Jackass - naprostí šílenci (2000) (seriál)

Tenhle seriál je původcem všeho. Od stejnojmených filmů po Wildboyz nebo Viva La Bam. Zaslouží si něco takového menší hodnocení? Ja myslím že ne, stačí se kouknout jak je film oblíbený v zahraníčních kinech. Ovšem musíte mít vkus na tenhle druh humoru, někdo ho nikdy nepochopí a někdo se u toho pozvrací, ta třetí skupina se u toho bude válet smíchy.

Jackass: Volume 2 (2002)

Klasický sestřih druhé řady Jackass. Prostě to nejlepší...je tu opravdu pár zajímavostí, jako testování suspenzoru nebo vznik party boye. Jistě na Jackass filmy to nemá, ale stále je to fůra střelených fórků jak má být. Osobně doporučuji koupit DVD komplet kde naleznete i to nejlepší z první a třetí řady.

Jackass 2 (2006)

Viděl jsem dvě verze filmu, obě jsou špatným kinoripem a v každé něco chybí. Ovšem pokud si to dáte dohromady vychází vám slušný nástupce prvního filmu. Už při úvodních titulkách, kde jsou hlavní aktéři pronásledováni býky se budete usmívat. Závěr který je udělaný jako muzikál, při kterém se každému z party něco stane nemá taky chybu. I zde nechybí pár nechutností, ale to k jackass patří. Pokud se vám nelíbil první film tak ruce pryč, ovšem pro fanoušky jackass nutnost. Doufám že u nás vyjde alespoň na DVD když se vykašlali na kino.

Jackass 2.5 (2007)

Je vidět že měli opravdu hodně nepoužitého materiálu. A i když se jedná jen o nepoužité scény ze dvojky a wildboyz, tak je to nářez. Hlavně scéna s fakírem a nechybí tu ani Bamova rodinka. Jediný mínus je možná až příliš mnoho nechutných scének, chtělo by to zase nějaké šílené nápady co byli v jedničce. Jako bungie ve slipech, raketové brusle atd...

Jackass 3 (2010)

Myslím že trojka je něco mezi prvním a druhým dílem, v prvním bylo hodně zajímavých nápadů a volovin a ve druhém pak hromada nechuťáren, tady je od každého trochu. Celkem překvapující že se kluci dali po tolika letech ještě dohromady a jsou schopný dělat takové voloviny - už jim přeci jen není 20 :). Už jen to si zaslouží hvězdičku navíc.

Jeepers Creepers (2001)

Nějak extra jsem se u toho nebál a celý film jsem se spíše nudil. Zaujmul mě akorát začátek se sešitými těli a temný konec.

Jeepers Creepers 2 (2003)

Narozdíl od prvního dílu je zde záporák pořádně vidět a má zde i několik nechutných scén. Na konci je pak celkem pěkně rosekanej. Příběh a prostředí nic moc. Ale celá ta věc o tom démonovy (či co to je), který vylézá jednou za 23 let a nejde zabít je celkem zajímavá. Ve vystřihaných scénách na DVD je pak zajímavá přehlídka mrtvích rytířů kteří proti němu v minulosti bojovali.

Jessica Jones (2015) (seriál)

Další Marvelácký seriál který následuje šlépěje Daredevila a ještě více propouští uzdu násilí a sexu (a to jsem měl pocit že to víc nejde). Takže žádnou sluníčkovou rodinou věc jako jsou MCU filmy nečekejte. Sice mi chvíli trvalo než jsem si na hlavní hrdinku zvykl, protože její sockoidní život a chování je krapet rozporu s mým životním stylem, ale po druhé epizodě to už bylo lepší. Dosti pomůže znát její historii a herečka je celkem i sympatická. Ostatní postavy jsou fajn, dokonce čerpají opět z Marvelu a tak se tu objeví například Simmons v komiksech známý též jako "Nuke" a otevřou se nám zde vrátka pro další zápletky do filmů a seriálů. Luke Cage je taky bezva. Na to že jsem nějak nikdy jeho postavu v komiksech nemusel, tak tady je fakt sympaťák a těším se na jeho samostatný seriál. Takhle bych mohl pokračovat dál, protože jak říkám všechny charaktery jsou zde výborně zahrané a propracované. Dalším největším tahounem seriálu je ale Kilgrave (David Tennant), který opět potvrzuje pravidlo, že pokud dáte záporákům prostor, necháte diváka podívat více do jejich minulosti a seznámit se s ním, uděláte skvělou postavu. Takže Kilgrave se může hrdě zařadit vedle Kingpina a Lokiho mezi "best off" záporné postavy MCU. Hmm najednou se na svůj fialový oblek dívám úplně jinak... Tam kde se filmům nedaří Netflixové série excelují. Možná kdyby záporné charaktery nenechávali zabít hned v prvním filmu co se objeví, taky by za něco stály. Opět je zde pár odkazů na MCU aby se divák ujistil že je to stále "propojené" a ke konci i na samotného Daredevila. Mimochodem všimli jste si jak Marvel začíná Doktory Who obsazovat do záporných rolí? Nejprve Eccleston a teď Tennant...asi už vím kdo bude další :D.

Jmenuji se Bruce (2007)

V celku povedená komedie, hlavně pro fanoušky pana Bruce. Konec mohl být ale trochu oreginálněší a ne tak...jak bych to řekl divnej až trapně vtipnej...? Nevim, posuďte sami, já mám radši normálně ukončené filmy :).

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

John Carter mě mile překvapil a bavil, ano v dnešní době je to plné věcí co jsme už viděli v jiných filmech, ale člověk to musí brát s tím že je to podle staré knižní/komixové série (a kupodivu se předlohy až na pár změn drží perfektně) takže kdo vlastně koho vykrádá? :) Možná i díky tomu jsem si při filmu vybavil staré Sci-fi/fantasy snímky typu Flash Gordon, Planeta Krull, Masters of The Universe nebo původní SW trilogii. Ano přesně takovýmhle stylem je příběh točený a na mě to prostě stále funguje :).