Trans (2013)

Slušná krimi, kterou tahá James, ale musím říct, že ve Sviňákovi prostě vypadá líp, vousy z něj dělaj úplně někoho jinýho, jako uhlazenej vypadá divně. On je to dost podivnej film, ve kterým mě ze začátku dost vadila ta hypnóza, která mě otravovala, ale nakonec jsem si zvykl a celý děj mě docela vtáhl. Došlo i na zvraty a povedenej konec, takže já jsem spokojen. 75%

Turbo (2013)

Pořád je to to samí. Chápu že to je pro děcka, ale mohli by vymyslet trošku jinou story, tohle už začíná nudit. Shrneme si to ( jo možná to bude obsahovat spoilery, ale stejně už to všichni znaj, takže žádnej problém) Outsider, kterej má svůj sen a všichni ho za to hejtěj. Je sám a jeho vlastní bratr mu řiká, že jeho sen je blbost. Pak Trubo udělá průser a oni ho vyhoděj z gangu šneků, on se urazí a vyrazí na cestu. Shodou náhod se z něj stane superšnek a on se svým bratrem odejde. Dostane se k dalšímu ubožákovi, kterýho nečekaně jeho vlastní bratr taky považuje za blázna a Turbo se tím ubožákem skamarádí. Oba si hodlají splnit svůj sen a už mě to nebaví vyprávět, takže to zkrátim. Prostě šnek někoho obdivuje, ten je v klidu, dokud šnek nezačne dotírat, pak je velkej závod, u kterýho to vypadá, že šnek prohraje a najednou se tam objeví jeho bratr, kterej ho hejtil a řiká ať to nevzdává a on to nevzdá a že nevíte co se stane? ON VYHRAJE! No néé to nikdo nečekal. Oukej konec příběhu. Ale musim říct, že to byla občas sranda a Tito byl vážně dement, ale byl vtipnej. Plus dabing byl skvělej, takže slušnech 65%

U Konce světa (2013)

Myslel jsem si, že půjde o stejnou jízdu jako v případě Shaun of the dead a Hot Fuzz, ale bohužel se stejná jízda nekonala. Simon Pegg už nám stárne a jako by se stárnutím přicházel o smysl pro humor. Za celej film vyslal asi jen dvě hlášky a zbytek obsazení taky není nic extra, Frost hraje až moc vážně a moc mu to nejde, ta role mu nesedla. Další věc, která mě docela srala je, že to vykrádá to nejlepší z výše zmíněných filmů. Nic převratného Wright nevymyslel a je to vlastně pořád o tom samém, až na to, že místo krve všude cáká inkoust, ale abych jen nekritizoval, tak jsou tu dvě věci, které mě na filmu vážně bavili, a to byli bitky, které byli vážně skvělé a dokonce se mi zdálo, že měli smysluplnou choreografii a bavil sem se u nich a další věc jsou ty efekty, které jsou vážně boží, ale bohužel to je tak všechno co film nabídne. Možná to bylo velkým očekáváním, ale jsem z World's End zklamanej. 60%

Univerzita pro příšerky (2013)

Z úžasného Pixarovského animáku udělali nalajnovanou lehkou pohádku pro děti. Proč? Příběh je totálně nalajnovaný a nečeká vás žádné překvapení nebo nějaký malý zvrat, prostě nic. A nejhorší je, že ani prostředí nebo animace není nic zázračného. Prostě stará klasika, jen tam není nic navíc. Nejvíc potěšili odkazy na první díl a malej Mike. Zbytek nestojí za řeč. Dokonce to nebylo ani vtipný a co je nejhorší! I poslední scéna, která je většinou to nejlepší z celého filmu, je tady trapná. Škoda tak jsem se těšil.

Uvnitř mé hlavy (2013)

Zásadní problém filmu je ten, že si nikoho neoblíbíte a všem přejete smrt. Prostě skupina naprosto nesympatickejch lidí v čele s Brinkem, kterýho famózně zahrál Michael Cera. Nejradši jsem měl vážně tu Alicii a vůbec jsem se jí nedivil, že se v tý skupince tak trochu zbláznila. Celý film to vypadalo na slabší 4*, ale nakonec musim hodnotit trojkou, páč ten konec je prostě špatnej a nedotaženej. Nevim jestli jim došli prachy nebo to takhle vážně zamýšleli, ale nehodí se to tam. Dobré herecké výkony pokud měli všichni hrát zmrdy, ale mě to nějak nesedlo. Škoda. A horor je totálně špatný označení filmu. Tohle nebyl horor v žádným případě. Dokonce ani ten Thriller. Prostě to bylo Drama o divnejch lidech. Nevim jak jinak to popsat. 65%

Vedlejší účinky (2013)

Úžasná psychologická hra, kde netušíte, kdo je hodnej a kdo zlej, kdo co hraje a jak se to všechno vyvine. Film mě bavil od začátku do konce, je sranda myslet si, že víte kdo je kdo a chvíli na to čumíte jak debil, protože jste se totálně spletl a to se stane za film asi 4 krát, možná víckrát. Film se zdá hrozně zmatenej, ale všechno do sebe nádherně zapadá a nakonec z toho vypadne něco úžasného. Rooney Mara hrála naprosto úžasně a nejspíš kouknu na víc jejich filmů, jedna z mála hereček, která má takové přirozené kouzlo a uvěříte jí všechno co její postava řekne. Jediná chyba byla obsazení Catherine, která se mi do filmu vůbec nehodila. Dalo by se na její roli sehnat milion lepších hereček, které by zahráli líp její postavu. Je to škoda, jinak bych šel na 5*, ale i tak, rozhodně stojí za shlédnutí. 85%

V hlubinách (2013)

Od Erika jsem ještě žádnej film neviděl, ale uvažuju o tom, že to napravím, protože Pioneer je překvapivě dost kvalitně natočený Thriller se skvělými herci. Výsledek umocnila věta "natočeno na základě pravdivých faktů" ale film to nikomu nevnucoval a dal mi pořádnou dávku napětí a tak trochu beznaděje, protože přesně takhle by se zachovali společnosti i teď. Prachy prachy prachy, o nic jinýho nejde. Místo toho aby uznali chybu to svedou na někoho, kdo byl u toho a nebyl tak docela při smyslech a ještě k tomu to je bratr zemřelého, takže si myslí že bude truchlit, jenže se zmýlili a Petter se začne zajímat o to, kdo za všechno může a to se samozřejmě nelíbí hnusům z vrchu, tak ho začnou pronásledovat a chtějí ho zabít, celý se to vyvíjí dost překvapivě a do konce jsem nevěděl jak to skončí. Jsou ale dvě věci, který se mi tolik nelíbili a to je hudba, která se do filmu vůbec nehodila, to musel vybírat nějakej hluchej důchodce. A druhá věc je konec, který bych si představoval trochu víc vyhrocený, ale jinak spokojenost.

V hlubinách země (2013)

Čekal jsem hodně, podle hodnocení to měl bejt skvělej horror, ale to rozhodně nebyl a to jsem si nestáhl horror s rybičkou, jako někteří :D Ale vážně Beneath a vůbec mě to nebavilo, myslel jsem, že půjdu o psychologický horror, kde se bude měnit psychika postavy a nebudu vědět, kdo koho zabíjí, jenže konfliktů mezi postavami bylo málo, postavy se vůbec nemění a vlastně to byla i nuda, ve které se začne něco dít až v 50 minutě, do tý doby je to úplně o hovně. Na Beneath jsem se těšil a možná to byla chyba, pár brutálnějších záběrů to rozhodně nezachrání. Dokonce je to předvídatelný, nevím, vážně zklamání, nebavilo mě to, dal jsem 3*, ale ani to si tenhle film nezaslouží. 2*

V/H/S/2 (2013)

Stejný problém jako u jedničky, první povídka úžasná! Dokonce bych řekl 6ti hvězdičková, ale ten zbytek jde do průměru. Musí se ale přiznat, že jsou ty povídky záživnější a hlavně líp natočené. Implantát v oku je úžasnej způsob jak natočit film. Udělal bych víc filmů na tenhle způsob. No nic je to lepší než jednička, ale ještě bych udělal trojku, aby se příběhy ještě víc propracovali. 70%

Vlk z Wall Street (2013)

Vlk z Wall Street si zaslouží 5* už jen proto, že zvládl svojí megadlouhou stopáž 180 minut a ani chvíli nenudil. Film je nabitej vtipem a úžasnými scénkami a hláškami. DiCaprio je úžasnej herec, který umí zahrát všechno a tady to znovu ukázal. Pobavil i Jonah Hill, kterej hrál divnýho chlápka co píchá svojí sestřenici, ale zahrál to úžasně a nakonec to nejlepší. Teda co se vzhledu týče. Kde sakra vyhrabali Margot Robbie? Doteď jsem jí neznal, ale musím říct že hraje úžasně, je nádherná a nebojí se použít svoje tělo, takže naprostej ideál herečky, lepší herečku na tuhle roli vybrat nemohli. Na začátku jsem si řikal, že je to zase nadhodnocený a jak může dát někdo 5* filmu, kterej má 3 hodiny a je z prostředí Wall street, ale spletl jsem se, je to prostě úžasná podívaná s hromadou vtipů a scének, které se stanou legendárními. Nejlepší scénka je rozhodně ta část, když si dá Jordan drogu Lemmon (nevím přesně jak se to psalo) A pak slejzá schody a jede autem, takovejch hlášek a úžasnej výkon Leonarda se jen tak nevidí, takhle jsem se už dlouho nezasmál. Snad první film, u kterýho jsem vydržel 3 hodiny sedět a nepřemejšlel jsem o tom, kdy už to konečně skončí.