Renoir (2012)

Totálně bezobsažný film, líčící atmosféru a nálady své doby v krásných obrazech přírody a nahotin. Ta příroda mi připomínala mé dětství. Nahotiny jsme neměli. Přesto si gratuluju, že jsem v té době nežila. Jako umělecké dílo krásné. A děkuji za to, že mi film připomenul, že tráva nemusí být posekaná a vyholená na zelený trávník, ale že existují louky.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Nesmrtelný, nesmrtelnější, John McClane sr. i jr. Vnímám jako parodii, setsakramentsky zdařilou, zejména se mi líbí všechny ty skoky z budov za účelem záchrany života - a ejhle, ono to funguje, zase vstanou, otřepou se a jdou. Bruce Willis působí už trochu důchodcovsky (tedy akční důchodce), třeba bude v 6, na kterou si klidně počkám, zachraňovat synátor jeho krk? Jako takový Rambo mladší po 40 letech?

Skyfall (2012)

So they reinvented Bond. Finally!

Hardcastle a McCormick (1983) (seriál)

Seriál mého mládí, v dobách zesílené autománie, jen vzpomeňme na KITTA nebo Magnuma. Všechny ty auťáky měly něco do sobe, ale Coyote byl nej. Po letech jsem se bála, že mi to přijde k smíchu - a ono ne. Plné stále stejného zářivého optimismu, pravých, skutečných hlášek, ne ta křečovitost za každou cenu být vtipný, co je dnes. Ani ta zbytečná krvavitost a brutalita - divák se domyslí, a proč ne? Máme přece fantazie dost. Takže stále skvělé.

Nespoutaný Django (2012)

Dala bych 5 hvězdiček, ale to by se dílo muselo sestřihat o dobrých 30-40 minut. První hodina a půl skvělá, vtipná, akční a celkem zdařile parodická, bohužel od návratu z hor se nadbytečně kecá, nadbytečně střílí, týrá, vraždí. Konec nelze vyčítat, happy end je prostě v kurzu. Přestože mi zdřevěněly nohy a záda mě bolí ještě teď, chválím a doporučuji. Z druhé poloviny mi není jasné, zda jsme měli také nahlédnout do psychologické analýzy, nebo se prostě jen bavit.

The Sword Identity (2011)

Asi jsem se dívala na nějakou jinou verzi filmu, než lze soudit podle obsahu. O Japoncích se nemluvilo, zásadně jen o pirátech, lapen piráty nikdo nebyl, vhozen také ne. Prostě dva bývalí vojáci generála Qi chtějí založit vlastní školu a rozšířit generálem vymyšlený skvělý meč, který byl odvozen od zbraní pirátů, mezi čínský lid (no klasicky východní myšlenka, vše pro lid). Místní mistři by je nejradši hned odpravili už jen za ten nápad, když si ale na mladším vylámou zuby, svolí ke zkoušce soubojem. Kdyby jim nepřišel na pomoc starý mistr, prohráli by na celé čáře. Obsahově jako vždy u těchto filmů trochu ujeté, ale provedení krásné.

Bojovníci ze Šaolinu (1978)

Mám knihu a nedám, zkuste mi ji vzít! Docela legrační, co se jednoduchosti příběhu týče, alespoň se divák neznaví velekomplikovaným dějem. Nejvíc se mi líbí ta hustá kštice Jackieho, na kterou zezadu nalepili ještě dlouhý cop, takže celkový počet vlasů na hlavě se zvýšil tak asi pětkrát. Milá a odpočinková zábava pro fanoušky.

Čung_E (2023)

Scifárna. Čistá. Společnost, kde lidé mohou místo smrti dál existovat jako androidi, ovšem podle objemu peněženky. Takže když ti zemře matka, je ji možno prodat se všemi právy a hned máš na živobytí i studia. Hloupé je, když později zjistíš, že z matky nebude elitní vojenský droid, ale děvka, protože program se nějak nepodařil. Velmi realisticky pojaté zmrzačení každé inovace, přesně podle lidstva samotného. Doporučuji.

Einstein - Případy nesnesitelného génia (2020) (seriál)

Fraškovitá postpuberťácká recese bez bázně a hany. Opsáno od Němců. Ale kupodivu - s mnohem větším vtipem, zápalem a úderností. Jeden ze dvou seriálů české provenience, který jsem zkousla.

Black Adam (2022)

Zjevně dobře odleželý bůh nemá po 5000 letech odpočinku nic lepšího na práci než otravovat život všem okolo a oddávat se levným citovým výlevům ve chvilkách oddechu, kdy zrovna někomu nedává po hubě. Happy end a la Hollywood. Průměr.