reditelka

reditelka

Lucie K.

okres Opava

• 24.8.2012  23:56

Překvapuje mě poměrně slabé hodnocení. Byla to po dlouhé době opravdu zábavná česká komedie. Občasný trapný humor nebo hláška se dá odpustit. Spíše mi docela vadil okatý product placement. Možná je to tím, že jsem od filmu moc nečekala, ale o to víc jsem se pobavila. Ivana Chýlková byla skvělá.

• 24.8.2012  00:43

Docela příjemný film s méně příjemnou ústřední dvojicí. Robert Redford byl sice jak Hubbell charismatický a nadčasově pohledný, ale Katie byla trochu otravná svou urputnou podbízivostí. To už mi méně vadil její idealismus. Na můj vkus místy až příliš sladkobolný, ale svěží a lehce plynoucí film.

• 20.8.2012  23:33

Ani komedie, ani parodie, ale nekoukatelná slátanina. Pokus o humor je trapný a ta rajčata... jak tohle mohl někdo natočit?

• 18.8.2012  22:36

Asi už mám "přeanimákováno", ale skoro vůbec jsem se nebavila. Kůň a chameleon honící se za zakutálenými prsteny a při tom prožívají šílená dobrodružství a náhody... Možná je to tím, že jsem neviděla film, ale tenhle kraťásek mě nechytil za srdce.

• 18.8.2012  22:01
    Deus Irae (2010)

Masakrální béčko, čekala jsem mnohem víc. Když se objevil na scéně knězův vymítací pomocník v černých brýlích, bylo vymalováno. A to začátek vypadal tak nadějně.

• 18.8.2012  21:40

Úžasný originální krátký film. Animace, ponurost a doprovodná hudba mi zčásti připomněla akční RPG hry, kdy člověk s napětím čekal, co přijde. Pointu obětování se jsem sice čekala, ale i přesto je tento film skvělým zážitkem.

• 18.8.2012  21:12
    Hazed (2009)

Ekologická agitka? Ale ne, vždyť i ty továrny mají dobré srdce... Ať žijí kouřící komíny!

• 16.8.2012  01:09

Rozpohybované obrazy Evy Švankmajerové daly tragickému příběhu ten správný hororový nádech. Podobně jako Kyvadlo, jáma a naděje ve mně tento film zanechal jakýsi temný pocit. Velmi působivé, skvěle zpracované.

• 13.8.2012  02:00
    Deprivační staniol (amatérský film) (2007)

Udělat z cesty psychotika k bankomatu film? Výborný nápad! Až na ten otrávený a otravný hlas, který mi kazil celkový dojem, jde o nadprůměrný studentský film. Jo a to, že jste paranoidní ještě neznamená, že po vás nejdou...

• 11.8.2012  17:53
    Telefonát (2010)

Telefonát na mě zapůsobil dojmem herecké etudy - prvoplánové a klišoidní. Taky bych vyměnila oba herce, protože mi do rolí moc neseděli. Smysl poselství to sice nesplnilo, ale zaujal mě překvapivý konečný záběr, takže celkově je to na 2*.

• 11.8.2012  17:28

Klass je mé první setkání s estonským filmem a jsem příjemně překvapena. I když musím říct, že ke zhlédnutí mě přimělo především téma. Toho spratka, který je třídním kápem, si zaručeně zprotivíte hned ze začátku. Poslední půlhodina se odvíjí neuvěřitelným způsobem a rychlý závěr ještě umocní sílu vyhrocené situace. No, dalo se čekat, že tenhle hrníček jednou přeteče.

• 6.8.2012  22:47

Krásná pohádka o vzniku vánoční tradice zpracovaná Finy mnohem čistěji a bez zbytečného pozlátka než by to udělali "specialisté na Santa Clause". Pro mě jeden z nejdojemnějších a nejhezčích vánočních příběhů vůbec.

• 3.8.2012  18:05
    Grilování s Vodouchem (TV pořad) (2012)

Tak jsem nově na Nově zjistila, že Coca-cola je kromě odrezování šroubků, čištění odpadů a míchání s rumem vhodná i k marinování masa. Laik se diví, odborník žasne!

• 31.7.2012  09:28
    Láska až za hrob (hudební videoklip) (2009)

Tomu říkám videoklip! Možná působí trochu rychle a zmateně, ale k dubstepu to skvěle sedí. Doporučuji dvojí zhlédnutí.

• 29.7.2012  20:48
    Farma (TV pořad) (2012)

Chtěla jsem tuhle slátaninu hodnotit odpadem, ale tím bych povýšila Hotel Paradise, který je odpadem mnohem jedovatějším. V téhle "šou" soutěžící aspoň trochu pracují nebo se o to pokoušejí. Nostalgických 10 % za exhumovanou Terezu, přece jen jsem odkojená Esem...

• 28.7.2012  00:59
    Perverzáci (2011)

Černé, úchylně laděné povídky bych nedoporučila puritánům nebo slabým povahám. Každopádně oceňuji originální nápady. 1. House and Home - velmi dobrý začátek, ale ujetý konec se vzduchem lítajícíma vnitřnostma to srazil na 2*. 2. Mutant Tool - no to snad ne, mutant v kleci jako "dojná kráva"? Asi jsem úplně nepochopila závěr 1*. 3. Bitch - nejlepší na konec. Kdo nemá rád lidi, nemá rád psy - potvora dopadla tak, jak si zasloužila :-) Celkově hodnotím devadesát perverzních minut lehkým podprůměrem 45 %.

• 15.7.2012  22:34

Podívala jsem se s tím, že film rozhodně nebude lepší než kniha. A taky nebyl. Rané dětství Christiane, které mělo velký podíl na jejím osudu, bylo shrnuto do několika vět, závěr se odbyl ještě rychleji. I přesto si myslím, že filmové ztvárnění je nadprůměrné. Postupný vývoj hlavní hrdinky a Detlefa a především scéna jejich společného odvykání snad nemohly být věrohodnější. Ano - spousta věcí ve filmu chyběla. Ale film s tak notoricky známou knižní předlohou bude vždycky znevýhodněný. Silné 4* - i přes (pro mě) silně návykovou knihu.

• 12.7.2012  23:38
    Velmi uvěřitelné příběhy (TV seriál) (1991)

Drsné a cynicky směšné, ale také hluboké a silné příběhy. Jednotlivé povídky tohoto miniseriálu se liší, ale mají jedno společné - nenechají vás chladným. Za jednoznačně nejlepší považuji smutný Štědrý večer paní Hůlové.

• 3.6.2012  01:03

Když princezna zorganizovala vojenské tažení, film mi připadal jako Sněhurka říznutá Johankou z Arku. Příběh hodnotím jako poměrně originální, herecky jednoznačně zazářila Charlize Theron. Pár nelogických míst (princezny nosí pod šaty kožené kalhoty?) a celkem rychlý závěr se dá docela dobře překousnout. Je to přece pohádka, že. A ať si říká zrcadlo co chce, podle mě byla zlá královna stejně krásnější :-)

• 1.6.2012  21:38

Německý masakr vysokozdvižným vozíkem! Bezpečnost především :-)

• 1.6.2012  20:46

Jáma a kyvadlo z pohledu unikajícího hrdiny. Skvěle vyjádřená úzkost a strach i bez pohledu do jeho tváře a beze slov. Lepší ztvárnění Poea si umím představit jen těžko.

• 1.6.2012  20:26
    Jídlo (1992)

Jeden z nejlepších Švankmajerů, co jsem viděla. Opravdu chytlavé a napínavé - od nechutné snídaně, přes šílený oběd k perverzní večeři. Každopádně u toho nejezte :-)

• 28.5.2012  23:18
    Město bohů (2002)

Tady musí jednoznačně každé tarantinovské srdce zaplesat nad filmařským stylem. A ve spojení s tak drsným námětem, který je založen na skutečném příběhu jde o opravdovou filmovou lahůdku. Klobouk dolů před "herci" přímo ze slumu, především před dětmi. Jen málokterý film dokáže působit tak autenticky.

• 27.5.2012  23:01
    Falešné přátelství (TV film) (2011)

Celkem povedený TV film a děsivý pohled na to, čím se dokážou pobavit a také pochlubit dnešní teenageři. Jodelle Ferland vyrostla z typické hororové holčičky v nadějnou mladou herečku. Trauma po útoku zahrála skvěle. SPOILER: Překvapil mě výrok soudu. Obžalovaným hrozilo doživotí, ale na přímluvu matky oběti vyvázly jen s podmínkou. Docela velký rozdíl.

• 22.5.2012  22:33
    Noc a mlha (1956)

Tak naturalistický a působivý dokument jsem ještě neviděla. Závěrečný komentář platí i po desítkách let: "Kdo z nás bude na těchto věžích nadále držet hlídku, aby nás varoval před příchodem nových popravčích?" Doporučuji zhlédnout každému, kdo si stejně jako já myslel, že už toho o koncentračních táborech viděl dost...

• 16.5.2012  21:43

Lebensborn je rozhodně lákavé téma, což pro mě byla u tohoto filmu polovina úspěchu. Také mě zaujala Vilma Cibulková, která byla jak vystřižená z nacistického špitálu, a lidový Bronislav Poloczek. I přes to všechno bych film nenazvala "strhující", jak ho popisuje oficiální text distributora. Chyběly mi silnější, emotivnější scény a hudba, která by je umocnila.

• 7.5.2012  20:15
    Cedulky (2008)

Prosté, předvídatelné... ale tak milé a navíc podbarvené příjemnou hudbou, že to musí vyloudit úsměv na tváři i největšímu morousovi :-)

• 6.5.2012  22:45
    Kronika (2012)

Neobvyklé zpracování filmu mě zrovna dvakrát neoslovilo. Vlastně mi celkem vadilo, jak měl Andrew potřebu VŠECHNO natáčet. Děj byl táhlý (díky za rozumnou stopáž), zato šílený konec by vydal za tři takové filmy. Bohužel ani originální nápad ani vizuální efekty to u mě nezachrání.

• 6.5.2012  18:27

Koukla jsem se z nudy na přesně ten žánr, který nemám ráda. Jaké bylo moje překvapení, že tahle romantická komedie je úplně jiná liga! Prostoduchá růžová Shelley má parádní hlášky a celý film se odehrává v duchu ujetého humoru, který mě baví a tady mě vyloženě překvapil. 3,5*

• 29.4.2012  23:13
    Ruka (1965)

Je to neuvěřitelné, že i bez mimiky a beze slov se dá vyjádřit strach a panika. Pro mě velmi působivý loutkový film a skvělá alegorie totalitního režimu.