• Fantasy

MOST! - Epizoda 5 (2019) (epizoda)

Slabší kousek, než předchozí, ale neustálé útoky, na divákovu bránici, jsou stále dostatečně silné, aby se nahlas dokázal zasmát. Zároveň to se seriál začíná více transformovat do trochu vážnější roviny tématiky.

Mrazík (1964)

Kultovní pohádka, na kterou si pamatuju, když mi bylo 8 a koukám na ní i teď, když mi je 18 a typuju, že za dalších 10 let na ní budu koukat zas! :) Televize

Mr. Bean (1990) (seriál)

Nejlepší komediální seriál všech dob. Prostě klasika veškerého humoru. Nedokážu si představit nikoho jiného, kdo by uměl udělat takové držky jako Rowan Atkinson. On se pro tuto (a podobné) role prostě narodil. {viděno v televizi}

Na samotě u lesa (1976)

Naprostá klasika. Kemr nejlepší. Komedie jak blázen. Chčije a chčije. Naprostá klasika. Co víc dodávat? :-)

Na vlásku (2010)

Velmi zábavná podívaná, se skvělými efekty a dovolím si tvrdit, že to hodně konkuruje Pixaru. Nejspíš je to tím, že jsem celkem romanticky založen, ale příběh, leč byl lehce předvídatelný, se mi moc líbil. Takřka muzikálový doprovod, při některých scénách byl pěkný a film neztrácel tempo, díky němu se na to velmi pohodově dívalo. Byly tam také příjemné fórky, které stojí za zapamatování a když to tak vezmu kolem a kolem, tak prostě musím dát 5*. {viděno na PC > televizi ve Full HD}

Nedotknutelní (2011)

Vynikající film, který předčil veškerá má očekávání!

Neon Demon (2016) odpad!

Obsahuje spojlery Téměř dvě hodiny trvající lobotomie, ještě skoro bez hudby, jak kdyby pan Martinez zapomněl dodat svůj hudební podklad k filmu, respektive dodal ho až po vydání, a v případě, když už hudba začala hrát "v klubu" při "šou", tak to bylo tak procítěné, jak kdyby mi někdo rval, během drsné lobotomie, hasičák do prdele, navíc tou širší stranou napřed. Když jsem viděl v popisu, že se jedná o Psychologický / Mysteriózní / Horor / Thriller, snímek, vzbudilo to ve mě téměř až nadšení, podtrhující zvučným obsazením herců. Keanu Reeves si jen tak odskočil během natáčení Johna Wicka Chapter 2 na záchod a vznikla mu vedlejší role v tomto 'počinu'. Herci jinak byli (spíše herečky byly), obstojné, nicméně současný vzhled modelek je pro mne absolutně nepochopitelný a otřesný. Představit si soužití s nějakou modelkou je pro mne jako extrémně příjemná představa kopulace s radiátorem (myslím starým litinovým, žebrovým - AU(!) můjty nástroji). Abych se vrátil k popisu, je to celkem jasné, je to psychologické, protože vás to na určitou dobu (doufám, že to nebude nezvratné!) poznamená, co jste to vlastně viděli za absolutní šílenost; mysteriózní s tím každopádně souvisí, neboť je těžko pochopitelné, za jakým účelem tento film vznikl (to, že je nevraživost mezi modelkami se dá vcuknout do 5 minut dlouhého dokumentu); horor na tom je především ta občasná hudba, která vybafne, když to nečekáte a ještě k tomu zní, jak když se snažíte narvat kočku do popelnice (nebo snad popelnici do kočky?); a co se týká thrilleru, tak jediné co mě k tomu napadá, tak zběsilé okusování nehtů, prosby a modlitby směřované ke všem svatým i nesvatým, aby ta hrůznost už skončila, ale jakožto ostřílený veterán z práce s hovnocucem, jsem odolal a i tento výkal dojel až do konce. Co mě ještě napadlo za zmínku na závěr - takřka hodinu 40 minut (ano, to je 100 nekonečných minut), jsem čekal, než se něco stane, kdy na sebe děvenky vytáhnou nože, následně shodí hlavní protagonistku do bazénu, kde umře, a pak to jdou oslavit do krvavé koupele z tisíce a jedné panny (ejhle, asi jiný film; sakra). Tento kinematografický másterpiss budu vstřebávat asi hodně dlouho, protože to je ještě pekelnější zážitek, než Drive, a to jsem si myslel, že to nejde, Refn se překonává.

Nezvratný osud (2000)

Velmi jsem se bavil a musím konstatovat, že lepšího či rafinovanějšího "zabijáka" už asi nikdo nevymyslí!

Obchodník se smrtí (2005)

Byl to vynikající film, kde herecké výkony jsou výborné, celý film je suprově natočen, režie i scénář je parádní, dialogy byly taky velmi dobře sepsané. Toto je prostě výborný film, hodnotím 5* 90%. A jak již bylo zmíněno, úvodní scéna projektilu jak "cestoval" z továrny až do hlavy mladého afričana byla dechberoucí.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Sice mám Jiřího Menzela moc rád, ale tohle? Děkuji jednou to vidět mi stačilo. Blbost monstrózních rozměrů.