Hotel Transylvánie (2012)

Bezduchá, ohraná dějová linka. Neoriginální a předvídatelné. Zazděno tupým rapem nakonec. Navíc jsem si nemohl nevšimnout jistého vykrádání nápadů z Ratatouille... Opravdu nevidím důvod k udělení více jak dvou hvězd.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Hlavní pořad TV Ho*na, podle kterého si můžete udělat obraz o celé stanici. Nic pro lidi s vlastním rozumem.

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Po příležitostním shlédnutí části dnešního dílu (9.10.2015) jsem vypěnil a vzteky jsem byl nucen vystavit toto hodnocení. Nova se evidentně přidává k manipulátorským stanicím jako ČT a hustí do lidi nesmysl (tentokrát v souvislosti s nepřizpůsobivými v primárním školství). Opravdu ubohost ovlivňovat masy prostřednictvím seriálu. Zajímalo by mě, kdo jim za to platí (nejspíš TI stejní, co sponzorujou IS). Ať si EU táhne se svým diktátorstvím k čertu. A Češi, nechť se laskavě vzpamatují. Fuj !

Mlha (2007)

Čekal jsem od filmu nějakého Bčkového strašáka, ale i díky přesvědčivému hodnocení většiny uznávaných recenzentů jsem se k němu nakonec odhodlal. No a Darabont mě opět přesvědčil, že to co dělá, opravdu umí. Z relativně nízkého rozpočtu vyrazil maximum, tím jsem si jist. Žádná nuda, naprosto přesný odhad lidské psychiky a odvážné, silné zakončení. Osobně bych vybral jiného hlavního hrdinu a otázka paralelní dimenze taky není něco, čemu bych moc věřil. Hudby málo, ale byla tam, kde měla být a kvalitní. A když to vemu z technického hlediska, cena/výkon - prostě si zaslouží 5*.

Jurský svět (2015)

Po neúspěšných dvou pokračováních prvního veleúspěšného trkáku se nám vrátil sen o genetických dinech v autonomním parku. A podařilo se KONEČNĚ navázat na to, co jednou pan Spielberg nastartoval. Na hereckém obsazení se možná trochu ušetřilo (ikdyž, to nakonec nevadí, není to film o lidech ;-) ), na efektech ale rozhodně ne a výsledek, podpořený výkonem Chrise Pratta, jistě stojí za to vidět. Já si dinosrandu užil a všem, co ještě neměli čas, to vřele doporučuji.

Absurdistán (2006)

Proč až 4 hvězdičky za tupou americkou komedii ? Jednoduše proto, že z mého pohledu je to zatím nejrealističtější sci-fi zachycení vzdálenější budoucnosti. A to jsem viděl naprostou většinu post-apo, katastrofických, sci-fi a všeho. V jednoduchosti je síla. Jsem přesvědčen, že i kdyby si tvůrcové dělali z výchozí myšlenky degenerace civilizace srandu sami, obávám se, že trefili do černého. Ne, že by ve filmu vše fungovalo nějak představitelně realisticky, ale rozhodně je tam mnoho aspektů až tak moc povědomých, že z toho mrazí. Právě takové filmy by měly televize vysílat častěji.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

http://www.csfd.cz/film/247369-muzi-kteri-nenavidi-zeny/ (pro všechny, kteří neviděli a chystají se shlédnout toto). První polovina po shlédnutí originálu nekoukatelná, americká distribuce evidentně počítá s tím, že divák prvně shlédne Fincherův remake (a ve výsledku mají pravdu). Druhá polovina má evidentně zachycovat jakousi lekci Švédům na téma, jak se správně dělá film - měl jsem dojem, že se snad Hollywood vysmívá Švédsku (starý vlak, nábytky, poznámka o IKEA). Všechny otázky vyvstalé u původního fimu objasněny do posledního detailu, jako rozborka vtipu tupým amíkům. Co se týče srovnání s originálem - méně složitosti (u Finchera nevídané), nejasnosti a krve, zato více cenzury a efektů (Amerika...). Zvuková clona ? Tak to dopadne, když filmovou hudbu dělají DJové a ne skladatelé - lezly mi na nervy nekonečné smyčky oscilující basově-výškové stopy bez nástrojů. Ostatně film, který začne příšerným coverem Led Zeppelinu nemá u mě šanci. Pro případ, že by někdo chtěl vyjádřit svůj nesouhlas s mým komentářem - "m*dat, m*dat, m*dat". Celkový dojem ? Snad snaha Finchera vytvořit z kopie originál. Nevím jak Vás, ale mě synek neos*al. Jo - režie, střih, nové nápady - dobré. Ale prachy hrají prim. Pro pana Finchera - tohle jste měl odmítnout.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Jako dítě jsem měl přísný zákaz se na tento seriál dívat. Jediné, co jsem o něm věděl, bylo to, že je to vulgární a primitivní... Ovšem spolubydla na koleji začal seriál pouštět na "dobrou noc" a já tomu po pár dílech podlehnul. Začal jsem seriál sledovat od první řady a zalykat se smíchem. Opravdu těžko bych hledal odvážnější, přitom duchaplný seriál, kde se řeší vlastně obyčejné věci tím nejsadističtějším přístupem. Rozumím, že ne každý všechno pochopí, zvlášť ve vulgární formě, ale myslím si, že kdo má smysl pro humor a neviděl jediný díl, měl by tomu dát šanci. Neshoduji se s recenzenty v tom, že některé díly jsou slabší a některé lepší. Podle mě jsou pouze dobré a výborné.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Omlouvám se všem, které tento film nadchnul, ale já jsem úplně mimo. A to jsem si na něj našel čas a pohodu, ale toto opravdu ne. Nejen, že nenacházím nic, co by se mi na filmu líbilo, neboť jsem realista, ale ještě je tam pár pekelných WTF momentů, kvůli kterým ani nevidím důvod dávat filmu nějakou druhou šanci... Hvězdy uděluji jedině za zajímavá auta a Toma Hardyho. Jet do pouště pro nic a pak se s ničím vracet, rozbít mnohonásobně silnější armádu tímto stylem ? Lidi, probuďte se...

Hra (1997)

Vím, že pro fandy Finchera je možná tento snímek srdeční záležitostí. Sám mám rád Klub rváčů nebo film Sedm. Ale zde jsem byl tak nějak zklamán... Nejen, že mi nesedí Sean Penn ani Michael Douglas jako herci (charakterně), ale také jsem měl celé dvě hodiny pocit, jakoby se mě Fincher snažil zmást, ale vlastně nevěděl čím. Koncovka film z mého pohledu jedině zazdila, takže bohužel - 60%. Jsem zvědavý na remake Mužů, kteří nenávidí ženy.