Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Animovaný
  • Komedie
  • Sci-Fi
  • Horor

Poslední recenze (254)

plakát

Transformers: Probuzení monster (2023) 

Konečně pořádný Transformeří film, smutné že jsme na něco takového musel čekat 16 let a snášet ty pubertální Bayovi rádoby vtipné nepřehledné karikatury. Animovanému filmu z roku 86 se to sice stále nevyrovná, nicméně je to společně s filmem Bumblebee (který tomu slouží jako prequel) pěkná fresh věc. Transformeři zde konečně hrají nějakou roli a jsou podstatní, mají i dost více prostoru na plátně (řekl bych že s lidmi se s ním dělí tak na 50%). A hlavně mají konečně nějaký charakter a projevují se, zázrak! Zbytečné lidské kraviny které Bayformers filmy natahovali jsou pryč (např. vojákův perfektní den, dobrodružství ve škole se sfetovanou matkou, balení holky na pláži). Zde máme dva hlavní lidské hrdiny, kteří jsou podstatní pro děj a zároveň i přínosní pro Aurobotí misi. Roboti jsou moc velcí a nemůžou tam? Pošlou lidi. Zároveň se tu tvůrce zaměřuje na vývoj postavy hlavního lidského hrdiny Noaha a Optima Prima, kteří se oba musí naučit starat i o ostatní a ne jen o svojí vlastní rodinu. Celková chemie mezi Noahem a Autobotem Miragem je dobře vykreslena a směle může konkurovat i Bumblebeemu s Charlie. Hudba též parádní, kooperace nového skladatele s Jablonskym funguje a ani hiphop není rušivý element, naopak 90tkový Brooklin dobře podkresluje. Steve Caple Jr. je možná na poli akčních cgi scén začátečník, ale zvládl to daleko lépe než ostřílený Michael Bay. Souboje a choreografie jsou přehledné a dinamické, transformace robotů též. Konečně je tu plno záběrů na celé transformujici se roboty, ne podobné Bayovi záběry kdy se kamera přiblíží zblízka, aby byli vidět jak se tam někde uvnitř točí kolečka a pak se oddálí na již složeného robota. Myslím že dosti tomu pomohl i onen faktor že samotní Transformeři jsou designy trošku jednodušší a ne tolik překombinovaní. Humor je sice stále přítomen, ale není tak přepalený, člověk nemá pocit že by koukat na pubertální film ve stylu Prciček. Hlavní záporak Scourge je velice dobře pojatý, má též svůj vlastní charakter (zázrak) a společně s jeho Terrorcony z něj de opravdu strach a respekt, který si dokáže na plátně několikrát obhájit. Za mě velká spokojenost po všech stranách a myslím že Bayformers mi opravdu chybět nebudou. Prakticky už nemám ani důvod si je někdy zpětně pouštět. Vystačím si s Bumblebee a Rise of the Beasts.

plakát

Rakeťák (2022) 

V roce 1995 získal chlapec Andy hračku ze svého oblíbeného filmu.... tohle ale není ten film. Opravdu v té době něco tak hlubokomyslného natočeno být nemohlo. Původní příběh Buzze o kterém mluví v několika dílech Toy Story, dokonce i hrají pc hru z toho světa - vypráví souboj nebojácného Rakeťaka s Císařem Zorgem, který se ve velkém twistu odhalí že je jeho otcem... Pixar si prostě nemohl pomoci a musel nám opět naservírovat svojí klasickou již výše zmiňovanou hlubokomyslnou podívanou, namísto 80tkoveho Star Warsovéhoj jednoduchého příběhu.

plakát

Moon Knight (2022) (seriál) 

Za mě asi zatím nejlepší a nejoreginálnější seriál od MCU. Oscar Isaac neskutečně válí a ukazuje jak umí parádně hrát. Psychologickou komiksárnu a rozpolceného hrdinu jsme v tomto universu ještě neměli a převedení z komiksu na obrazovky se jim povedlo na výbornou.

Poslední hodnocení (1 054)

Vocasy na tripu (2023)

18.09.2023

Barbie (2023)

18.09.2023

Blue Beetle (2023)

29.08.2023

Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

14.08.2023

Tajná invaze (2023) (seriál)

27.07.2023

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

12.06.2023

Transformers: Probuzení monster (2023)

10.06.2023

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

15.05.2023

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

20.02.2023

Reklama