Hellboy Animated: Sword of Storms (2006) (TV film)

Animovaný Hellboy - komixová grafika, dabing herců z filmu, drsné hlášky a bitky. Co více dodat, možná jen to že je to dobré, ale hraný film je zkrátka lepší.

Hellraiser: Pekelný svět (2005)

Už to nění pravý Hellraiser a vlastně to s ním nemá nic společného, hlavní hrdinové jsou nafetovaný a tak vidí Pinheada a ostatní potvory, protože jsou jejich fanošky. Potěší snad jen konec kdy se Pinhead zjeví doopravdy, a udělá dobrej závěr.

Hellsing (2006) (seriál)

Čtyři hvězdičky, animace ujde a je to více krvavější než oreginál, ale něco mi tam chybí....v OVA je dokonale všechno vysvětlené do posledního puntíku, to je také plus. Na druhou stranu mi tam chybí oblíbená scéna kdy Alucard ustřelí Alexanderovi obě ruce a on pak po něm vylítne s čepelí v zubech. OVA se totiž drží děje původního komixu a tak se ve třetí části začne ubírat úplně jiným směrem než původní seriál. Tam se totiž ve finále Alucard konečně utkal se sobě rovným nesmrtelným upírem Inkognitem. Nejhorší mínus pro mě byli, úchylné "vtipné" scény kdy se kresba změnila na jednoduchou a jaksi měla být komická. Na japonce to možná zabírá, ale mě to přišlo příšerně trapné a do filmu (seriálu) se to absolutně nehodilo. Zvláště do takového krváku. Co se týče hudby, je o dost slabší než v původním seriálu a nemá takový šmrnc.

Hellsing (2001) (seriál)

Bezchybný anime seriál s drsným dějem a postavami. Nemusím tu vysvětlovat děj, protože to již moji předchůdci velmi dobře udělali. Postava Alucarda je hlavně pravděpodobně inspirována stejnojmenou herní postavou z Castelvanie. Tam je Alucard syn samotného Draculi (viz jeho jméno pozpátku). Jedinou chybku bych možná viděl v tom že již není další pokračování, o to se sice snaží Hellsing OVA, ale ten není tak dobrý jako oreginál. A ještě k hudbě, ta je opravdu suprová a dodává k tomu atmosféru, narozdíl od svého nového OVA bratříčka.

Hellsing - Hellsing X (2012) (epizoda)

Tak je to tady, po tolika letech jsem se dočkal a mám tu závěr jedné úžasné série. Bohužel celá první část tohoto posledního dílu se neskutečně táhne a je ukecaná. Přitom mi připadá, že některé dialogy jsou dosti zbytečné a jedná se jen o natahované myšlenkové pochody Majora, který mně navíc ani moc nezajímá. Ten člověk dokáže rozpitvávat každou blbost 20 minut a ve finále se kolikrát stane že divákovi celá podstata toho co chtěl říct unikne. Všechno zachraňuje jeden výborný souboj, závěrečné dialogy jednotlivých postav, kdy se člověk dozví o co jim ve skutečnosti šlo a samozřejmě naprosto dokonalý dojemný epilog. Mimochodem před epilogem jsou opět ty rádoby japonsky jednoduše naanimované vtípky, které pro mně spíše vyznívají dosti trapně a kazí celou atmosféru. Když to shrnu, mohlo to být lepší a epičtější, předešlé díly byli...možná to ale bude tím, že se na to dívám jako na jednotlivé filmy a ne jako na celek. Přeci jen je to spíš rozkouskovaný příběh a pokud si ho člověk pustí najednou (což plánuji) možná z toho posledního dílu bude mít nakonec úplně jiný dojem.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Takže první návštěva kina za cílem vidět třetí díl Hobita. Co na to říct, na Pána Prstenů to nemá, ale dobré to bylo. Skvělé odkazy na LOTR trilogii, celkem rychle to uteklo a jak jsem čekal umírací scény byli zase doják a pěkně mě rozhodili. Nicméně mi přišli některé věci nedořešené, takže teď po téhle demoverzi očekávám rozšířenou edici na Blu-Ray.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Po velice rozdílných komentářích a recenzích, jsem šel do kina na druhý díl Hobita trošku s obavami, co by na mně mohlo vybafnout. Jakmile ale začal film, všechny obavy se rázem rozplynuli jako dým ze Šmakových nozder. Musím prostě uznat že Peter Jackson umí! Dovoluji si říci že druhý díl je i lepší než první který měl pár hluchých míst, protože se zde stále něco děje. Přidané věci (ať už z dodatků, nedokončených příběhů nebo z Peterovy hlavy) vůbec nebijí do očí nebo nějak extra nevybočují z příběhu a dodávají celému snímku naopak onu potřebnou hloubku, kterou první film postrádal. Jediné co bych tak maximálně vytkl je vztah mezi elfkou a trpaslíkem, který momentálně vyznívá do ztracena a působí trošku zbytečně. Nicméně nechci něco odsuzovat, dokud jsem neviděl třetí díl. Všemu pak na závěr kraluje jak vizuálně tak zvukově Šmak u kterého se nebojím říct že se momentálně jedná o opravdu nejpovedenějšího filmového draka. Díky bohu že třetí část je jen za půl roku!

Hory mají oči (2006)

Tenhle film nepřináší nic nového a jako by z oka vypadl horroru "Pach krve". V obou filmech vraždí zmutovaní dementi, tenhle měl možná o fous děsivější atmosféru, nicméně to nemění nic na úplně debilním konci. Díky němu má člověk s filmu pocit že těch 107 minut koukal zbytečně. Protože se vlastně nic nevyřešilo, tedy kromě toho že se tam masakrovali. Otázky jak se odtamtuď dostanou, co budou jíst když zničili karavan, kdo ošetří frajera s useknutýma prstama...to asi nevěděli ani autoři a tak prostě hodili titulky.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Pro ty (jako já), kteří neviděli předešlé díly film naprosto o ničem. Tento díl vsází na to, že znáte předešlé části a chová se spíš jak nějaká epizoda seriálu roztáhlá do 125 minut, během kterým se toho moc nestane a ani to není ukončené. A není schopen fungovat samostatně. Byla to opravdu nuda vážení, 5x jsem u toho usnul a celé je to vlastně o tom jak se snaží dělat propagaci odboje, točí reklamy a inspirují tím lidi...