická čtyřka (2015)

Plusy: Asi posledných 15 minút akcie a hrozostrašný Dr. Doom. Ale inak slabé jak čaj, čo je škoda, pretože ak sa plánoval raz crossover medzi Avengers a F4 tak touto cestou to asi nebude. Možu to však ešte zachránit sequelom F4 ako tomu bolo pri Captain America. Ale práva na F4 by mal každopádne Fox predať Marvelu. "Victor don´t do this. .. There is no Victor, there is only Doom."

Chata v horách (2012)

Páni scenáristi museli mať riadné "zboží" keď písali scenár k tomuto dristu. Ani hlavu ani patu, zmiešali všetky horory a rozprávky do jedného mixéra a vzniklo stoho TOTO..ČO preboha malo byť akože?? Pár ľakačiek vydarených a keď som si myslel, že sa konečne film uberie správnym smerom, ma dostala scéna s motorkou a Thor padol ako kameň do vody. Druhykrát by som si to už nepozrel nakoľko mi to zobralo 90 minút života.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Takže po premiére sú moje pocity zmiešané. Možno sa to zmení po druhom pozretí, ale zatiaľ neviem čo si mám myslieť o tomto filme. Ultron bol nezaujímavý, nudný. Čakal som že z neho vyťažia viac, zaslúžil by si viac priestoru a lepší character development, vzhľadom nato, že ide o robota a nie človeka. Avengeri už nepriniesli ten wow efekt, keď sa objavia pokope. A príbeh i všetky scény sú strašne predvídateľné. Prakticky všetky doležité scény som už mal možnosť vidieť v traileroch a movie clipoch. Podľa mojho názoru bol príbeh strašne plytký a slabý. Dal by sa vyrozprávať piatimi vetami. A tu potom nadáva každý na Transformerov, aký majú kostrbatý scenár a stavajú na CGI efekty a výbuchy. Azda sú v Avengeri v tomto odlišní? Nie. Dvojka nepriniesla nič, čo by sme nemali možnosť vidieť v iných marvelovkách alebo v Transfromeroch. Najvačšími plusmi tohoto filmu je Vision, potom Hawkeye ktorý konečne dostal viac priestoru, nakoľko nemá vlastný film, ďalej fakt, že spomenuli Infinity stones (kamene nekonečna) a mid-credit scéna s Thanosom a Infinity Gautlet. Uvidím ako budem vnímať film až to výjde na dvd. Zatial 4* Už si len počkať na Guardians of Galaxy 2 a Captain America 3 - Civil War, ktoré nás navnadia na Avengers 3 - čoby vrchol nášho 3-fázového ťaženia MCU.

Interstellar (2014)

Musím priznať, že som sklamaný. Vždy keď počujem meno "Christopher Nolan" predstavujem si film v červených číslach. Áno, aj tento je v červených číslach, ale ..... ako? prečo? za čo? Najviac ma dostali tie prázdne bezduché scény, ktoré nemali pointu a pritom pri nich hrala epická hudba Hanza Zimmera, akoby nám podvedome režisér vravel: "Toto sú vážne scény, doležité a úžasné na pohľad." Pritom to tak nie je. Neviem, ale premňa ako jediné pozitívum na filme je Zimmer a scéna s tsunami, inak som sa dosť nudil a čakal som na nejaký mindfuck alebo epickú scénu, nič som nedostal. Iba sa tam tri hodiny kecá a kecá a zase len kecá doslova O NIČOM. Okrem toho si ešte Nolan myslí, že nikto z nás nepočul o teórií relativity, čiernych a červích dierach, časových anomáliach a paradoxoch. Toto sme mohli vidieť v x-filmoch a možno by ma tento film ohúril v 90-tých rokoch, ale dnes si dovolím povedať, že som už videl všetko s touto tématikou, takže toto bola vyslovene slabota. A viete ako využívam čas počas takýchto nudných trojhodinových filmoch? V duchu si predstavujem ako by som tie scény spracoval ja a ako by bol moj scenár stokrát lepšie spracovaný a nadupanejší oproti Nolanovmu. Prakticky skoro žiaden vývoj postáv, zostrihy medzi vesmírom a Zemou úplne zbytočné. Som rád že som nešiel na to do kina.