• Romantický

Dvojí hra (2009)

Tak nevím, jestli jsem si při shlédnutí tohoto filmu seděla na vedení nebo byla tak nedovtipná, ale pro mě byl velkým zklamáním a nudila jsem se.

Veřejní nepřátelé (2009)

Celkem dobrá jen trochu nudná gangsterka mohla být klidně kratší. Jedna brutální střílečka střídá druhou, policajti jsou podáváni jako neschopní pitomci, jediný Christian Bale se snaží, ale hraje nějak přiškrceně a i tak vypadá. Johnny Depp a Marion Cotillard jsou dobří. Herci mi trochu splývali a chvílemi jsem je špatně rozeznávala - vesměs všichni tmavovlasí s ulíznutými vlasy, klobouky a v obleku - hlavně v nočních lesních přestřelkách. Nejlepší je tak poslední třetina filmu. Ale budiž, kvůli Deppovi 3 a půl hvězdičky.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna - už ten název docela trefně vystihuje film. Je trochu podivný. Myslím si, že ten 4. díl ani nemuseli točit. Johnny Depp je tradičně skvělý jako Jack Sparrow, ale zbytek herců, včetně Penelope Cruz, mě nezaujal. A podivná postava misionáře vypadá jak z jiného filmu - do celkové nálady moc nezapadá. Mořské panny jsou nádherné, triky hezké (ale je jich nějak méně) a vcelku je film o ničem.

Marley a já (2008)

Tak tohle je film hlavně pro milovníky psů a já mám k psům neutrální vztah, takže mě dějová linka s Marleyem tolik neoslovila, spíše ta z každodenního života.

Red (2010)

Já jsem se u této komedie docela dobře bavila, nejvíc se mi líbil Willisův pobavený nadhled. A Malkovich se mi tady líbil více než v Po přečtení spalte, tam mi byl protivný.

Rio (2011)

Je to takové roztomilé, předvídatelné a mohlo to být lepší. Nejhezčí je sambový začátek a slintající buldog

Mildred Pierceová (2011) (seriál)

Miniseriál z produkce HBO - Mildred Piercová se mi velmi líbil. Psychologické drama ženy, která se snaží v době Velké hospodářské krize najít po rozvodu práci, nový život a štěstí je hereckým koncertem Kate Winsletové. Její životní vzestupy a pády, problematické lidské ( její dcera - hraje ji Evan Rachel Wood- je tak neuvěřitelný a naprosto egoistický spratek, že něco takového jsem snad neviděla) a milostné vztahy (povalečského milence hraje Guy Pearce), výborně vykreslené období 30. let. Zajímavé komentáře: Matty

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Už knížka se mi zdála pěkně otravná a film je lepší jen v krásných záběrech měst a krajiny. Já nevím, že ti Američané pořád nejsou na něco připravení a pořád se jezdí hledat do Asie - nejlépe do Tibetu nebo Indie. Jen se toto téma objeví ve filmu, tak mám po náladě. Herecký výkon J. Robertsové byl chabý a ani Bardem (a že ho mám ráda) se mi nelíbil, sice mu to tam moc slušelo, ale tu lásku jsem jim nevěřila. Líbivý povrchní film.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Mmysteriózní thriller Téměř dokonalý zločin, mě téměř dokonale zklamal. Když jsem četla nadšené komentáře na csfd, přemýšlela jsem, jestli jsme viděli na stejný film? Já thrillery a horory prožívám a bojím se u nich, takže jsem váhala, zda se vůbec koukat, když se většina tak lekala. Ale popravdě řečeno, byla to nuda. Nevyděsilo mě nic, to jsem se víckrát lekla u Hercula Poirota, než u tohoto filmu. Cate Blanchett se mi zdála taková ukuňkaná a nijaká, trochu napětí ve mně vzbudila jen dějová linka s automechanikem Buddym. A hezky strašidelné byly noční močály.

Single Man (2009)

Psychologické drama Single Man je opravdu estétská záležitost. Režisér nezapře, že pracoval v módním průmyslu. Film o profesorovi literatury, který se nedokáže vyrovnat s úmrtím dlouholetého partnera je po vizuální stránce tak dokonalý, až to malinko zastiňuje odsah. Ale Colin Firth hraje opravdu skvěle svou osamělost, skrývané zoufalství, zdrženlivost, nadhled a stopy humoru. Jenom jsem nepochopila režisérovu zálibu v podvodních scénách a byla jsem zvědavá, po všech těch sebevražedných přípravách, jestli a jak ho nechá zemřít. Mně osobně se líbila scéna, kdy Falconer telefonuje své jediné přítelkyni (Julianna Moore) a ptá se jí, co dělá. Ona se zdlouhavě a pečlivě líčí a s klidem odtuší, že si čte knihu. Přece se před profesorem literatury neznemožní! To bylo roztomilé!