Český slavík Mattoni 2013 (2013) (pořad)

Na takovouhle mrdku se odmítám koukat, ještě když vím, že si dělaj organizátoři s hlasy co chtěj. Alespoň to tak platí u internetových hvězd, kde byl ještě před 3 dny před slavíkem na prvním místě Řezník, který rozsekával všechny ostatní interprety. Sami se na svých stránkách prokecli. A najednou se jakoby úplně hlasy vypařili a řezník úplně zmizel. A co je nejhorší, vyhrál to ten vypatlanej dement Džony Mačeta, nebo jak se ta pička jmenuje. Hnus. http://musicserver.cz/clanek/45573/Kterak-si-Cesky-slavik-urizl-ostudu-a-jak-zarizl-Reznika/ Tady je to potvrzený, ať se jde česká hudební scéna a celý slavíci podřezat! Český slavík kurví hudbu!!!

Dom Hemingway (2013)

Zatím asi největší zklamání roku spolu s Noahem. Tohle měla bejt boží komedie s pořádným magorem v hlavní roli, kterýho si hned oblíbím, jenže se stal úplnej opak. Hlavní postava mě vůbec nebavila, Jude Law neumí hrát takový magory, což je taky hlavní chyba filmu. Jude Law tam nemá co dělat, sorry ale prostě ne. Je hromada herců, který by to zahráli líp, Jude Law se až moc snaží a přehrává, jde to vidět a celou postavu zkurvil. Po filmu jako je Sviňák je těžký natočit něco, co překoná sympatického hajzla v podání Jamese McAvoye. Jinak příběh je celkem zajímavý a hlavně nečekaný, což je plus, jenže to je všechno, slovní přestřelky ve filmu mě vůbec nebavili a všehovšudy jsem se zasmál asi 3 krát, což je celkem málo na takový film. Je to škoda, chtěl jsem dát slabší 4*, ale debilní konec rozhodl :)

Don Jon (2013)

Joseph si napsal roli ušitou na míru, jemu to vážně sedělo a hrál skvěle, ale problém je trošku někde jinde, a to v obsahu filmu a výběru dalších herců. Jako sorry, ale co všichni vidíte na Scarlett? Jako postava dobrá, ale v xichtě vypadá jak pidlookej mimozemšťan. Úplně se mi tam hnusila a vůbec mi tam jako ta nejvíc sexy ženská nepřišla. A Julianne vážně nesedí role ženský, která hulí a chodí do nějakýho kurzu. Strašně se těším až bude hrát nábožensky založenou matku v Carrie, ale tady mi vážně neseděla. No a pak je tu příběh... no vlastně není, ono to je celý o hovně. Takže sečteno podtrženo 2* za Josepha, ale nic víc.......... Snad poprvé jsem si sednul v kině vedle špatnejch lidí. Vedle mě nadrženej párek staříků a za mnou chichotající se kráva. Jedinej ten prcek vedle mě, co ztratil sponku do vlasů byl v pohodě :D

Dvojník (2013)

Nemůžu se vyhnout srovnáním s Enemy, jde o podobnou hru s divákem, jen Dvojník je víc neuvěřitelný, Enemy se pořád drželo v mezi, kde všechno dávalo smysl, na to Dvojník z vysoka kašle a dělá si s postavou a s divákem co chce, je mu úplně jedno co dává smysl a co ne, vlastně jsem ten film totálně nepochopil, nebo pochopil, ale tolik věcí mi tam nedává smysl, že to je prostě nereálný, musím pak někde najít oficiální vyjádření režiséra, nebo najít jiné teorie. Pokud si Simon sám vytvořil Jamese ve své hlavě, proč ho všichni viděli? Proč bylo všechno tak reálný, všechny ty konverzace, hromada momentů, kde to prostě jen na halušky svést nejde, fakt ten film nepobírám, ale nebyl tam čas na nudu, dost mě to bavilo, sice se mi přeškvařila hlava, ale musím to vidět znova. Ale pořád si myslím, že Enemy je lepší film než Dvojník, co se obsazení i příběhu týče.

Elysium (2013)

Může se člověk zamilovat do hudby ve filmu? Podle mě jo, páč se mi to zrovna stalo. Naprosto luxusní záběry s minimem hudby nebo naprosto bez ní stupňovali napětí a fascinovali mě. K tomu zpomalené záběry na správných místech a máme tu 100 krát lepší film než natahovaný průměrný Oblivion. Tohle mělo všechno co to mělo mít. Naprosto luxusní výkon Sharlta Copleyho. Jako záporák byl naprosto úžasnej a jeho přízvuk mě prostě bavil. Jeden z nejlepších záporáků, co jsem ve filmu viděl. Nejdřív jsem chtěl dát plnej počet, ale o opaku mě přesvědčil, nebo spíš nepřesvědčil výkon Jodie Foster, která hrála křečovitě a výkon Wagnera, kterej příšerně přehrával. Nebýt tědlech "maličkostí" tak dám plný počet. Jo a děkuju dvoum chlápkům vedle mě za Nachos. Rád jsem vám ty místa podržel xD

Frajeři ve Vegas (2013)

Tyhle stařecký komedie vážně nemusím, většinou se tam sejde pár starců s jménem a těží na tom celej film, tohle je úplně stejnej případ, nehledejte nějakej příběh nebo zápletku, o nic takovýho ve filmu nejde. Fakt jsem nechtěl jít s hodnocením tak vysoko, protože takovéhle filmy nemají právo být v červených číslech, ale na rozdíl od debilního RED je Last Vegas upřímná pohodová komedie, u které se herci vysmívají sami sobě a všem ostatním. Závidím každému, kdo si v téhle době udrží partu celých 58 let a po té době se někde sejdou a pořádně spolu zapaří, to by si zasloužilo respekt, jen myslím, že takových part vážně moc není.

Go Goa Gone (2013)

Od doby Zombielandu konečně pořádná zombie komedie, která umí rozesmát a přetažená stopáž není vůbec znát. Strašně jsem si oblíbil hlavní postavy, ty herci hráli skvěle, vůbec nepřehrávali a prostě mě to celý bavilo. Nechápu tolik negativních ohlasů, protože ve filmu je hromada hlášek a efekty jsou taky skvělý. Zpomalený záběry na letící kulky a zásahy do hlav jsou boží. Joo je tam možná pár WTF momentů a je to nedomyšlený, ale film ani neměl bejt nějak namáhavej na myšlení, prostě to byla skvělá oddychová komedie, která dokázala pobavit. Splnila svůj účel a proto 80%

Gravitace (2013)

Tohohle filmu jsem se strašně bál. Vypadala jako další film, který je tady na CSFD strašně přeceňovanej a ve skutečnosti bude stát za hovno. Byli dvě věci kterých jsem se bál, a to Sandra Bullock a nuda ve filmu, a proto jsem se koukal i na odpadový hodnocení. Chtěl jsem se připravit na nejhorší a naštěstí tohle všechno bylo zbytečný, páč Sandra to celý totálně potahala a byl to její nejlepší výkon. Skvěle jí ta role sedla, nemůžu si na ní stěžovat ani kdybych chtěl. No a pak druhá hrozba byla nuda. Lidi co tu psali že to je nudný buď film neviděli nebo koukali na něco jinýho, protože tady se nudit ani nemůžete. Nejsou to jen obrázky z vesmíru, ale je tu hromada akčních scén a dozvíte se i hodně věcí z minulosti postav. Konec je napínavej jako kšandy a už jsem si myslel, že se stane zázrak a nenastane Americkej konec, až tak napínavý to bylo. Pro mě strašné překvapení, ale pořád mi tam něco chybí. Na první pohled je tam všechno: Akce, skvělý herci, úžasný prostředí a napětí až do konce, ale je to pořád moc americký, některé typické Americké scény mohli vynechat, ale to bych chtěl asi moc. 85%

Hannibal (2013) (seriál)

MILUJU Hannibala! Pro mě ten nejlepší seriál poslední doby, sice né tak prosazovaný, ale baví mě o hodně víc než všechny seriály, který teď tak strašně "frčí". V Hannibalovi vůbec nejde o akci, ale o promyšlenou psychologii postav, o hraní si na kočku a na myš. Ano není to pro ty, kteří upřednostňují akci před mluvením, protože v Hannibalovi se vážně hodně mluví, ale přesto mě to nenudilo ani minutu, další problém může být brutalita seriálu, která mě ale připoutala k sedačce ještě víc, miluju to, úžasný vrahy, ty nechutné scény i občasné nesmyslné scény, které k tomu prostě patří, někdy se nehraje na logiku ale na efektivitu, kterou Hannibal zvládá na 100%. Herecké obsazení je nejlepší, které může být, Mads je nejlepší Hannibal v dějinách! Pokud vás první série tolik nevzala, tak tomu dejte stejně šanci, druhá série je prostě dokonalost sama a hlavně kvůli ní putoval Hannibal do Topky a nikdy ho z ní nedám, protože takhle geniální seriál tu dlouho nebyl a nebude. 3 série je ohlášena, tak se už teď těším na ty úžasný vraždy, na to co se bude dít a hlavně na Masona Vergera, který se tam prostě musí ukázat! Miluju tu postavu.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

600 hodnocení, to to ale utíká, no nic, tak k filmu. Filmu strašně pomohlo to, že už se nebere tolik jako film pro teenagery. Jo pořád tam jsou nějaké náznaky ale už to není prvoplánová romance kde víte kdo přežije a kdo je ten největší zloduch. Sice si pořád myslím, že Jennifer je jen nafoukaná kráva, kterou všichni zbožňují naprosto zbytečně, ale nemůžu říct, že by mi v Hunger games nějak vadila. Příběh je zajímavej a nenudí, celé dvě a půl hodiny jsem se nenudila zajímalo mě, kdo kdy umře. Plus krásné efekty a prostě mě to celý bavilo. Jen škoda křiku Jennifer, kterej mě vážně sral, naštěstí byl hlavně ze začátku. Jo a boj v aréně začíná až v hodině třicet, takže víc jak polovinu filmu se řeší úplně něco jinýho, ale to jen tak na okraj. 75%