Wilfred (2011) (seriál)

První díly mě nijak nechytly, ale s každou další episodou je humor vybroušenější a mě Wilfred chytl za srdce. :D Hodnoceno po zhlédnutí první řady.

Prezidentské volby (2012) (TV film)

Moc dobrý politický film, který mi bohatě rozšířil obzory co se amerických prezidentských voleb, jejich zákulisí a onoho kultu osoby Sarah Palin týče a zároveň vše podává nestranně a nezaujatě. Trio Harris, Harrelson, Moore podalo vynikající výkony, zvláště Julianne v čele, která je v této roli k nepoznání jiná a vyvolala ve mně emoce i u snímku jako je tento. A to byla pro mne příjemná změna.

Marley (2012)

Pro mě velmi emotivní záležitost. Je mi strašně líto, že už tu Bob není, nedokážu si představit, jak by nesl tíhu dnešní společnosti. Chjo.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Nechápu všechna ta špatná hodnocení. Teda, z části. Nápad s klonováním není až tak hloupý, když si vemete, že se děj odehrává o X set let později a zbytek scénáře až na výjimky perfektní. Čtyřka je snad ze všech dílů nejnepředvídatelnější a mě taky nejvíce bavila, ovšem je tu velké ALE a to patetický a spíš srandovní synáček na konci. Proooooč?! :(

Mezi řádky (2007)

The Freedom Writers Diary je úžasná kniha, při které si na každé straně nezapomenete zopakovat "jak dobře já se mám!" a Freedom Writers jako dosti zjednodušené, přesto silně emotivní dílo působí spolu s dobrým soundtrackem stejně. Herecké výkony jsou úctyhodné a na kvalitě snímku také přidávají fakty, že jde o zflimování věrné skutečným událostem a sami FW (v čele s Erin Gruwell) na něj dohlíželi. Těm gralutuji k výběru herečky, nikdo jiný nevalí oči tak lidsky a neroní tak autenticky působící slzy, Hilary opět potvrdila, že je jednou z těch "down-to-earth" hereček a s LaGravenesem jí to sluší, snad si ještě nějaké to dílko střihnou.

Drive (2011)

Vývoj tohoto filmu mi mírně připomíná můj oblíbený "princip seminární práce": Začátek je propracovaný do puntíku, Ryan Gosling, jeho mimika a párátko dohromady působí jak mají a ať už je drsný nebo zbabělý, člověk chce být jako on. Bravurní jízdy kamery, hra se světlem (odrazy pouličních lamp na předním skle především) a tarantinovský střih mě dostaly do kolen. Pak se ale jakoby Refnovi nechtělo pokračovat a od půlky Drive odbyl, po první polovině filmu, kdy se situace zamotávala a zamotávala se najednou hlavnímu hrdninovi všechno daří, s jedním padouchem udělá rychlý proces a po tom, co čelil kupě zabijáků se dostane k dalšímu jenom tak, a ještě se projede. Jak zpracování, tak hlavně soundtrack tak geniálního formátu by si zasloužil promyšlenější scénář, ono umělecké zpracování a Goslingovy oči nejsou všechno. Ale abych se vrátil ke srovnání se svou seminárkou: taková lepší dvojka.

Jurský park 3 (2001)

„Nobody move a muscle.“ – asi tak bych zhodnotil třetí sequel mé nejoblíbenější filmové série vůbec. Ne, není to Spielberg. Ano, je to vtipné, svěží, má to spád a hlavně si to na pana mistra nehraje, nesnaží se vtírat mezi rádoby umělecké kousky a snaží se zabavit. Téa Leoni vříská vcelku důvěryhodně a Sam Neill nemusí vypustit z úst ani slovo, aby vypadal, že se pro dinosaury prostě narodil. Hlavního cíle Johnston dosáhl bez sebemenších problémů a film se s odstupem času i po několikátém zhlédnutí okoukává pomaleji než předchozí díl. Jurský Park 3 zkrátka není vůbec žádná ostuda a dovedu si představit jak hltám další pokračování, i kdyby nic nového nepřineslo.

Lví král (2019)

Zbytečnost. Není to tam.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Přemýšlím jestli 4, protože se na to koukalo celkem obstojně, nebo 3, protože je to přinejlepším průměr, zvláště co se týče SW. Vyšperkovaný film plný zvratů a akce a vtipu, pokud chcete fantasy sci-fi. Pokud jste chtěli Star Wars, nic moc. Co nechápu je, že mi po zhlédnutí TLJ i TFA přijde jako vhodnější a konzistentnější zářez. The Last Jedi totižto nenabídne nic víc než co jakýkoliv jiný Disney blockbuster. Jenomže to je špatně. Plno zbytečných postav, plno zbytečných scén, plno nevyužitého potenciálu (Chewy. Phasma? Snoke?! Leia?! LUKE?! Jo a btw, když někdo nějakou postavu hraje 40 let, a řekne vám, že "tohle by neudělala", tak by to ta postava kurva neudělala), plno zbytečně nedpovězených nebo ze stolu smetených otázek, až moc vtipu. Plno recyklování, plno nesrovnalostí. Jo, TLJ popadne a rozdrtí skoro všechno, co jsme doposud viděli (resp. očekávali od postav v minulém díle), už od první scény s Lukem víme, že Johnson nenechá nit suchou a "this is not going to go the way you think". Okay, fajn, na druhou stranu odklonit se od recyklování staré trilogie k prvoplánovému sázení jednoho překvapení za druhým jen proto, aby fanoušci tolik nesrovnávali, nestačí. Riskovat jen proto, aby nikdo nemohl říct, že neriskuju, tak nějak nemá smysl. Nejlepší postavou trilogie pro mě zůstává Kylo Ren. Jak nedoceněná a nepochopená postava to je, to mi nejde do hlavy. Jinak mi dost vadilo plno vedlejších blbostí jako krávomrož nebo rádobykoně, trailery se tvářily temně, osudově, a namísto toho se prostě a jen tvůrci rychle tlačí směrem k mladému publiku a do filmu sázejí co nejvíc potenciálních lákadel pro prodeje figurek, hraček, lega. Ugh. A ani na to nejdou rafinovaně. A nebo jsem už prostě starší ročník a až mě ta nasranost přejde, tak to zvednu. Každopádně ta Star Wars atmosféra, ten Star Wars feeling? All gone. The Star Wars is dead, long-live Star Wars.

Kolos (2016)

Tak jako tenhle film trošku neví, co chtěl být, tak já nevím, co si o tom myslet. Jako oddechovka po práci fajn.