Černočerná tma (2000)

Kdyby nebylo filmu Riddick: Kronika Temna, tak dvě hvězdičky. Ale jelikož jde nyní vlastně o předfilm k velkolepé podívané tak tři.

Číslo 9 (2009)

Velice zajímavé a chytlavé, graficky provedené na jedničku. Bohužel to shazuje konec. Čekal jsem od panáků celou dobu větší poslání než to, co bylo předvedeno na konci. Nechci tu spoilerovat, takže si to raději shlédněte sami. A pohádka pro děti to opravdu není, to jen pro ty, co by to chtěli pouštět svým ratolestem :D.

Daredevil (2015) (seriál)

Tak jsem konečně dokoukal první řadu seriálu. Donedávna někteří lidé tvrdili že Marvel má výborné filmy zatím co u seriálů zase kraluje DC. Avšak po shlédnutí Daredevila mohu říct že v seriálech je již Marvel králem též. Celkem jsem byl na tenhle počin zvědavý, ale opravdu jsem nečekal to co jsem dostal. Tenhle kousek se absolutně liší od čehokoliv co bylo prozatím v MCU (Marvel Cinematic Universe) předvedeno. Doteď se autoři snažili držet stylu family friendly - filmy a seriály pro celou rodinu. Najednou nám tu ale Netflix zplodí něco co má temnou atmosféru, hromadu násilí, brutality, krvavých scén a nečekaných smrtí různých hlavních i vedlejších postav. Přitom světe div se, stále se to počítá do MCU, ale poznáte to jen díky pár narážkám typu článek v novinách o bitvě v New Yorku (s fotkou padlé lodě Chitauri) či pár zmínek o superhrdinech a tohle se snad za celou dobu v seriálu objeví tuším jen 3x maximálně 4x. Herci hrají bezvadně jak hlavní představitelé tak i vedlejší role. Chemie mezi Fiskem a jeho budoucí přítelkyní, funguje a hravě strčí do kapsy celý Wheadonův nepovedený románek Black Widow/Hulk. I když se Marvel poslední dobou snaží vyhýbat příběhům o vzniku různých hrdinů, zde je tomu krapet naopak. Prakticky celá první řada sleduje vývoj jak Matta Murdocka/Daredevila tak jeho nemesis Wilsona Fiska/Kingpina. Nebude snad velkým spoilerem když řeknu že na konci první řady se z nich prakticky stane to, čím jsou v komiksech. Jak po vzhledové tak po psychycké stránce. Obě postavy projdou za celý seriál dosti podstatným vývojem a změnou, což akorát diváka navnadí na druhou řadu která musí být zákonitě ještě o dost lepší. Proč? Protože teď můžeme očekávat nástup Elektry, Bullseye či Punishera. Nemluvě o tom, že tímhle si Marvel otestoval naprosto jiný žánr a je tak připravený udělat podobně laděné seriály o dalších temných hrdinech. Například již zmiňovaný Punisher, Ghost Rider či Blade. Na konec se ještě vrátím k oběma hlavním protagonistům, Protože jejich ztvárnění se opravdu povedlo. Takhle má sakra vypadat Daredevil a takhle Kingpin. Ano doteď jsem si nedokázal představit kdo by Fiska měl hrát aby vypadal jako v komiksech/animákách a ono se jim to opravdu povedlo. Plešatá korba, která rozdává rány, nedá se jen tak složit a s Daredevilem hází jako s hadrovou panenkou. Bomba, bravo, dávám všechny palce nahoru, i ty na nohách. Předtím se říkalo že Marvel neumí dělat pořádné filmové záporáky a má jen Lokiho...no teď má podle mě i Kingpina, protože ten Lokiho strčí hravě do kapsy :).

Deadpool (2016)

Nebudu tu dlouze chodit kolem horké kaše. Pokud jste fanoušci této postavy nebo víte jak funguje v komiksech a videohrách, tak budete v sedmém nebi, protože film se přesně drží předlohy. Ujetý a oplzlý humor, bourání čtvrté zdi (Deadpool mluví přímo na diváky), narážky na ostatní superhrdinské filmy, brutální a krvavá akce...všechno to krásně rychle odsýpá a člověk se po celou dobu nenudí a užívá si velkolepou jízdu. První část filmu je Deadpoolův origin a druhá je závěrečná akce. Jediné co by se dalo snímku vytknout je to, že pokud odstraníte všechny tyhle bezvadné věci, zůstane vám velice nenápaditý, již stokrát ohraný děj. Hlavní anti-hrdina chce zachránit svojí lásku a chytit hlavního záporáka aby mu spravil ksicht. Kick-Ass 1+2 má hodně podobný druh humoru a přitom je jeho příběh daleko zajímavější. Dá se však nad tím přimhouřit oko, vzhledem k tomu že se jedná o úvod nového hrdiny do filmového světa, doufejme že v příštím díle už bude zápletka nápaditější aby to bylo na pět hvězdiček :).

Démon pomsty: Krvavá lázeň (2007) (TV film)

Zas takový průjem který jsem čekal to nebyl. Hodně mě zajímalo monstrum Pumpkinhead protože na zahraničních stránkách vídávám prodávat jeho sošky a neznal jsem ho. Mrknul jsem tedy po jeho filmech a zrovna byl jako novinka u nás v pujčovně tenhle díl. Vzhledem k tomu, že jsem neviděl předešlé části, nemohu říct jestli je to oproti nim jen slabý odvar. Mě osobně se horor líbil, hlavně tedy samotný Pumpkinhead je simpatický démon, nejde z něj sice strach (opět, nevím jaký má vzhled v předchozích dílech) a vypadá spíše roztomile, ale něco na něm prostě je :). Film má šíleně pitomý děj, ale ten vyrovnávají řeznické orgie které rozpoutává v českém znění "Tykvohlav"(dementní překlad). Krom příběhu se mi zde nelíbila ještě jedna věc, a to byla přehnaná scéna, kdy si jedna z obětí kapesním nožíkem uřízla během minuty nohu. Naprostá hovadina, chtěl bych vidět někoho kdo si nožem přeřízne kost jako by to byla šiška nějakého salámu. Tohle se jim opravdu nepovedlo, působí to spíše směšně a zbytečně to film sráží do shitek.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Bezvadné Sci-Fi nad kterým jen musím souhlasně pokyvovat hlavou. Mimozemšťanům konečně došlo to, co lidem nedochází ani teď a to je, že pomalu ale jistě likvidujeme planetu Zemi. Škoda jen takového nic moc konce, přišel mi takovej useklej. A navíc lidi se nikdy nepolepší a zůstanou stejnými prasaty!

Den nezávislosti (1996)

Trikově velmi dobře zvládnutý film. Při invazi, když začnou oblohu zakrývat obrovské lodě mimozemšťanů, vás i zamrazí v zádech jak to vypadá skutečně. Ovšem závěr filmu se přesouvá do klasického amerického klišé, kde jsou zase Američané mocní a zachrání svět. Samotný pan prezident se vrhá do nebezpečného boje ve stíhačce, kde může být kdykoliv sestřelen – pochybuji, že by to v reálu někdy dovolili. To samé se koná po proniknutí do mimozemské lodi. Nejen, že je jaksi nemožné, aby lidmi vytvořený počítačový virus fungoval na úplně jiné mimozemské technologii, ale opět vás Američané deptají svými drsnými hláškami a kouřením doutníků. Nebýt takový závěr, mohlo to být slušné sci-fi. Dnes ovšem strčí Den Nezávislosti do rukávu nová Válka světů.

Denní hlídka (2006)

Tenhle film je vlastně pokračování prvního a toho se i drží, žádné velké změny jsem nepostřehl. Pokud někdo neviděl díl první, asi bude úplně mimo a nebude vůbec vědět která bije. Začínám být asi náročný na filmy, většina nových sci-fi nebo horrorů mi totiž připadá o tom samém a tak potěší něco úplně nového s jinými pravidly. Drsný pán temna v modrých teplákách, super vybavené auto co vypadá jako nějaký trabant, hrdinové bojující za pomocí baterek...prostě tohle je oreginální. Jo a musí se u toho myslet a spoustu věcí si domýšlet, protože stejně jako u japonských filmů zde na vás nikdy nic nevybalí po lopatě a nic nevysvětlí. Jste hozeni do světa co má jiná pravidla a musíte se zorientovat sami.

Devil May Cry (2007) (seriál)

Některé díly byly dobré a některé dost slabé. Velice vtipné byli scénky Dante - malá holka (teď si nevybavuju jméno). Navíc dobrý přídavek pro fandy hry. Avšak démonů a akce by tam mohlo být víc. Přeci jen, hra je taková rubačka, démon je tam na každém rohu. Možná by to taky chtělo nějaký hlubší příběh, připadá mi to, že se autoři báli více rozjet v obavách co bude v dalším dílu hry. Pokud někdy natočí pokračování tak doufám že se tam objeví i Nero, jeho "cool" démonická ruka nemá chybu.

District 9 (2009)

Hezké, moc hezké jsem velice mile potěšen. Film si udržuje atmosféru od začátku až do konce a ukazuje divákům jací jsme v nitru doopravdy prasata. Nevím sice kolik bylo utraceno za efekty, ale jsou sakra dobře provedené ať už kreveťáci nebo droid či ostatní mimozemská udělátka, to sáme se týče masek. Gravity gun z Half-Lifu 2 tu sice je, ale škoda že neni ještě víc využitá, hlavního lidského hrdinu by měl Gordon Freeman trochu proškolit. Hodně by mě zajímalo jak se asi vyvijí situacé dál po filmu...no vzhledem k tomu že je těch pokračování poslední dobou hodně, bych se nedivil kdyby se objevilo i u tohoto snímku. Samozřejmě držím palce kreveťákům.