Ajka13

Twitter: Annise13

1 bod

• 9.2.2014  23:00
    Arrow (TV seriál) (2012)

1. série: Už po zhlédnutí pilotního dílu jsem byla nadšená a to mi vydrželo po zbytek první řady. Každý díl skvěle napínavý a příběh sám o sobě se hezky, ale pomalu rozvíjí a jednotlivé kousky do sebe začínají zapadat. Po tomhle jsem se druhé sezóny opravdu nemohla dočkat! 2. série Tak o druhé sérii mohu jen říct, že těch zvratů je na jednu řadu trochu moc. Možná ne nadarmo se říká, čeho je moc, toho je příliš. V půlce řady jsem si dala pauzu a k seriálu se vrátila až s příchodem třetí řady. Konec druhé série není špatný, ale člověk se musí trochu povznést nad z ničeho nic až moc nadpřirozené schopnosti, nad to, že každý druhý, ať už zloduch nebo klaďas, střílí šípy, a že každá nová postava není taková, jak se zdá. To vás začne časem trochu nudit. Ale když se přes to přenesete, nechá vás seriál pěkně napnuté a nedočkavé na další díl. 3. série (po 11. dílech). Flashe bych úplně vynechala. Kazí seriál úplně neskutečným způsobem. Kdo má rád filmová zpracování komiksů, asi se mnou nebude souhlasit, ale mně se na tomto seriálu líbila jeho realističnost. Arrow sice vypadal, že musí ovládat kdo ví jaké síly, aby byl tak dobrý, jak se tváří, ale pořád za tím stály jen léta tréninku. Ale že si tam "nakráčí" postava, která se po úderu blesku dokáže pohybovat rychleji, než kde jaké auto, to je trochu moc. Nemluvě o ženštině, která dokáže křísit mrtvé... Mrtvé několik dní...

• 5.12.2013  22:15

Tennant - super! Matt - dokonalost jako vždy. Hurt - milé překvapení. Ale celkový dojem? Co se týče speciálů, tak průměr až pod průměr. Myslím, že v příběhu nepřekonají tajemství okolo River a Pondů. Navíc Clara mi opět přišla trochu zbytečná. Ale možná jsem nějakým podivným způsobem zaujatá. Škoda, že se nevrátila Donna.

• 27.8.2013  13:43

To, co mi na filmu, přišlo nejlepší, je příběh a DiCaprio. Knihu jsem ale bohužel nečetla, takže výjimečně nemusím nadávat :)

• 1.8.2013  20:50
    Fantom opery (2004)

Začátek a konec úžasný. Střed trochu nuda. Hudba je ovšem božská, to ano.

• 27.7.2013  15:43

Souhlasím s Botičem: Chris by se měl začít věnovat dalším projektům a neztrácet čas s Glee, kde už stejně nedostává příliš prostoru. Krátký, miloučký příběh, u kterého se v jedné chvíli smějete a v další zadržujete slzy. Moc pěkné :)

• 24.7.2013  19:42
    Ladíme! (2012)

Musím říct, že mě tahle blbůstka docela mile překvapila. Potřebovala jsem něco na zvednutí nálady a tento účel film splnil, takže jsem spokojená :) Žádný trhák, Anna Kendrick je sice sympatická herečka, nicméně pro mě taková nevýrazná, přesto se na to jednou zase ráda kouknu.

• 18.2.2013  21:05
    Přítelkyně z domu smutku (TV seriál) (1992)

Jeden z nejlepších českých seriálů, který se mi líbil mnohem víc, než jeho knižní předloha. Působivě zpracovaný konec.

• 20.12.2012  12:29

Peter Jackson musí být spokojený za svůj velkolepý comeback, a doufám, že neurazím milovníky Pána prstenů, ale méně je někdy více. A to samé platilo i pro Pána prstenů. Neskutečně zdlouhavý film. 3 hodiny se dají snést, pokud je film od začátku do konce strhující, napínavý a překvapivý. Ale tady děj neustále brzdily retrospektivní scény typu "Podle legendy..." a "Kdysi žil...". Jasně, pro člověka, který předlohu nečetl, to muselo být snáze pochopitelné, ale prosím...je nutný knihu o 200 stránkách dělit do tří tříhodinových filmů??!!! Ten příběh je tak jednoduše krásný, bez velkých bitev a masakrů, ale stejně je tam museli přidat. A navíc jsem měla tu smůlu, že to u nás dávali jen ve 3D (bože, zlaté 2Déčko!). Ale jinak, Martin Freeman byl skvělej. Na Bilba bych si nemohla přát lepšího herce. A soudrack byl také neskutečně krásnej. Za to dávám obrovské plus. Takže, shrnuto, podtrženo, šlo to :)

• 27.11.2012  22:44

Nebylo to zas tak špatný...:)

• 23.9.2012  16:42
    Pond Life (TV seriál) (2012)

No, upřímně jsem čekala víc, hlavně kvůli všem těm upoutávkám, co na to byly. Určité části byly boží, některé mě trošku zklamaly.

• 16.9.2012  18:49

Hodně dobré filmové zpracování Wildeovy hry. Zbožňuju Colina Firtha, díky němuž jsem film téměř doslova hltala. Snad jen Argernona jsem si představovala trochu jinak, ale ve finále z toho Everett vyšel dobře. Navíc, Anglie 19. století má své kouzlo. Opravdu moc hezky strávených 90 minut. Alespoň tedy z mé strany.

• 22.7.2012  17:30
    Bylo, nebylo (TV seriál) (2011)

Příjemný seriál, který dost nevídaným způsobem dokázal spojit pohádku s realitou. To, že jsou některé pro nás klasické pohádkové příběhy překroucené k nepoznání, je spíš výhodou, protože to podle mě vnáší do seriálu něco neočekávaného. Kdo by čekal, že Karkulku nesežral vlk, protože ona sama je vlkodlak a červenou pláštěnku nosí, aby se neproměňovala? A takových podobných "blbostí" je tenhle seriál plný, ale rozhodně se u toho člověk nenudí.

• 25.6.2012  17:20

Páni, na to, že jde o německý film, to docela ujde! Víc než to, je to vážně dobrý:) Škoda jen, že podobný motiv jsem už viděla jak v The Butterfly Effect, tak v Mr. Nobody, což není chyba tohoto filmu, vzhledem k tomu, jak je starý, ale už mě to moc nepřekvapilo.

• 23.6.2012  20:08

Krásný a roztomilý přídaveček, který sice má do kvality celého původního filmu daleko, ale jako šestiminutová groteska je to výborný.

• 17.6.2012  20:13

Možná jsem ujetá na fantasy, ale Percyho mám teda radši jako knižní předlohu. Film nebyl špatný, svým způsobem, pokud teda odhlídnete od té knihy, což já prostě úplně nemůžu, no. Upřímně jsem dost zvědavá na pokračování, protože tomuhle Percymu samozřejmě NENI dvanáct (což pro samotný film nevadí, ale pro pokračování je to trošku problém). Ale nechme to na rejžovi, jak si s tim poradí. K samotnému filmu bych jen dodala, že to prostě neni napodobenina HP, jak mnozí tvrdí, je to úplně o něčem jinym, a to, že je hlavním hrdinou kluk, přece neznamená, že jde jen o dalšího Harryho Pottera!

• 13.6.2012  22:15
    Bastardi (2010)

Z tohohle filmu mám dost rozpoluplné pocity. Myslím, že situace ve filmu se nedá moc srovnávat s realitou, podle mě jde docela o extrém. Nicméně extrém, který patrně někde možná i existuje a já jsem moc ráda, že jsem ze základky už pár let venku. Nevím moc, co bych vyzdvihla, snad jen, že můj slovník sprostých slov se rozšířil o pár nových výrazů. A moc nechápu "roli" Rytmuse. Krom toho, že ho fakt nemusim, zajímalo by mě, k čemu mu ta role vůbec byla. Ať zaleze zpátky do svýho světa "šoubiznysu" a nes**** se do filmu!

• 10.6.2012  21:47

Dosti netypická "americká romantická komedie", která ovšem potěší víc než ty typické "americké romantické komedie", což je pojem sám o sobě. Miluju Meryl, Anne i Simona Bakera, navíc na pozadí Newyorského módního časopisu jde o dost pestrou záležitost, kde se člověk moc nenudí. Samozřejmě nechybí nějaká ta klasická love story, nicméně která u mě šla trochu do pozadí. Příjemný film na nedělní večer.

• 8.5.2012  22:03

Neskutečná kravina, ale tak proč ne, že?

• 25.3.2012  14:03

Zatímco Společenstvo mě opravdu bavilo, Návrat krále, ale i Dvě věže, jsem prozívala a s nadějí čekala na konec. Možná je to tím, že jsem si odvykla koukat na dlouhé filmy (když v poslední době "pařím" jen seriály) a tudíž tříhodinový Pán prstenů je příliš velká nálož, anebo film prostě nezaujal tak, jak měl. Neříkám, že film je nudnej, to určitě ne, zpracování je to jedno z nejlepších, co se týče filmů podle knižních předloh, ale chyběl to mu rychlejší spád. Ona i sama kniha je na čtení ve srovnání s dalšími fantasy knihami docela náročná, ale i tak se čte sama. Film by si automaticky (a zvlášť fantasy film) měl člověk užít od začátku až do konce bez toho, aby koukal, "kolik ještě minut?" Herecký výkony a další věci tu rozebírat nebudu, to už udělali lidi přede mnou, který tomu beztak rozumějí líp než já, ale ty čtyři hvězdy jsou určitě zasloužený, protože je to nářez, pouze trochu zdlouhavej (na mě).

• 10.3.2012  14:04

Místy jsem se smíchy za břicho popadala, Emily a Bill je zajímavý pár (nájemný vrah a zlodějka) a Rupert jim dělá příjemné křoví. Hvězda dolů je za místa, kde jsem se nudila. Film podle mě nemá spád po celou dobu - v jednu chvíli bum, vtipná situace, kde se člověk fakt nasměje a pak dlouho až příliš velký klid, kde člověk čeká na nějaké to větší vzrůšo. Ale jinak moc příjemná komedie:)

• 2.3.2012  08:56
    Netvor (2011)

Hudgens přímo nesnášim, ale tady mi nevadila a to už něco znamená. Taková pohodovka, nic závratnýho, ale tak proč ne?

• 28.2.2012  15:59
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Jeden z mála pořadů, na který se ráda jednou za čas podívám. Někdy (velice často) jsou ty lidi fakt na pěst, alespoň se u toho ale nenudím. Navíc, na vaření se ráda koukám, i když sama nevařím:)

• 26.2.2012  09:24
    Rozum a cit (1995)

Jedna z nejlépe zpracovaných knižních adaptací, co jsem zatím viděla, ale podobně, jako tomu bylo u knihy, ani filmové zpracování Rozumu se mi nelíbilo tolik, jako Pýcha. Nicméně, Alana jsem celý film doslova hltala a celkově herecké obsazení bylo skvělé (možná jen na Elinor bych si představovala někoho mladšího, než byla Emma Thompson).

• 20.2.2012  21:07

Byla jsem trochu na vážkách s tím, kolik dát hvězd. Na pět hvězd jsem se místy moc nudila, ale čtyři mi přijdou málo. Film má tak neuvěřitelně nádhernou atmosféru, Asa je úžasně roztomilej, podobně jako v Merlinovi, a celkový dojem je: Páni. Jen ten děj místy vázl, v půlce filmu jsem zívala, ale ke konci se to zase rozhýbalo. Nečetla jsem knižní předlohu, i když to mám také v plánu, takže nemůžu strhnout hvězdu za nesrovnalosti:D A také nemůžu ocenit/zkritizovat 3D, protože jsem to neviděla v kině, ale to už jsou jen takové detaily. Takže tleskám, dojemná, roztomilá podívaná, ke které se ráda jednou vrátím.

• 29.1.2012  19:38

K slzám mě to sice nedohnalo, ale měla jsem na krajíčku. Pár Kate/Johny nezapomenutelní.

• 15.1.2012  11:54

Příjemný animák s krásnou grafikou a soundtrackem, jednoduchým, ale poutavým příběhem a s roztomilými sovičkami. Co víc si na sobotní večer přát? Celkový dojem mi zkazila přehnaná evil stránka Sorenova bratra (nevěřim, že by prodal vlastní sestřičku - ke všemu ještě tak roztomilou) a až do konce filmu mi to vrtalo hlavou. Jinak jsem se bavila a někdy si to zase ráda pustim. Slušné 4*.

• 8.1.2012  19:50

"Baby nebude sedět v koutě!" Klasika, která rozhodně patří do mého (skromného) seznamu romantických filmů. Čím je to, že čím starší film, tím lepší? Patrick je prostě neodolatelnej, písně (jak ta od něj, tak i The time of my life) mám moc ráda a na to tancování se moc hezky kouká. Proč vymejšlet něco složitýho, když to jde tak jednoduše?

• 7.1.2012  22:26

Teď jsem se vrátila z kina a musim to sem napsat dřív, než to všechno zase zapomenu. Já se bavila, vážně. Pokud čekáte historický film natočený podle knihy A. Dumase, nedočkáte se. Sem tam tu nějaká ta podoba s Třemi mušketýry je, ale tím to končí. Nečetla jsem předlohu, ale pochybuju, že by se Ludvík XIII. zajímal o to, co právě nosí Buckingham. Je to trošku smíchanina Pirátů z karibiku, i když spíš vzduchových Pirátů, Star Wars (jsem jediná, komu vystupující Athos z vody s černou maskou na obličeji připomněl Darth Vadera?), Matrixu (Milady uhýbající kulkám/šípům) ale tak proč ne? Film má pobavit a já se bavila. Místy trošku ironicky, Orlando Bloom tu neměl chybu, jsem ráda, že jsem se dočkala nějaké jeho záporné postavy, i když tady se nedá mluvit vyloženě o záporné postavě, a Logan, u kterého jsem se trochu obávala, že ta role na něj bude moc, mě nezklamal. Takže, co víc si přát? Odhlídněte od nějaký předlohy, vezměte to jako další blbinku na páteční večer, u který se skvěle pobavíte, a je to.

• 31.12.2011  18:03

Nechápu, proč to má tak nízké hodnocení. Zbožňuju Disneyovky a ve spojení s Patrickem Dempseym úžasná podívaná. Nasmála jsem se fakt hodně a soundtrack je skvělej, ještě teď mám některý melodie v uchu. Možná klasická pohádka s Happy Endem, ale tak je to Disneyovky, ne? Ta MÁ mít happy end. Zvlášť když je to z poloviny kreslený. Takže spokojený 4*.

• 14.11.2011  22:05
    Tajemství Pravdy (TV seriál) (2008)

Takže, kde začít? Ta hlavní, co nechápu, jsou první dvě epizody a poslední dvě. Dle mého názoru nehorší díly série (tedy, ty poslední poněkud jiným způsobem). Seriál by měl hned ze začátku upoutat, ale já měla co dělat, abych se po zhlédnutí prvních dvou dílů nesebrala a nesmazala další díly z počítače. Jsem ráda, že jsem to neudělala, protože další díly byly mnohem lepší. Na bojové scény se konečně dalo koukat a Zedd mi už tolik nevadil (kuře, to jako vážně??). Co se týče těch posledních, ne nadarmo se říká, méně je někdy více. Ten konec byl tak neskutečně zamotanej, čaroděj si udělá pár nepodařenejch kouzel a mně pak trvá půlka dílu, než mi zase dojde, kdo je kdo a co tam dělá ta, co zemřela na začátku řady. Fakt, moc složitý, řekla bych. Ale abych nebyla zbytečně kritická (ty čarodějova moudra mi fakt lezla na nervy skoro celý dvě série) a abych obhájila ty čtyři hvězdy, musím přiznat, že kdyby byla další řada, hned bych si ji stáhla. Fantasy seriálů moc neni a tenhle i přes svá negativa má promyšlenej příběh a sympatické postavy (Tedy až na Zedda, i když jsem si na něj zvykla, nehodil se mi na to). Takže, pro milovníky fantasy ujetin to určitě doporučuju, vy, co rádi hledáte ve filmech kdejaký kýč, si to radši nepouštějte.