• Pohádka

Telefonát (2010)

Telefonát na mě zapůsobil dojmem herecké etudy - prvoplánové a klišoidní. Taky bych vyměnila oba herce, protože mi do rolí moc neseděli. Smysl poselství to sice nesplnilo, ale zaujal mě překvapivý konečný záběr, takže celkově je to na 2*.

Zkažená mládež (2007)

Klass je mé první setkání s estonským filmem a jsem příjemně překvapena. I když musím říct, že ke zhlédnutí mě přimělo především téma. Toho spratka, který je třídním kápem, si zaručeně zprotivíte hned ze začátku. Poslední půlhodina se odvíjí neuvěřitelným způsobem a rychlý závěr ještě umocní sílu vyhrocené situace. No, dalo se čekat, že tenhle hrníček jednou přeteče.

Legenda o Vánocích (2007)

Krásná pohádka o vzniku vánoční tradice zpracovaná Finy mnohem čistěji a bez zbytečného pozlátka než by to udělali "specialisté na Santa Clause". Pro mě jeden z nejdojemnějších a nejhezčích vánočních příběhů vůbec.

Grilování s Vodouchem (2012) (pořad)

Tak jsem nově na Nově zjistila, že Coca-cola je kromě odrezování šroubků, čištění odpadů a míchání s rumem vhodná i k marinování masa. Laik se diví, odborník žasne!

Láska až za hrob (2009) (hudební videoklip)

Tomu říkám videoklip! Možná působí trochu rychle a zmateně, ale k dubstepu to skvěle sedí. Doporučuji dvojí zhlédnutí.

Farma (2012) (pořad)

Chtěla jsem tuhle slátaninu hodnotit odpadem, ale tím bych povýšila Hotel Paradise, který je odpadem mnohem jedovatějším. V téhle "šou" soutěžící aspoň trochu pracují nebo se o to pokoušejí. Nostalgických 10 % za exhumovanou Terezu, přece jen jsem odkojená Esem...

Perverzáci (2011)

Černé, úchylně laděné povídky bych nedoporučila puritánům nebo slabým povahám. Každopádně oceňuji originální nápady. 1. House and Home - velmi dobrý začátek, ale ujetý konec se vzduchem lítajícíma vnitřnostma to srazil na 2*. 2. Mutant Tool - no to snad ne, mutant v kleci jako "dojná kráva"? Asi jsem úplně nepochopila závěr 1*. 3. Bitch - nejlepší na konec. Kdo nemá rád lidi, nemá rád psy - potvora dopadla tak, jak si zasloužila :-) Celkově hodnotím devadesát perverzních minut lehkým podprůměrem 45 %.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Podívala jsem se s tím, že film rozhodně nebude lepší než kniha. A taky nebyl. Rané dětství Christiane, které mělo velký podíl na jejím osudu, bylo shrnuto do několika vět, závěr se odbyl ještě rychleji. I přesto si myslím, že filmové ztvárnění je nadprůměrné. Postupný vývoj hlavní hrdinky a Detlefa a především scéna jejich společného odvykání snad nemohly být věrohodnější. Ano - spousta věcí ve filmu chyběla. Ale film s tak notoricky známou knižní předlohou bude vždycky znevýhodněný. Silné 4* - i přes (pro mě) silně návykovou knihu.

Velmi uvěřitelné příběhy (1991) (seriál)

Drsné a cynicky směšné, ale také hluboké a silné příběhy. Jednotlivé povídky tohoto miniseriálu se liší, ale mají jedno společné - nenechají vás chladným. Za jednoznačně nejlepší považuji smutný Štědrý večer paní Hůlové.

Sněhurka a lovec (2012)

Když princezna zorganizovala vojenské tažení, film mi připadal jako Sněhurka říznutá Johankou z Arku. Příběh hodnotím jako poměrně originální, herecky jednoznačně zazářila Charlize Theron. Pár nelogických míst (princezny nosí pod šaty kožené kalhoty?) a celkem rychlý závěr se dá docela dobře překousnout. Je to přece pohádka, že. A ať si říká zrcadlo co chce, podle mě byla zlá královna stejně krásnější :-)