Sofia

Jitka H.

Švýcarsko

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 24.5.2017  11:38

Tak tenhle Artuš alias princ Bajaja mě tedy silně zklamal. Moc testosteronu, moc magie, moc vynuceného humoru. V bojových scénách se řezali hlava nehlava a nakonec to stejně všechno oddřel meč. Typický Ritchieho režisérský rukopis u mě tentokrát nezabral. Viděno v 3D (povedeném!).

• 11.5.2017  16:34
    The Shack (2017)

Nehorázná křesťanská propaganda. Není divu, že to na světě vypadá jak to vypadá, když Bůh jen celé dny vyvařuje nebo popíjí ledový čaj usazený v pohodlném křesílku na verandě. Takovou snůšku nesmyslů už jsem opravdu dlouho neviděla. Jedna hvězdička jen za krásnou přírodu a Sama Worthingtona.

• 4.4.2017  10:56
    Bod zlomu (2015)

Základní premise filmu - všichni tam byli hrozne cool, měli skvělý tetování, originální přezdívky typu Utah a Chowder, spoustu úžasných filosofických nápadů a neměli nic jiného na práci, než si hrát na Spidermany a Batmany. Neskutečně plytký scénář, který nezachránily ani dechberoucí akčně sportovní sekvence.

• 31.1.2017  14:07

Konečně povedený film pro děti ze starého kontinentu, protipól ke kýčovitému Disneymu. Zajímavá výtvarná stránka a příběh pro všechny knihomoly a pro ty, kteří doufají, že své nadšení příběhy a knihami předají jednou i svým dětem.

• 31.1.2017  14:04

Nádherná animace, ale na to, aby se z toho stal hit, tomu chybí vrstevnatější příběh, milostná romance a taky výraznější písničky. Zůstane mi to v paměti ale jako film, na kterém byla moje skoro čtyřletá dcera poprvé v kině.

• 31.1.2017  14:01

První polovina mě moc nebavila, nějak jsem to Táně nemohla uvěřit a scény s Markovicsem (i když byl vybrán typově dobře) mě taky moc nenadchly (hlavně ta erotická s jeho chlupatými zády a chromou nohou, to bylo až perverzní). Po návratu do Prahy, kdy začala s celou rodinou za své činy trpět, to chytlo druhý dech a jako bych sledovala úplně jiný film. Jen ten konec jako z Titaniku si tedy mohl Renč odpustit.

• 18.1.2017  16:30
    The OA (TV seriál) (2016)

Těžce se mi to hodnotí. Knihy Raymonda Moodyho jsem kdysi četla s nadšením, takže jsem si u OA do třetího dílu libovala, ale jakmile došlo na první "vysvětlení" a "učení se pohybům", šlo se s kvalitou dolů. Tvůrci si nabrali moc velké sousto a nevěděli, jak z toho ven, protože tak nedůstojné a nedotažené zakončení si to opravdu nezasloužilo. Po skončení jsem o tom ještě dlouho přemýšlela a čím dál tím víc jen kroutila hlavou nad všemi možnými logickými nesmysli, které nám to nabídlo. Podle mě z toho měli udělat jen čtyřdílnou sérii a více se soustředit na experimentální a vězeňskou složku, parta puberťáků s divnou učitelkou byla naprosto zbytečná.

• 16.1.2017  11:05

Neustále opakované vtípky (Bridget cupitající jako tučňák, Bridget padající do bláta, Bridget dělající ostudu v televizním přímém přenosu) jsou napotřetí už opravdu otravné. Zestárlý Colin Firth se celou dobu tvářil, jako by chtěl být úplně někde jinde, jen ne v tomhle paskvilu a Patricku Dempseymu jsem jeho nadšení (jak z Bridget, tak z nenarozeného dítěte) nespolkla ani na minutu. Navíc mě po dvou dětech štvou nepravděpodobné porodní historky o tom, jak praskne voda a během minuty naskákají hektické kontrakce a dítě se dere na svět. Takhle to opravdu nefunguje.

• 8.11.2016  11:37
    Trollové (2016)

Blbina nejvyššího kalibru, vhodná leda tak pro malé holčičky, co mají rády duhu, třpytky a zpívání. Pro ostatní růžové peklo na zemi.

• 21.10.2016  17:24
    Anthropoid (2016)

Posledních dvacet minut od Čurdovy zrady jsou jedna velká emocionální jízda, ale ze zbytku jsem mírně rozpačitá. Pro ne-Čecha mi to přišlo zmatené s malou informační hodnotou, pro Čecha zase málo autentické. Chápu použití angličtiny, ale když Cillian Murphy anglicky křičí "My jsme Češi, my se nevzdáme", působí to chtě nechtě směšně. Milostné románky mi přišly zbytečné, spíše mi chyběla atmosféra - děsu, strachu, nacistického hnusu. Nejsilnější scénou tak zůstalo mučení mladého chlapce. Velikým mínusem pro mě taky byla roztřesená ruční kamera, dělá se mi z ní zle a většinu akčních scén jsem si tak ani nemohla pořádně vychutnat.

• 4.10.2016  16:00

Smála jsem se sice celou dobu, ale to nic nemění na tom, že je to humor trapný, infantilní a fekální. Všechny matky byly vybrány výborně, i na vdovce se dobře koukalo, ale je to jednohubka na jedno podívání, podruhé bych to už nedala. Taky by mě zajímalo, kdo jim pořád ty jejich ratolesti hlídal, když matky ve filmu neměly nic jiného na práci kromě divokých večírků a schůzek rodičovského sdružení. Nejlepší byla asi scéna u manželského terapeuta, ta byla opravdu ze života. O zbytku by se dalo silně polemizovat.

• 16.6.2016  14:11

Kdybych o Gertrude Bell nic před tímto filmem nevěděla, myslela bych si po něm, že to byla jen rozmazlená dcera z bohaté rodiny, která roupama nevěděla co dělat a celý svůj život strávila ježděním po poušti, nešťastnými a nenaplněnými vztahy, nakupováním na trhu a psaním deníku a dopisů. A přitom si stačí o ní něco přečíst na wikipedii a hned se vidí, jak mimořádná, odvážná a obdivuhodná žena to opravdu byla. Nevím, co přimělo Herzoga její život ztvárnit právě takhle, ale naprosto se minul účinkem. Nicole Kidman se snažila, ale přece jenom jí ani všechen botox světa její věk nikdo neodpáře a zvláště na začátku filmu, kde měla být v rozpuku mládí, působila dost směšně, zvláště ve scénách s Jamesem Francem, který je ve skutečnosti o 10 let mladší. Chybou také bylo obsazení Roberta Pattinsona do role Lawrence z Arábie, ten prostě nemá na to někoho takového zahrát. Celkově velké zklamání, ale rozhodně se těším, až si přečtu nějakou její biografii.

• 9.6.2016  15:42
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Důkaz toho, že kvalitní historický seriál se dá natočit i bez účelově drastických a surových scén a že poeticky se dají ztvárnit i rituály lidských obětin nebo krvavá poprava s rozsekáním páteře sekyrou a následným roztažením všech žeber do tvaru křídel ("blood eagle" ve druhé sérii - tak dokonalá scéna, že jsem si ji musela pustit třikrát za sebou). Ze začátku jsem k tomu přistupovala hodně skepticky - čekala jsem, že se prostě budou celou dobu rubat hlava nehlava, ale tvůrci se naštěstí odebrali jiným směrem. Navíc to není tak ukecané jako Tudorovci. Zatím viděny 3 řady.

• 9.6.2016  15:34

Smutný příběh z prostředí curyšského pouličního štrychu, který dnes už neexistuje (před dvěma lety zde vytvořili na okraji města tzv. sex boxy), který měl velký potenciál, ale bohužel ho režisérka promarnila. Ani jedna postava zde nepůsobí sympaticky a místo syrového příběhu jsme se dočkali spíše agitky o tom, jak je ta prostituce hrozná a jak všichni, ale opravdu všichni muži chodí za prostitutkami (nekecám, v celém filmu nebyl jediný muž, který za děvkama nechodil) a to mě tak celé otrávilo, že mi hlavní hrdinky ani nebylo líto.

• 9.6.2016  15:27
    Vojna a mír (TV seriál) (2016)

Bohužel mě to neoslnilo tak, jak jsem očekávala. Největší chybu vidím v hereckém obsazení, zvláště u mladých herců - např. Callum Turner v roli mladého Kuragina byl naprosto hrozný, Lily James se zase snažila tak moc, až to někdy bolelo a starší generace (Jim Broadbent nebo Greta Scacchi) je všechny s přehledem přehrála. Ruské reálie se také moc nepovedly, naprosto směšně třeba působila jakákoliv scéna, kde se někdo snažil zpívat rusky. Co se týče války, nejlépe byla zpracována bitva u Borodina a pochod zajatců z poslední části, která byla asi nejpovedenější. Jako celek bohužel jen průměr, který místy až neuvěřitelně nudil.

• 13.4.2016  13:59

Ještě větší slabota než první díl, až už to byl sequel nebo prequel. Scénáristi si asi řekli, že Frozen zabodovalo u dětí, tak to bude fungovat i u dospělých, ale to se bohužel spletli. Scénář byl tak slaboduchý a plný děr, že jsem si veškeré dějství domyslela půlhodiny dopředu. Emily Blunt se navíc její postava nedala uvěřit, na to má až příliš dobrácké oči. Jedinými pozitivy tak pro mě byly scény s gobliny a veškeré scény s Ravennou, i když byly jako nakopírované z prvního dílu. Bojové scény dost chaotické, při jedné jsem se až lekla, že za chvilku na mě vyskočí želva Ninja. Titulková písnička od Halsey skvělá. Viděno v 3D, které ale bylo na těch pár létajících sněhových vloček naprosto nevyužité.

• 13.4.2016  13:49

S kamarádkou jsme předtím vypily litr jahodové margarity, takže jsme se pak při filmu chechtaly, i když nebylo vlastně čemu. Scénář dost tragický, herecké výkony buď trapné (Rebel Wilson) nebo protivné (Dakota Johnson - moje averze k ní stoupá čím dál tím víc). Od úplného propadáku to zachránili jen sympatická Leslie Mann a její bláznivý přítel Jake Lacy a jedno roztomilé mimino. Režisérův předešlý počin se mi líbil mnohem víc. Tady jsem kromě samotného New Yorku nenašla atraktivního vůbec nic.

• 23.1.2016  22:06

Neznalá knižní předlohy bych asi hodnotila méně, protože by mi to přišlo nejasné a zmatené, ale takhle jsem si spoustu věcí domyslela a i když nelogických odklonů od knížky bylo až moc, jako celek se mi to líbilo. Výběr herců výborný (zvláště Noomi Rapace), atmosféra stalinistického Ruska dostatečně temná a depresivní. Srovnání film/knižní předloha (Tom Rob Smith) - 3/7.

• 23.1.2016  22:01
    Zabijáci (2014)

Jedna z nejbrutálnějších detektivek, co kdy byla napsána i natočena - víc se k příběhu dodat nedá. Mám jen jednu výtku, stejnou jako u prvního dílu - Nikolaj Lie Kaas je se svým věčně naštvaným výrazem sice k sežrání, ale pro mě to prostě není Carl Mørck - toho si představuju jako autora knižních předloh podle oficiální nakladatelské fotky na přebálkách. Už se těším na třetí díl, který přijde do kin letos a patří k nejlepšímu z celé série.

• 23.1.2016  21:55

Leo Nesmrtelný prakticky skoro celý film jen leží, sípá, plazí se, kuchá zvěř a neskutečně u toho trpí, ale trpí u toho tak dobře, že nedat mu za to Oscara by byl skoro hřích. Příběh zajímavý, ale filmu chyběla duše. Dvě nejlepší scény (útok Indiánů a rozzuřená medvědice) se odehrají hned na začátku a zbytek mě už nedokázal naplno přikovat k plátnu. Možná za to mohly ty různé alegorické vložky, které tomu měly dát pravděpodobně nějaký přesah (což se ale nepovedlo), možná za to mohl výběr soundtracku. Jediný výraznější hudební motiv se opakovaval stále dokola a některé zvuky byly tak divně zveličené, že mě např. protivný pískot doprovázející posledních patnáct minut až nepříjemně trhal za uši. Film je to určitě dobrý, ale už se na něj podruhé nepodívám.

• 17.1.2016  18:43
    Room (2015)

Emocionálně vyčerpávající zážitek, který by byl ještě intenzívnější, kdybych neznala knižní předlohu. Ta mě před několika lety naprosto dostala a byla jsem zvědavá, jak si ji autorka Emma Donoghue pro film adaptuje. Film se mi líbil, ale trošku mě zamrzelo vynechání Jackova svébytného jazyka a několika důležitých scén v druhé půlce (pro ty, kdo četli - např. scéna v nákupním centru nebo koupání ve vaně s babičkou). Ve filmu se Jack zaklimatizoval až podezřele snadno. Brie Larson to zahrála dobře, ale na Oscara to rozhodně není. Jason Trembley jako Jack byl naprosto úžasný (už jen tím, že je strašně vizuálně podobný mé šestileté dceři) a doufám, že o něm v budoucnu ještě uslyšíme. Skvělý titulkový song. Srovnání film/knížka - 4/6.

• 21.11.2015  14:29

Podobné téma jako u filmu Albert Eichmann, ale zpracování bylo mnohem lepší. Alexander Fehling se své role mladého ambiciózního vyšetřovatele zhostil na výbornou, nenašla jsem u něho žádné hluché místo a to prakticky neslezl z obrazovky. Důležitý film hlavně pro generaci dnešních německých důchodců, kteří se taky možná jednou ptali, co dělali za války jejich rodiče a prarodiče. Rozhodně byl právem vybrán jako německý zástupce do boje o Oscara za cizojazyčný film.

• 13.7.2015  15:18

Milý, ale obyčejný film, u kterého mě trochu vadilo jeho až moc sluníčkovské vyznění (na to, že se jedná i o vážná témata jako rasová nenávist, problémy nelegálních uprchlíků, zaranžované sňatky nebo rozvod po dvaceti pěti letech). Čekala jsem trochu temnější notu, přece jenom jsem u Isabel Coixet zvyklá na jiná témata.

• 13.7.2015  15:15

Spíše povedená televizní inscenace než kinofilm. Bylo to sympatické, ale celou dobu jsem se nemohla zbavit dojmu, že se hlavní hrdince zase tak nic strašného nestalo (před válkou rozhodně netrpěla materiální ani citovou chudobou a navíc stihla včas emigrovat), aby byla vůči Rakousku tak zahořklá. Soudní proces mohl být více vygradovaný, chybělo mi napětí.

• 13.7.2015  15:10

Více než důstojné pokračování jedničky a dvojky. Po rozpačitém začátku se to změnilo v parádní akční jízdu, u které jsem marně hledala hluchá místa. Ambice tvůrců nebyly nějak přehnané, spíš to beru jako poctu předchůdcům i samotnému Arniemu. Najde se tu vše, co už se nám u Terminátora kdysi tak líbilo (převážně souboje jeden na jednoho, zničený Terminátor vylézající a regenerující se z ohně apod.), ale i pár opravdu velkých akčních scén (autobus, vrtulník), které se mimořádně povedly. Herecky mě nikdo neotravoval, soundtrack nerušil, ale taky výrazně neohromil. Viděno v 3D a za mě veliká spokojenost.

• 2.7.2015  12:52
    Panství Downton (TV seriál) (2010)

Po páté řadě ubírám z plného počtu, protože je to čím dál tím větší červená knihovna, i když výborně natočená a rozhodně to nenudí. Ale přesto se to scénáristicky už hodně vyčerpalo a viděli jsme už všechno od tragické smrti po vraždu i nemanželské dítě, nehledě na směšně působící manželské návrhy přestárlých dvojic (narážím na pátou řadu, některé ty páry byly moc už i na mě). Jen incest jim tam snad ještě chybí.

• 15.6.2015  17:25

Já superlativy hýřit rozhodně nebudu. Všechny scény s dinosaury byly skvělé (hlavně finální souboj a útok ptakoještěrů), ale jako vždy do toho zamíchali trapnou romanci, otravné děti, rodinnou krizi a průhledného záporáka a tyto scény zabíraly na můj vkus až moc stopáže. Viděno v 3D, které mi ale přišlo značně nevyužité.

• 26.5.2015  22:28

Tak trochu Sucker Punch, tak trochu Dívčí válka, ale především nejšílenější road movie všech dob. V kině a v 3D provedení neskutečně intenzívní podívaná, ale pro mě je to prostě pořád jen úchylárna (záměrně vynechávám slovo nízkorozpočtová, které jsem použila u prvního Maxe). Vzdávám ale hold režisérovi, že je v 70ti letech schopen něco takového natočit. Moje nesympatie k Tomu Hardymu se ani rolí Maxe nezměnily k lepšímu, jeho ukníkaný hlas a ošklivý obličej mi prostě nesedí.

• 11.5.2015  14:05

Těšila jsem se na romantický kostýmní film, ale v tomhle filmu bylo všechno špatně snad až na poslední čtvrthodinu. Nudné dialogy a všechno bylo takové nějaké šedivé a ošklivé, včetně hereckého obsazení. U takového tématu dávám prostě přednost Tudorovcům a HBO produkci, kde jsou všichni mladí, krásní a kostýmy hýří barvami.

• 23.4.2015  15:08

Skoro všechny rodinné vztahy jsou přinejmenším složité, ale tady už to hraničilo se zvráceností. Divadlo na velkém plátně, které mě svými dialogy a hereckými výkony naprosto zmrazilo v jedné poloze a nedalo mi vydechnout až do závěrečných titulků. Všech mi bylo strašně líto a charaktery Meryl Streep a Julie Roberts by si zasloužily "dovolenou" v nějakém psychiatrickém zařízení. Co mi brání dát plný počet je ale nedostatek naděje nebo čehokoliv pozitivního - u všech podobných filmů se mezitím dočkáme výdechu, náznaku radosti a lásky, což tady opravdu nehrozilo. Typické americké "You are not nasty and mean. You are our mother and we love you" nepočítám. Taky mě mírně naštvalo, že v závěrečných titulcích byli všichni herci představeni momentkou z filmu, kde se usmívali a vypadali šťastně a to bylo jen jedno velké pokrytectví, protože v téhle rodině nemohl být sťastný opravdu nikdo.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27