Baskets (2016) (seriál)

Po 9. díle 4.

Přerušený kruh (2012)

Neskutečný film. Belgický film jsem snad ještě (jo stydím se) nikdy neviděl, a hned ten první si se mnou pěkně pohrál. Perfektními detaily propletená jinak mnohokrát viděná zápletka mi chtě nechtě tahala slzy až někde z plic. Hlavní dvojice byla skvěle obsazená, především Veerle byla tak skvělá, že i bez udávání dat bylo poznat, která bije (resp. v jaké části příběhu se nacházíme) a kontrast svého citového rozpoložení podala tak dobře, že jsem párkrát zapochyboval, jestli jde o tu samou herečku. Malá holčička mě zprvu nepřesvědčovala, pak ale byla skvělá a vymohla si hodně emocí. Nejvíce jsem si ale pochvaloval kameru, božská práce. A zrovna když už toho bylo moc, nastoupila ta úžasná kapela se zlatým soundtrackem. Poslední sekvence brala dech a při titulcích jsem chvíli jen tak seděl a koukal a přemýšlel... jedno minus: poslední třetina filmu se mi moc táhla a já už prosil, ať to skončí. To se ale dá pochopit vzhledem k tomu, jak moc si s vývojem psychiky postav ještě chtěli pohrát.

Drsňačky (2013)

Moje očekávání se mění podle žánrů a stejně tak i hodnocení, tak to má asi každý. Jenže ne každý řadí The Heat do žánru "sračky k večeři" a hodnotí to podle toho. Musím říct, že jsem se bál, že si budu vlasy trhat, ale The Heat je pecička. Jediné co jsem chtěl bylo se smát a u hlášky "get up, you fuck!" jsem se dusil. Člověk si už dneska nic neužije, pokud jednou za čas pořádně nepoleví...

Zkurvená noc (2003)

Mile a nepřehnaně zvrácené dílo (komedie/thriller s thriller/komediálním podtextem) 11:14 přineslo přesně to, co jsem od něj čekal, jediné co chybělo byla nějaká aspoň rádoby pointa. Jinak skvělá skládačka. Možná nadhodnocuju, ale tento počin je typický "přišel jsem z akce, je pozdě a nemám co dělat, tak tam nechám hrát tohle" film, jenž si pak druhý den nadšeně dohledáváte, protože si ho možná pamatujete o něco lepší, než doopravdy je, a v dnešních ranních hodinách bylo něco k pití a tenhle film přesně to, co jsem potřeboval. A tak si říkám, že je možná lepší taky jednou nějaký překvapivý konec vynechat, než do filmu vecpat něco, co by mu ublížilo.

Americká krása (1999)

Ne neprávem je American Beauty označován jako jeden z nejvíce přeceňovaných filmů.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Kdo se předem připraví na absenci fyziky a logiky, ten bude z filmu nadšen. V rámci žánru ukázkový. Já jsem věděl přesně, co od filmu čekám a do čeho jdu, a dostal jsem přesně to. A trošku víc. Letty is back. Enough said.

Mama (2013)

Posledních pár hororů mě akorát zklamalo, takže se mi do Mama moc nechtělo. Jessica Chastain mi jako krátko-tmavovlasá rockerka ze startu moc neseděla, ale klobouk dolů, byla skvělá. Dvě malé holčičky jakbysmet. Krom celkem nezáživného finále sice ničím moc nový, ale o to lépe zpracovaný film.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Ale no tak, všichni víme, že Ztracený svět je odlehčený Jurský park. A proto ať si kdo chce říká co chce, ale scéna v karavanu a 'odměřená' chemie mezi Jeffem Goldblumem a Julianne Moore spolu se Spielbergovým vtipem a celkovou nadsázkou, se kterou přinesl druhý díl, je prostě combo breaker.

Teď a tady (2012)

Opakované téma stejně jak ho známe a přece zase trochu jinak. Kromě Dakoty mi ostatní herci přišli celkem nezáživní, film mě sice bavil, ale měl jsem pocit, že se mu nedaří vyvolávat nějaké větší emoce. No, to jsem ještě nevěděl, že celý konec probrečím a budu z toho tak říkajíc v... .

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Jackson byl rád, že mohl pracovat více s CGI a vytvořit počítačové skřety, já myslím, že to Hobitovi hodně ubralo. Občas si film místo vtipu sklouzl k demenci, např. všemi milovaný Radagast. Dabing děs a hrůza, nemohl jsem to vydržet. Na druhou stranu pořád je to Středozem, vtipný a emoce projevující Gandalf mi byl sympatičtější než voják Gandalf Bílý a Glum byl tak sladký, že jsem mu fandil. 2D s titulky a pak se uvidí.