Bohemian Rhapsody (2018)

Film je skvělý, pokud ne dokonalý, jen tak pro info všem zdejším věhlasným kritikům. Zvlášť v genderisticko-rasisticky korektní době jsem se obával externích zásahů do scénáře či obsazení a ke chvále producentů zbytečně. Podoba Johna a Briana s originály naprosto šílená, Freddieho zuby brutální. Film je vzpomínkou na neopakovatelnou osobnost, ne nejoriginálnější zápletkou v dějinách. Všem fanouškům klasického rocku lze jedině doporučit návštěvu kina. Přeji filmu zasloužené místo v TOP 50.

Horečka sobotní noci (1977)

Celý film super. Parádní hudba, výborné taneční kreace, zvládnutý střih, poutavý scénář. Ale ten konec prostě ne... Stejně jako v případě American Psycho nechápu, jak někdo může takto odfláknout koncovku. Jít na toto do kina, požadoval bych vrácení vstupného.

Lví král (1994)

Nejlepší animák. Srdcovka mého dětství. Do jisté míry zohyzděný českým dabingem, výjimečně. Neporovnatelnou kvalitu nabídl dabing polský, který z pohledu mnoha předčí i americký originál. Celý film založen na dokonalých dialozích zvířat a bezkonkurenčním soundtracku Eltona Johna v životní formě. Ideální pro časnou výchovu ratolestí, ať už morální či hudební. Kdo dal *** a méně, hrubě nepochopil... Z nejlepších komentářů rozhodně doporučuji ten Mattyho.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Zoufalé časy vyžadují zoufalá řešení. Jelikož kvalita hudby klesla k absolutní nule, oceňuji toto řešení, jako zábavnou formu představení mládeži i trochy kvalitnější popové hudby z dob minulých, kterou bychom se měli inspirovat, ne na ni zapomínat. Mnohé tváře navíc zaslouží vysoké ocenění, nejvyšší však mistr tohoto pořadu Jan Cina! Pořadu lze vytknout mnohé, pořady novy jsou vesměs hanbou televize, avšak tato šou význam rozhodně má. Všichni, co dali odpad, zaslouží facku.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Zas takový šílený fanoušek, abych tomuto filmu dal nejvyšší hodnocení, to tedy nejsem. Ale s nadhledem, který je ke shlédnutí nutný, film považuji asi za nejpovedenější hororovou komedii, co jsem viděl. Vážně bych byl ale zvědav, jaké by byly reakce diváků, pokud byste tento snímek promítali v dnešní době v kině... Doporučuji všem!

Americké psycho (2000)

Co to sakra? Konec filmu mě zaskočil jako blesk z čistého nebe. Pořád čekáte, co se vyklube jako účel filmu a ono to účel vůbec mít nemusí! Ale právě takhle to mělo být a originalitu snímku opravdu oceňuji, trochu nechápu nízká hodnocení uživatelů. Výkon Christiana Bale jednoslovně oscarový, výborná hudba po celou dobu a to masakrování, to je taková třešnička na dortu. Doporučuji shlédnout.

Pixely (2015)

Adam Sandler je pro mě zárukou minimálně koukatelné americké komedie, proto jsem se tohoto filmu nebál. Pro mnoho lidí jsou ve filmu zmíněné hry z 80. let srdeční záležitostí a toto je hezký způsob, jak na ně zavzpomínat. Vše podložené skvělými dobovými hity a vtípky Sandlera zrežírované jedním z mých oblíbenců, Chrisem Columbem. Zkritizovat můžu některé rádoby vtipné "amerikánské" poznámky a v tom citát: "druhý nejlepší prezident po Obamovi..." Vysoce však oceňuji výkon Petera Dinklage, který opět nezklamal. Standartně bych udělil 3*, ale jelikož americké komedie v poslední době stojí zaprd a většinou jenom kopírují, dávám této srandě 4* a doporučuji.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Film na mě doopravdy udělal dojem. Leonardovi přeji toho oscara, ne tolik za tento film, jako jeho celoživotní přínos kinematografii. Ale zas tak skvělý snímek to teda nebyl. V tomto roce chytil těžkou konkurenci, filmy jako Marťan, Most Špionu nebo 8 hrozných se mi líbily mnohem víc. Všechny by zasloužily být v hodnocení výš, než Revenant, tedy nedám ani 4 hvězdy. Nicméně, scéna s medvědem nebo jízdy na koni se doopravdy povedly, k tomu přidejme výborné výkony obou hlavních hrdinů... Ale když jste již vše podstatné viděli dvakrát předem na traileru v kině...

Osm hrozných (2015)

Vůbec jsem netušil, že něco takového Tarantino chystá a k tomu jsem náhodou narazil na novinkováckou hate recenzi, takže bylo o důvod víc to zkouknout. No a Tarantino, jak už je zvykem, nejen že nezklamal, ale maximálně potěšil a z na první pohled beznadějné zápletky vytvořil originální dílo se vším všudy, a hlavně pěkně po Tarantinovsku. Za mě 83%, za pomalejší rozjezd bych měl strhnout víc, ale za ten rozflákaný muzejní exponát a hlavně hodinu řehtání musím fláknout pět hvězd! Tu pátou bych mohl směle věnovat bravurnímu výkonu Samuela L. Jacksona.

Pokémon (1997) (seriál)

Tomuto seriálu nemůžu jen slepě napálit odpad. Na této sérii vyrostla má generace, všichni sbírali kartičky a sledovali jednotlivé díly. Ano z dnešního pohledu se můžu zasmát některým primitivním myšlenkovým pochodům scénáristů, některým rádoby vtipným hláškám, ale stejně tyto epizody ze svého života vymazat nemůžu a své album vyhodit rozhodně nehodlám. Hvězdy srážím za celkovou primitivitu a za mou nelibost k iracionálním smyšleninám (stejný problém jako Star Wars, Pán Prstenů atd). 3 hvězdy však obhájím takto - zaprvé výborně Petrem Kolářem nazpívaná znělka, zdaleka předčí anglický originál. Dále vztahy hlavních hrdinů s rakeťáky. Myslím si, že je to pro děti mnohem výchovnější, nežli většina produkce Disney Channelu nebo některé vysloveně "dospělácké animáky" Nickelodeonu a podobných stanic. Poslední hvězdičkou se snažím poněkud snížit špatné hodnocení, neboť jsem přesvědčen, že pokud pokémoni mají 40 % a Victorious 68 %, pak je něco špatně. Z jedné strany chápu "odpadní" hodnocení známých recenzentů, neboť se jedná o starší ročníky, které musely sledovat, na jakou hovadinu jejich děcka čumí, sami k tomu pochopení neměli. Z druhé strany ale taky většinou neudělali nic pro to, abychom se čuměli na něco jiného.