Bez kalhot (2012)

Tristní film o tristním životě striptérů - mohly to být ženské stejně jako muži, není v tom nic moc rozdíl. Smutné ovšem je, že tancovat a pohybovat se umí jen Tatum, ostatní jsou dřeva boží. "Vyústit" to nemělo do čeho, protože život taky nikam neústí, a happy endy nejsou. Velmi pěkné.

Nádherné bytosti (2013)

Fantastická romance, romantická fantasy. Proti tolik citovanému Stmívání to má obsah!!! Hrdinové se natváří v jednom kuse tragicky!!! Nevypadají jako vylezlí z podzemí či přejetí bagrem!!! Prostě samé superlativy v tomto žánru, s radostí shlédnu pokračování.

Cagneyová a Laceyová (1981) (seriál)

Velmi lidský seriál z let dávných, kde rodinné poměry policajtek nepůsobí tak uměle a trapně jako obvykle. Dnes samozřejmě se už trochu prachu usadilo a místy zločiny působí naivně, ale na svou dobu velmi dobré.

Mrtví a neklidní (2013)

Romantická (???) pohádka o tom, jak láska zombíka uzdravila, asi jako nějaká nakažlivá nemoc, protože se to přeneslo i na kamarády zombíky, jeho "rodinu". Fakt je, že klasický zombík a jeho projev - hučení, hryzání, nechutný rozklad a šnečí tempo - je mi tak z duše odporné, zároveň nepochopitelné, jak se ta potvora vůbec uživí, když jí uteče i trochu ambiciózní hlemýžď, a všechny ty krkolomné situace, které tvůrci těchto filmových klenotů vytvářejí, aby proboha vůbec někdo byl ohrožen, to vše mi leze děsně krkem a je to vrchol nudy. Takže mě zdejší svižnost, tempo a jednoslabičná mluva dost potěšila. No a co? Proč by takoví zombíci nemohli být?

The High Chaparral (1967) (seriál)

Některé věci člověk hodnotí z hlediska dob dávných. A protože jsem to s radostí sledovala, hodnotím jako tehdy. Jistě, dnes již naivní, ale i tak: westernový seriál, mladá manželka, bratr šprýmař, vážný starý otec patriarcha, boje se zlými Indiány, co si přát více. Klasika.

Jeon Woo Chi (2009)

Na rozdíl od většiny ostatních názorů se mi líbí víc minulost než děj v přítomnosti, lahůdka vzniká ovšem až spojením obou částí. Ono ty hysterické projevy moderních filmových Asiatů moc nemusim. Film ke stálému znovu-pokoukání, nezbednost, která zaujme.

Barbar Ronal (2011)

Ač značně kritizovaný coby nekreativní, nevtipný apod, vcelku zábavný sarkastický animák, který pomalu vypadá vážně nevážně či nevážně vážně. Zdařilé dílko, úsměvné.

Kapitán Phillips (2013)

Více takových filmů, a začnu milovat Američany. Shrnout lze těmito slovy: 1. sakra zbytečně dlouhé (takové to točíme a točíme a pak to fláknem všechno do kina, ať si to divák přebere jak bůh kacíře) 2. bez hudebního doprovodu mrtvo a nuda 3. Propaganda po všech směrech, nejen pro-americká (taky si to divák musí přebrat). Nemá ten divák nějak moc přebírání?

Kureumeul beoseo nan dalcheoreom (2010)

Pár soubojů, pár vtípků, pěkné kostýmy, trochu romantiky, oběť pro vlast případně individualismus, a v tom případě je vlast na tom špatně. Toť vše, co od tohoto typu filmů očekávám, a zde se mi toho dostalo v míře přesně namíchané pro moje preference.

Země kůlů (2010)

Velmi solidní, dobře zpracovaná podívaná, mimochodem upírci nejsou nijak zvlášť pomalí, zato o to vytrvalejší. Pokud se teda neměří co upír, to žížnivá čára, myslím tím světelnou rychlost, ne potravinový řetězec. Přesto: jednou vidět stačilo, slabý závěr, takový ten typický hurá, ale co dál? No nic, v reálu by bylo mrtvo a ticho navždy.