Warrior (2011)

Potil som sa, kričal "Break his leg", plakal a na konci tlieskal. Jednoznačne klenot daného žánru.

Hitman (2007)

Pre mňa ako fanúšika originálnej hernej série veľmi veľké sklamanie.

Sexbomba od vedle (2004)

Veľmi príjemné, perfektne zahrané a na rozdiel od bežných teenagerských komédií aj viac "ľudské" než "šialené". Sám som vyrastal skôr viac ako "nerd" a možno aj preto som sa veľmi ľahko stotožnil s hlavnými postavami nehovoriac o tom, že film ma bavil aj pri druhom zhliadnutí. To si u komédie naozaj zaslúži 5*.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Predstavte si, že ste v hlave niekoho, kto práve umiera. Vidíte a cítite všetko čo on. A čo viac - možno umrel aj kvôli vašej nerozvážnosti. Potom sa na chvíľu zadumanjte nad myšlienkov, že dinosaury pochádzajú z inej planéty, a potom.... Ale späť k filmu, pretože toto tu síce bolo spomenuté, ale nikto sa ani len nesnažil to nejak rozvinúť a celý (zdôrazňujem celý) dej, je extrémne plytký a predvídateľný, a tým aj neskutočne nudný. Človek by teda čakal, že to zachránia aspoň vizuálne efekty, no ja osobne som si cez neustály príval vody a prachu do kamery vôbec žiadne nevšimol (už si nikdy nebudem sťažovať, že v Man of Steel bolo podozriva málo prachu). Pravdu povediac, pozerať to v IMAXe alebo doma ako nejaký CamRip je skoro na nerozoznanie. Jediné pozitívum je, že hlavní hrdinovia nie sú úplne retardovaní (tak ako sme na to zviknutí napríklad z hororov), no ich priemernú inteligenciu vyvažujú hneď dvaja doktori a úplne valcujú rozhodnutia lídrov "svetovej vlády".

Star Trek: Do temnoty (2013)

Slušná nakládačka všetkého, čo by správny akčák mal mať, no dokonalé to stále nie je. Za normálnych okolností by som teda hodnotil 4*, no videl som to v IMAXe a už dávno som nevidel také efekty, ktoré by ma zarazili do kresla a klincovali veľkolepými zvukovými efektami.

Total Recall (2012)

Nenáročný film pre každého, kto má práve chuť na prehliadku sci-fi svetielkujúcich hračiek či futuristických stavieb. Film síce nevytvára atmosféru (hudba nula bodov) a o postavy som sa vôbec nestaral (možno aj preto, že som vedel, ako to skončí...), no kulisy, ktoré to celé obaľovali stačili na to, aby som nič iné neriešil :). Na konci film síce dosť spomaľuje a množstvo vecí, na ktoré sa dá pozerať, klesá na minimum, no prvé 2/3 filmu aj tak stačili na 4*.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Nenudil som sa - práve naopak. Akčné scény si dovolím miestami označiť priam za inteligentné, pretože využívajú postavenie kamery ako aj prostredie vo svoj prospech. Krvi je veľa, no nepôsobí to neprirodzene a kovové hračky, ktoré každú chvíľu Janíček s Marienkov vyťahujú, ma vždy patrične pobavili. Hlášky vcelku ušli ako aj ich výrazy tváre. Pre tých, čo to ešte nevideli: Pozerajte to v dobrej kvalite, pretože na béčko to má veľmi dobré efekty. PS: Whatever you do, don't eat the fucking candy :)

Arktida 3D (2012)

Ak by sa im podarilo natočil viac ako 40 minút tak skvelých záberov a nekecali by do toho o globálnom oteplovaní, tak by som uvažoval nad 5*.

Iron Man 3 (2013)

Tak ako Temný rytier či James Bond, aj Iron Man podľahol svojej "temnej a zodpovednejšej" stránke. Narozdiel od svojich kolegov mu to vôbec nepomohlo. Práve naopak. Iron Man jednoducho je Rober Downey Jr. aj s jeho drogovými problémami a aroganciou. To je ako keby prišlo do kín pokračovanie filmu Ďedictví, pričom Bolek Polívka by stvárňoval milujúceho a starostlivého starého otca, alebo v Disneylande by nahradili všetky atrakcie prednáškami o láske a správnych rozhodnutiach. K tomu, že neskutočný nárez najväčších hitov od AC/DC bol vymenený za Blue (Da Ba Dee) a hneď niekoľko verzií Jingle Bells, sa radšej vyjadrovať nebudem. Osobne mi tiež veľmi vadila prvoplánovosť celého deja (prečo nespustil House warming party hneď na začiatku?!) a samotný fakt, že kým prví Iron Mani sa snažia aspoň tváriť ako sci-fi (o niečo ako arc reactor sa fyzici usilovne snažia), tak Iron Man 3 pridal racionálnosti hlavnému hrdinovi, no ubral naokolo (Ruka, ktorá dorastie v priebehu 3 sekúnd? Tak to už skôr k nám príde na návštevu Blonďák v matkiných šatách). Keď som si to takto zhrnul, zvažoval som nad dvomi hviezdičkami, a aj to iba z úcty k Plecháčovi, no potom som si spomenul na veľmi pekne prepracované 3D efekty a nedá mi nespomenúť nápad s novým brnením, z ktorého tvorcovia dostali maximum. No vo výsledku to sú stále iba slabé tri hviedičky.

Alexander Veliký (2004)

Veľmi sa mi páčilo spracovanie veľkých bitiek ako aj slušná nádielka politiky a ľudských túžieb, ktoré naozaj hýbali státisícovou armádou. Naneštastie to tvorilo asi iba cca 25% stopáže a zvyšok filmu sú iba homosexuálne ladené psychotické scény nesúviciace s dejepisom ani trošku. Začínajú sa vynárať otázky, prečo sa asi Stone ženil trikrát...